Dziś mamy 24 października 2020, sobota, imieniny obchodzą:

15 października 2020

40 nowych sadzonek lip i klonów. Projekt z zakresu ochrony środowiska

fot. UM Łobżenica

fot. UM Łobżenica

Zakończono prace związane z kolejnym projektem z# zakresu ochrony środowiska, w tym dokładniej, w zakresie ochrony pszczół. Przy drodze gminnej uzupełniono nasadzenia o nowe sadzonki drzewek miododajnych – są to lipy i klony.

Gmina Łobżenica otrzymała dofinansowanie ze środków Województwa Wielkopolskiego na realizację zadań związanych z projektem pn.:,,Zakup sadzonek drzew miododajnych’’. W ramach projektu zostały zakupione i nasadzone drzewa miododajne z gat. lipa drobnolistna i klon pospolity. Otrzymane dofinansowanie umożliwiło kontynuację nasadzeń w pasie drogi w kierunku m. Kruszki. Przypominamy, iż w roku 2018 w ramach realizacji pierwszego etapu przy drodze nasadzono 50 szt. drzewek. W roku obecnym ilość ta wynosi - 40 szt.

Realizacja tego projektu to przejaw aktywności w zakresie poprawy stanu środowiska. Wykonane nasadzenia drzew tworzą nowe pożytki, przede wszystkim dla pszczół i innych owadów, ale również zapobiegają procesowi stepowienia gleb.

Gmina aktywnie wykorzystuje możliwości pozyskiwania środków na zachowanie bioróżnorodności. Jest to trzeci projekt na nasadzenia drzew miododajnych, na które pozyskano środki z Województwa Wielkopolskiego. W przyszłości planowane są kolejne nasadzenia w pasie przedmiotowej drogi. Dążeniem gminy jest to, aby powstała aleja drzew miododajnych, która nie tylko wpłynie na dobrostan środowiska, ale i na estetykę ciągu komunikacyjnego z Łobżenicy w kierunku wsi Kruszki.

Zadanie zrealizowane zostało ze środków Województwa Wielkopolskiego w formie dotacji celowej w wysokości 10 000,00 złotych.

Materiał: Jolanta Boryca - UM Łobżenica

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 2 (2)

    asdex, w dniu 15-10-2020 19:51:22 napisał:

    250 zł za jedno drzewko. Plus kasa dla urzędników obsługujących projekt w gminie, urzędzie marszałkowskim, w Warszawie, w Brukseli. I tak przez kilka lat będą zza biurka nadzorować projekt i sprawdzać czy drzewka rosną. Matrix socjalizmu zjednoczonej Europy

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Masaż gorącymi kamieniami
Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
Koloryzacja - nowoczesne techniki
Gimnastyka korekcyjna
Bon upominkowy
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Metkownica SATO JUDO 26
sugerowana cena producenta: 184,50PLN
0

Światowy Dzień bez Samochodu. Zamiast auta wybierz rower!

W dniu dzisiejszym obchodzimy Światowy# Dzień bez Samochodu. Jest to idealny czas, aby do pracy zamiast samochodem pojechać rowerem albo autobusem.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Zdrowa dieta na urlopie? To proste! Wystarczy pamiętać o kilku zasadach

Wyjazdy wakacyjne rządzą się swoimi prawami, a miejsca, które odwiedzamy kuszą #rozmaitymi aromatami i smakami. Jak cieszyć się wypoczynkiem bez wyrzutów sumienia i wpływu na figurę? Swoimi radami na wakacje bez wyrzeczeń dzieli się Gaja Kuroń, ekspertka dietetyczna w Kuroniowie Diety.

(czytaj więcej)
0

Ani w marcu, ani w październiku. Tegoroczna Otyliada odwołana

Ogólnopolski Nocny Maraton Pływacki OTYLIADA w tym roku został odwołany.

(czytaj więcej)