Dziś mamy 16 czerwca 2021, środa, imieniny obchodzą:

13 listopada 2020

Aktywny udział uczniów. Podsumowanie projektu na zajęcia pozalekcyjne

fot. Kamila Marosz i Alina Polowiec

fot. Kamila Marosz i Alina Polowiec

Dnia 6 listopada 2020r. w Zespole Szkół Specjalnych im. Janusza Korczaka w Kcyni #odbyło się zdalne spotkanie podsumowujące projekt na zajęcia pozalekcyjne pn. „Bo nie zastąpi Ciebie nikt...100. rocznica urodzin św. Jana Pawła II”.

Projekt finansowany przez Starostwo Powiatowe w Nakle nad Notecią miał na celu podtrzymywanie pamięci o największym Polaku wszechczasów - św. Janie Pawle II oraz poszerzenie wiedzy naszych uczniów o tej postaci. Przybliżył on uczestnikom osobę Ojca Świętego, rozwinął ich artystyczne zainteresowania, uzdolnienia, umiejętności organizowania sobie czasu wolnego, nauczył jak można korzystać z dóbr kultury, zachęcił do bezinteresownych uczynków względem rówieśników i dorosłych. Celem projektu było również promowanie szkoły, Kcyni, Powiatu Nakielskiego, Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Projekt realizowany był w okresie od września do listopada bieżącego roku, a niektóre z działań odbyły się w formie zdalnej, z uwagi na nauczanie zdalne spowodowane COVID-19. W ramach projektu uczniowie wzięli udział w:

- projekcji filmu „Jan Paweł II. Droga do świętości”,

- wycieczce do Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu,

- warsztatach plastycznych „Postać św. Jana Pawła II w moich oczach”,

- szkolnej wystawie książek „Święty Jan Paweł II autorem i bohaterem” połączonej z wystawą „Karol Wojtyła. Narodziny” pozyskaną z Centrum Myśli Jana Pawła II w Warszawie,

- VIII Międzywojewódzkim Konkursie Wiedzy o św. Janie Pawle II (forma zdalna),

- podsumowaniu projektu (forma zdalna).

Zdalne spotkanie podsumowujące projekt przebiegało przy dźwiękach hymnu „Nie zastąpi Ciebie nikt”, który powstał z okazji 100. rocznicy urodzin Karola Wojtyły - Jana Pawła II. Autorki i koordynatorki projektu p. Kamila Marosz i p. Alina Polowiec jeszcze raz podziękowały uczniom szkoły za ich aktywny udział oraz wzorową postawę. Uczniowie natomiast dzielili się wspomnieniami, wrażeniami, doświadczeniami, spostrzeżeniami. Wybrano najciekawsze zdjęcia z działań podejmowanych podczas realizacji projektu. Zdjęcia zostaną wyeksponowane w formie wirtualnej na stronach internetowych Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Nakle nad Notecią oraz Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki im. Klary Prillowej w Kcyni, a w formie gazetek ściennych zawisną w murach Zespołu Szkół Specjalnych w Kcyni.

Materiał: Alina Polowiec

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 2 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Przyczyn utraty danych może być kilka. Jak do tego nie dopuścić?

Przypadkowo usunięty dokument, złośliwe oprogramowanie lub# uszkodzenie sprzętu – przyczyn utraty danych może być co najmniej kilka. W każdym przypadku konsekwencje są jednak takie same. Możesz ich uniknąć – rób kopie zapasowe.

(czytaj więcej)
0

Zakupy online zyskują na popularności. Wpływ na to ma wykształcenie?

Kobiety częściej niż mężczyźni kupują w# sklepach stacjonarnych, a online jest najpopularniejszym kanałem sprzedaży w grupach wiekowych 18-24 lat oraz 45-54 lat – wynika z najnowszego badania konsumenckiego przeprowadzonego na zlecenie Cushman & Wakefield przez Inquiry.

(czytaj więcej)
0

Zacznij odliczanie do wakacji. Zabiegi pielęgnacyjne, kosmetyki i nie tylko!

Nigdy nie jest za wcześnie, aby zacząć myśleć o# letnim wypoczynku. Przygotowania do wakacji to świetna okazja, aby poświęcić sobie trochę dodatkowej uwagi, a nawet wypracować kilka nawyków pielęgnacyjnych nie tylko na najbliższe lato, ale na kolejne lata. Zacznij z nami odliczanie dni do urlopu i przygotuj się do niego krok po kroku!

(czytaj więcej)
0

Jaką podłogę wybrać do domu lub mieszkania? Na co zwrócić uwagę

Wybór podłogi to poważna decyzja. Wpływa na nią kilka czynników# – trwałość, pomieszczenie, w którym ma być położona, łatwość w utrzymaniu czystości. Bierzemy także pod uwagę to, że o ile ściany możemy przemalować, zmieniać aranżacje wnętrz poprzez różne dodatki czy nowe meble, wymiana całej podłogi to znacznie większa i bardziej kosztowna operacja. Jak więc wybrać dobrze? Skorzystaj z naszych podpowiedzi, aby wybrać podłogę, która będzie odpowiednia dla Ciebie i Twojego domu, a do jej utrzymania w czystości wystarczy dobry mop do paneli.

(czytaj więcej)