Wycieczka do Mandorii. Udział w warsztatach i dobra zabawa

fot. Szkoła Podstawowa im. ppor. Marka Uleryka w Dziewierzewie
27 września 49 - osobowa grupa uczniów z klas IV - VIII# ze Szkoły Podstawowej im. ppor. Marka Uleryka w Dziewierzewiepod opieką pań: Jolanty Karmowskiej, Zofii Świerc, Marii Kamińskiej i Emilii Masiakowskiej wyjechała do Parku Rozrywki "Mandoria" w Rzgowie, koło Łodzi, by wziąć udział w Projekcie „Bezpiecznie w szkole i po szkole”. Pomysłodawcą Projektu jest Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Główny Inspektorat Transportu Drogowego.
Głównym celem projektu „Bezpiecznie w szkole i po szkole” jest poprawa bezpieczeństwa uczniów szkół podstawowych w ruchu drogowym oraz kształtowanie nawyków i zachowań, które pomogą zredukować ryzyko wypadków w przyszłości.
Nasza szkoła otrzymała zaproszenie do Projektu, a zatem wyjechaliśmy do Mandorii, gdzie wzięliśmy udział w Warsztatach z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz spędziliśmy czas na bezpiecznej zabawie w największym w Europie krytym Parku Rozrywki.
Na dzieci czekało mnóstwo atrakcji. Zarówno roller-coastery, jak i klasyczne karuzele, czy pływające po wodzie łódki. Wszystkie mają swoje unikalne nazwy i są wystylizowane zgodnie z tematem parku. Do najważniejszych należą: kolejka górska Merkant, Latarnia Leonarda – unoszące się nad ziemię rowerki, wirujący w porcie Galeon, Skarbiec – czyli skrywający niejedną tajemnicę labirynt luster, dwupoziomowa karuzela wenecka Karawana, czy też karuzela łańcuchowa Klejnot. Okrzykom radości nie było końca.
Materiał: Maria Kamińska / Szkoła Podstawowa im. ppor. Marka Uleryka w Dziewierzewie
Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Galeria































Czytaj również
- III miejsce w rankingu najlepszych szkół. Sukces SP w Witosławiu
- Odebrał zaświadczenie i gratulacje. Najwyższy wynik Franka
- Zakończył się kurs prawa jazdy dla licealistów. 45 uczniów z certyfikatem
- Olimpiada z języka angielskiego. Wysokie wyniki uczniów z Kcyni
- Podsumowano osiągnięcia uczniów. Różnorodne sukcesy
"Zosia z Pnia". Perełka archeologiczna regionu

W miejscowości Pień, na terenie gminy# Dąbrowa Chełmińska w powiecie bydgoskim, historia przeszłości dosłownie wychodzi z ziemi. To właśnie tam, od ponad dwóch dekad, naukowcy z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu prowadzą intensywne badania archeologiczne, które odkrywają tajemnice codziennego życia, śmierci, a także wiary i obyczajów dawnych mieszkańców tych ziem.
(czytaj więcej)Trwa wzmożona aktywność kleszczy. Jak się chronić?

Trwa wzmożona aktywności kleszczy. Bądźmy ostrożni# podczas wypoczynku na świeżym powietrzu – szczególnie w lasach, parkach, na działkach i łąkach. W Polsce występuje ok. 19 gatunków tych pajęczaków. Warto wiedzieć, że powszechnie występujący w Polsce kleszcz pospolity jest pasożytem bytującym na ponad stu różnych gatunkach ssaków, gadów i ptaków.
(czytaj więcej)615. rocznica Bitwy pod Grunwaldem. Symbol zwycięstwa i jedności

15 lipca 1410 roku zapisał się na kartach historii# jako dzień jednego z najważniejszych zwycięstw w dziejach Europy Środkowo-Wschodniej. Tego dnia wojska Królestwa Polskiego oraz Wielkiego Księstwa Litewskiego, dowodzone przez króla Władysława Jagiełłę, pokonały potężny Zakon Krzyżacki w wielkiej Bitwie pod Grunwaldem.
(czytaj więcej)Nieprzyjemny czas dla alergików. Co pyli w lipcu?

Lipiec to sezon wypoczynku, wycieczek i pikników. Niestety #może jednocześnie być nieprzyjemnym czasem dla alergików.
(czytaj więcej)