Dziś mamy 23 września 2023, sobota, imieniny obchodzą:

18 września 2023

Wybrano ławników na nową kadencję. Zatwierdzono trzy kandydatury

fot. screen z transmisji sesji

fot. screen z transmisji sesji

Podczas ostatniej sesji, Rada Miejska w Szubinie wybrała #ławników do sądów na nową kadencję 2024-2027. Głosowanie było tajne.

Ławnikiem do Sądu Rejonowego w Szubinie wybrano Janinę Błaszczyk, natomiast do Sądu Okręgowego w Bydgoszczy - Izabelę Mężykowską i Ewę Zając.

Ławników do sądów rejonowych i okręgowych wybierają rady gmin, których obszar jest objęty właściwością tych sądów. Ich liczbę ustala kolegium po zasięgnięciu opinii prezesów tych sądów. W maju br. Prezes Sądu Okręgowego w Bydgoszczy określił liczbę 2 ławników potrzebną Sądowi Rejonowemu w Szubinie na nową kadencję i 3 ławników potrzebną Sądowi Okręgowemu w Bydgoszczy. Do 30 czerwca br. zgłoszono 1 kandydaturę na ławnika do Sądu Rejonowego w Szubinie, oraz 2 kandydatów na ławników do Sądu Okręgowego w Bydgoszczy, który spełnili wymogi formalne. Zasięgnięto opinii Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy o zgłoszonych kandydatach, a powołany przez Radę Miejską w Szubinie zespół, przedstawił o nich pozytywną opinię.

Oceń artykuł: 2 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

  • -2 (12)

  b, w dniu 18-09-2023 10:47:39 napisał:

  15 października pamiętajcie o 250 mld złotych, które w czasie rządów PO-PSL trafiły do mafii.

  odpowiedz

  • -1 (9)

  Mariusz, w dniu 18-09-2023 12:57:25 napisał:

  Pamiętaj o aferze wizowej PiS ...i pamiętaj o ich wszystkich aferach...respiratory od handlarza bronią...zmarnowane miliony przez Sasina na wybory...miliony na Rydzyka...i tak można wymieniać bez końca...czas na zmiany póki nie jest za późno ....pisowską portal usuwa komentarze

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Budowa hal
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
Ryzyko zawodowe
od 100PLN
Szkolenia p.poż.
od 50PLN
Metryczka dziecka A4
20PLN
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Konstrukcje stalowe
0

Mobilne pracownie komputerowe. W jakich szkołach powstaną?

Podczas konferencji prasowej #w Kobyłce minister cyfryzacji Janusz Cieszyński ogłosił wyniki konkursu „Pracownia Kompetencji Cyfrowych”.

(czytaj więcej)
0

Dzisiaj pierwszy dzień jesieni. Oficjalne pożegnanie lata

Dzisiaj do Polski zawitała jesień. #Nowa pora roku rozpoczęła się dokładnie o godz. 8.49.

(czytaj więcej)
0

Pierwszy kurs obserwatorów ognia. Międzynarodowa współpraca

W dniach od 11 do 22 września br. Centrum Szkolenia #Wojsk Obrony Terytorialnej prowadziło kurs obserwatorów ognia dla żołnierzy krajów nadbałtyckich. W 11-dniowym szkoleniu udział wzięło kilkunastu żołnierzy z Litwy, Łotwy i Estonii. Jest to pierwszy kurs realizowany przez instruktorów CSWOT dla żołnierzy krajów nadbałtyckich, który pozwoli na znaczące zwiększenie współpracy międzynarodowej.

(czytaj więcej)
0

Trwa sezon na grzyby. "Jeżeli masz wątpliwości, nie ryzykuj"

Zbieranie grzybów wymaga wiedzy oraz #doświadczenia.

(czytaj więcej)