Dziś mamy 3 maja 2024, piątek, imieniny obchodzą:

14 kwietnia 2021

Dziś ruszyła rejestracja na szczepienie przeciw COVID-19 dla kolejnej grupy

fot. archiwum

fot. archiwum

Wszyscy zainteresowani szczepieniem przeciw COVID-19, którzy urodzili się w# 1964 r., mogą już dziś zarejestrować się na konkretny termin. Zapisy przez internet ruszyły o północy, zaś telefonicznie pod bezpłatnym numerem 989 o godz. 6:00 rano. Chroń swoje zdrowie przed niebezpieczną chorobą – zapisz się. Masowe szczepienia to jedyna szansa na szybki powrót do normalności.

Zarejestruj się na szczepienie bez wychodzenia z domu!

Masz 4 podstawowe sposoby, żeby zapisać się na szczepienie. Jeżeli jesteś zainteresowany rejestracją:

· zadzwoń na bezpłatną infolinię 989,

Zarejestrować możesz się osobiście lub może zrobić to za Ciebie ktoś bliski z rodziny. Do zapisu potrzebujesz nr PESEL. W ten sposób zarejestrujesz również swoich rodziców czy dziadków. Wystarczy posiadać nr PESEL bliskiej osoby. Pamiętaj, że numer telefonu kontaktowego nie jest wymagany, ale jeśli go podasz, to dostaniesz SMS na swoją komórkę, z potwierdzeniem umówionej wizyty szczepienia. Podczas rejestracji otrzymasz termin i miejsce szczepienia.

· wyślij SMS – o treści „SzczepimySie” na numer 880 333 333,

Wysyłając wiadomość SMS, połączysz się z systemem, który przeprowadzi Cię przez rejestrację krok po kroku. Oba numery prowadzą do tego samego systemu. Początkowo zostaniesz poproszony o podanie nr PESEL, a potem o przesłanie kodu pocztowego. System rejestracyjny zaproponuje najbliższy wolny termin szczepienia w punkcie położonym blisko Twojego miejsca zamieszkania. W przypadku niedogodności terminu możesz wybrać inną datę. Po zakończeniu rejestracji – na dobę przed zaplanowanym szczepieniem – otrzymasz wiadomość SMS z przypomnieniem terminu i miejsca szczepienia.

Ważne! Jeżeli w systemie rejestracji nie będzie wolnego terminu, infolinia oddzwoni do wszystkich osób, które wyślą SMS w chwili uruchomienia nowych terminów szczepień.

· dokonaj e-rejestracji na stronie głównej pacjent.gov.pl – zalogujesz się Profilem Zaufanym lub dowodem osobistym z warstwą elektroniczną (tzw. e-dowód),

Po zalogowaniu system zaproponuje pięć dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się najbliżej Twojego adresu. W przypadku niedogodnego terminu albo miejsca szczepienia masz możliwość dokonania zmiany. Wystarczy skorzystać z dostępnej wyszukiwarki i wskazać dogodną datę i lokalizację. Po zakończeniu rezerwacji otrzymasz powiadomienie SMS, a dzień przed planowanym terminem system przypomni Ci o szczepieniu.

W przypadku braku Profilu Zaufania, w celu rejestracji szczepienia, skontaktuj się z infolinią NFZ 989 lub bezpośrednio z wybranym punktem szczepień.

· skontaktuj się z punktem szczepień – najlepiej telefonicznie.

Numery do punktów szczepień znajdziesz m.in. na stronie gov.pl/szczepimysie. Pamiętaj, że osobista wizyta w punkcie szczepień może wiązać się z koniecznością stania w kolejce oraz jest bezpośrednim narażaniem na ryzyko zakażenia. Najlepiej więc zapisz się zdalnie.

Harmonogram zaplanowanych kolejnych rejestracji w kwietniu:

· 15 kwietnia – rocznik 1965,

· 16 kwietnia – rocznik 1966,

· 17 kwietnia – rocznik 1967,

· 19 kwietnia – rocznik 1968,

· 20 kwietnia – rocznik 1969,

· 21 kwietnia – rocznik 1970,

· 22 kwietnia – rocznik 1971,

· 23 kwietnia – rocznik 1972,

· 24 kwietnia – rocznik 1973.

Jeśli nie zgłosiłeś się w dniu, kiedy startowała rejestracja dla Twojej grupy wiekowej – nic straconego! Będziesz mógł to zrobić później, w dowolnym terminie. Jeżeli będzie mniejsze zainteresowanie rejestracją, to po 24 kwietnia zostanie uruchomiona rejestracja dla kolejnych roczników.

Rząd zapewnia większą elastyczność w realizacji szczepień, dlatego harmonogram może ulec zmianie w zależności od sytuacji. O wszelkich zmianach w harmonogramie można dowiedzieć się na stronie gov.pl/szczepimysie.

Masz więcej niż 57? Zarejestruj się na szczepienie

Wciąż trwa rejestracja na szczepienia dla osób powyżej 57. roku życia. Szczepionka to szansa dla nas wszystkich na pokonanie pandemii, ale też najlepsza ochrona w przypadku zakażenia. Preparat daje gwarancję, że nie dotkną nas groźne powikłania chorobowe. Tymczasem to właśnie seniorzy są w grupie osób narażonych na największe ryzyko ciężkiego zachorowania. Dlatego – chrońmy siebie.

Materiał: Adrian Mól Rzecznik Prasowy Wojewody Kujawsko-Pomorskiego

Oceń artykuł: 1 10

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (9) Zgłoś naruszenie zasad

    • 10 (12)

    Kolejarz , w dniu 14-04-2021 15:50:07 napisał:

    Kolejne grupy mogą się już szczepić: najpierw kolejarze potem stolarze, następnie szatniarze, kafelkarze, złomiarze , i betoniarze. Oto cały cyrk dobrej zawszonej zmiany.

    odpowiedz

    pokaż odpowiedzi (1)
    • 3 (7)

    Ruda, w dniu 14-04-2021 18:57:43 napisał:

    Kur... kolejne grupy rejestrują i szczepią, a jeszcze moich rodziców 70+ którzy się już na początku roku w pierwszym dozwolonym terminie rejestrowali nie zaszczepili. Co za burdel, Hołownia miał pod tym względem racje, niestety cwany lis wykorzystał sytuacje i przez to jest u mnie spalony na wieki. Amen.

    odpowiedz

    pokaż odpowiedzi (2)
    • 4 (4)

    Mila, w dniu 14-04-2021 19:40:41 napisał:

    W Nakle to jest wielki cyrk ze szczepieniami

    odpowiedz

    • 1 (1)

    Janusz, w dniu 15-04-2021 09:10:16 napisał:

    jo to chyba sie nie doczekam

    odpowiedz

    pokaż odpowiedzi (1)
    • 1 (1)

    Wolność, w dniu 15-04-2021 17:42:06 napisał:

    Zastanawiam się ile osób mających do 30 lat, zaszczepi się. Według rządowych danych szansa, że umrą na covid wynosi 0.0%

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Korzystanie ze środowiska
500PLN
Ramki ślubne
39,90 zł PLN
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Szkolenie z Ochrony Przeciwpożarowej
79PLN
Zdjęcia do dokumentów
35,00 złPLN
Zadaj pytanie
20PLN
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
0

Drzwi otwarte w nakielskiej komendzie. Policjanci służyli informacją

Mundurowi nakielskiej komendy powiatowej zorganizowali# „drzwi otwarte”, podczas których osoby zainteresowane służbą w Policji, uzyskać mogły szczegółowe informacje w sprawie wymogów stawianych kandydatom i postępowania kwalifikacyjnego.

(czytaj więcej)
0

Przepis na syrop z lilaka. Właściwości przeciwzapalne i przeciwwirusowe

Dość wcześnie w tym roku zakwitł lilak pospolity#, zwany przez wielu bzem. Roślina cechuje się wyjątkowym zapachem. Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę z tego, że posiada ona wiele właściwości leczniczych.

(czytaj więcej)
0

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Święto obchodzone od 20 lat

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej jako święto obchodzony# jest 2 maja. Co roku tego dnia Polacy z dumą eksponują flagi na zewnątrz. Każdy z nas może uczcić Biało-Czerwoną poprzez jej wywieszenie np. w oknie lub na balkonie swojego mieszkania czy przed domem.

(czytaj więcej)
0

Jak założyć łąkę kwietną? Otoczenie nabierze sielskiego charakteru

Kwietne łąki coraz częściej zastępują tradycyjne #trawniki. Składają się z barwnych, kwitnących roślin jednorocznych, bylin i traw. Dzięki nim otoczenie nabiera sielskiego charakteru, staje się odprężającym miejscem rekreacji, domem dla wielu pożytecznych zwierząt i istnym rajem dla zapylaczy! Zastąpienie trawnika kwietną łąką to oszczędność czasu i energii! Nie musimy jej regularnie kosić, nawozić i podlewać, aby cieszyć się jej urokiem przez cały sezon wegetacyjny.

(czytaj więcej)