Dziś mamy 24 lutego 2026, wtorek, imieniny obchodzą:
21 lutego 2026
Wystawa okolicznościowa w sadkowskiej bibliotece. Ważny dzień
fot. GBP Sadki
21 lutego obchodzimy# Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego.
Jest to święto, które zostało ustanowione przez UNESCO w 1999 roku. Tego dnia możemy uświadomić sobie, jak ważna jest ochrona różnorodności językowej i kulturowej. Język ojczysty jest bowiem jednym z podstawowych elementów tożsamości każdego narodu.
Z tej okazji w sadkowskiej bibliotece stworzyliśmy małą wystawę, która podkreśla ważność podtrzymywania kultywowania tego dnia.
Materiał: Aneta Rózga-Miniszewska
Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Pracownicy Regionalnej Dyrekcji Ochrony# Środowiska w Bydgoszczy w okresie styczeń-luty 2026 r., przeprowadzili monitoring hibernujących nietoperzy w obszarach Natura 2000: Cytadela Grudziądz, Forty w Toruniu i Zamek Świecie.
W dniach 9.02-13.02 br. na terenie poligonu #w Toruniu, Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej realizowało praktyczne szkolenie saperskie skierowane dla podchorążych Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu. W przygotowanie i realizację zajęć zaangażowanych było kilkunastu żołnierzy.
Przewozy nienormatywne to jedna z najbardziej spektakularnych# operacji logistycznych. Zanim ponadgabarytowy ładunek ruszy w trasę, konieczne jest uzgodnienie każdego etapu takiego transportu - wybór odpowiedniego pojazdu, którym zostanie przewieziony, uzyskanie specjalnego zezwolenia, a nawet ewentualny demontaż infrastruktury drogowej.