Dziś mamy 22 marca 2023, środa, imieniny obchodzą:

16 marca 2023

Zebranie sołeckie w murach szkoły. Mieszkańcy Występu mieli kilka pytań

fot. MM

fot. MM

W minioną środę w szkole w Występie odbyło się sprawozdawcze zebranie sołectwa Występ. #Wzięło w nim udział kilkudziesięciu mieszkańców, którzy mieli tego dnia doskonałą okazję do zadawania pytań nakielskim włodarzom.

Po przywitaniu przybyłych na zebranie gości oraz mieszkańców przez sołtysa Występu i jednocześnie nakielską radną Ewę Hoppe-Kowalską, wygłosiła ona sprawozdanie ze swojej działalności w minionym roku oraz z realizacji funduszu sołeckiego na 2022 rok.

Mieszkańcy niemalże natychmiastowo przystąpili do zadawania pytań, na które w sposób wyczerpujący starał się odpowiadać zastępca burmistrza Nakła Piotr Kalamon. Oprócz "tradycyjnego" już tematu związanego z budową świetlicy wiejskiej w Występie, mieszkańcy pytali również o możliwość postawienia koszy na śmieci wzdłuż ścieżki pieszo-rowerowej biegnącej przy drodze powiatowej. Sporo czasu poświęcono także rozwojowi sieci światłowodowej w Występie, która jak się okazuje - obejmie zdecydowaną większość miejscowości, jeśli nie całą.

Ponadto rozmawiano o planowanych remontach dróg w Występie, a także o zachowaniu czystości we wsi oraz uporaniu się z powtarzającymi się aktami wandalizmu.

Oceń artykuł: 1 8

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (18) Zgłoś naruszenie zasad

  • 11 (13)

  Urzędasy to ..., w dniu 16-03-2023 16:32:35 napisał:

  Proszę o informowanie o zebraniach poprzez elektronikę a nie kartkę wywieszoną najlepiej w gablotce z uje....ą szybą. Można płacić w gminie blikiem to też trochę XXI wieku na wieś dajcie

  odpowiedz

  • 6 (6)

  Ela, w dniu 16-03-2023 17:03:33 napisał:

  Coś mało informacji otym zebraniu!!!

  odpowiedz

  • 5 (7)

  Hmm, w dniu 16-03-2023 17:06:44 napisał:

  Ja się pytam kiedy w końcu będzie zrobiona ulica frezjowa, zero zainteresowania! A dziura dziurę pogania ale kogo to obchodzi!!!

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 3 (3)

  rekin, w dniu 16-03-2023 17:14:09 napisał:

  myślałem, że dzieci i ryby głosu nie mają

  odpowiedz

  • 2 (6)

  Nieprzyjemna, w dniu 16-03-2023 17:36:53 napisał:

  Co się nie robiło we wsi to i tak będzie nie dobrze a może tak wielkimi literami napisać kiedy zebranie wiejskie się odbędzie czytam opisy i normalnie rzenada

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 3 (5)

  Poprawna polszczyzna, w dniu 16-03-2023 17:46:42 napisał:

  Raczej kilkanaście osób a nie kilkadziesiąt

  odpowiedz

  • 6 (6)

  R, w dniu 16-03-2023 18:21:03 napisał:

  nie widzę Pana który zawsze jest taki mądry na wiosce, a wyrzucili go z pracy jakiś czas temu za przekręty, gdzie obecnie ma posadkę równie godną jego " "ambicji". Już się przestał udzielać na wiosce?

  odpowiedz

  • 4 (8)

  Ulala, w dniu 16-03-2023 18:40:18 napisał:

  A ta pol8cja i straż miejska topo co! Niech lepiej zajmują się złym parkowaniem pod sklepami w wystepie i na ulicach, bo z niektórych to ludzie sobie parkingi zrobili....

  odpowiedz

  • 5 (7)

  Brygida, w dniu 16-03-2023 21:17:53 napisał:

  Czas na porządek z autami zaparkowanymi na ulicach

  odpowiedz

  • 3 (3)

  Andrzej, w dniu 16-03-2023 21:19:47 napisał:

  Może lepiej przeznaczyć pieniądze na bezpieczeństwo zakrętu Rybacka a Świerkowa? Każdy jeździ jak chce, nic nie widać. Czekam tam na kraksę. Co trzeba zrobić? Może lustro postawić?

  odpowiedz

  • 2 (2)

  Marcin, w dniu 17-03-2023 07:14:35 napisał:

  jej paplaniny słuchać się już nie da

  odpowiedz

  • 1 (1)

  Mieszkaniec, w dniu 17-03-2023 10:21:14 napisał:

  Na co komu ta świetlica? Chyba, żeby budujący zarobili na budowie i potem remontach.

  odpowiedz

  • 1 (7)

  Mieszkaniec, w dniu 17-03-2023 10:26:59 napisał:

  Jeszcze jedna kwestia. Skąd osoby biorące udział w zebraniu o nim wiedziały? Tylko proszę nie pisać, że z tablicy. Może poczta pantoflowa działa w wąskim zakresie? Wziąłbym udział w zebraniu, gdybym o nim wiedział. Skuteczność dotarcia do mieszkańców jest na poziomie bliskim 0. Jeśli mieszkańców miała być garstka, to cel został zrealizowany. Na przyszłość proszę zmienić zasady komunikacji. Jeśli sołtys tego nie potrafi, to proponuję zmienić sołtysa.

  odpowiedz

  • 3 (3)

  Uuu, w dniu 17-03-2023 14:57:03 napisał:

  Świetlica po to żeby miały gdzie siedzieć wszystkie gwiazdy kola gospodyń i cała reszta! Ulice najpierw doprowadzić do porządku!

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Ja, w dniu 17-03-2023 17:01:32 napisał:

  A moze chcesz nim byc to sie postaraj zawsze znajda sie tacy co ciagle beda krytykowac taka juz ich natura byle podciac komus skrzydla

  odpowiedz

  • 1 (5)

  Mieszkaniec, w dniu 18-03-2023 19:14:21 napisał:

  Jeśli sołtys boi się konstruktywnej krytyki, to tym bardziej powinien zrezygnować albo wyciągnąć wnioski i wziąć się do roboty. Jak widać po zdjęciach nie tylko ja nie wiedziałem o zebraniu, więc chyba nie musze pisać jakie powinno być kolejne działanie sołtysa. Na pewno nie powinien się obrażać. Druga sprawa - nie chcę być sołtysem. Jednak jeśli miałoby to wpłynąć na poprawę komunikacji z mieszkańcami i skuteczne informowanie ich o zebraniach wiejskich, to podejmę się wyzwania.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szkolenie okresowe pracowników
49PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Fotokalendarze A3
35PLN
Personalizowane zaproszenia na I komunię świętą
4,00PLN
Szkolenie z HACCP
59PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Konstrukcje stalowe
Zadaj pytanie
20PLN
0

Jak przechowywać mięso i wędliny? Pamiętajmy o kilku zasadach

Właściwe przechowywanie mięsa i wędlin to niezwykle istotna kwestia, mająca ogromny wpływ# nie tylko na smak produktów, ale przede wszystkim na obecność niebezpiecznych dla zdrowia drobnoustrojów. Zatem jeśli chcemy jeść pewne i świeże produkty mięsne, powinniśmy pamiętać o kilku zasadach dotyczących przechowywania.

(czytaj więcej)
0

Miesiąc Świadomości Endometriozy. Jak radzić sobie z chorobą?

Marzec już od 30 lat jest obchodzony na całym świecie jako miesiąc świadomości endometriozy. #W przypadku wielu kobiet endometrioza jest chorobą, która znacząco wpływa na ich codzienne funkcjonowanie. Z pewnością warto poświęcić czas na zrozumienie tego powszechnego, ale często niezrozumiałego schorzenia, które może powodować m.in. bolesne i ciężkie miesiączki, a także problemy z płodnością. Co zrobić, by po pierwsze rozpoznać objawy choroby, a następnie radzić sobie z nią tak, by mimo wszystko móc cieszyć się życiem i swoją kobiecością? Jest kilka sposobów.

(czytaj więcej)
0

Jak wspierać osobę chorą na nowotwór? Słowa mają wielką moc

W obchodzony 4 lutego Światowy Dzień Walki z Rakiem szczególnego znaczenia nabierają słowa: „jestem blisko” oraz „kocham Cię”.# W obliczu choroby onkologicznej bliskość drugiej osoby i słowa wsparcia mają ogromną moc.

(czytaj więcej)
0

Czy można mrozić jajka? Bezpieczne i prawidłowe przechowywanie

Jajo to produkt zaskakująco trwały. Może być pyszne i w pełni wartościowe przez miesiąc, a nawet #dwa miesiące od daty zniesienia! Jak to możliwe? Wystarczy przestrzegać kilku za-sad. Przygotowaliśmy krótki poradnik na temat tego, jak bezpiecznie i prawidłowo prze-chowywać jaja – te surowe i te ugotowane.

(czytaj więcej)