Dziś mamy 23 września 2023, sobota, imieniny obchodzą:

19 września 2023

Wręczenie promes w Pakości. 2,5 mln zł dla mroteckiej gminy

fot. UMiG Mrocza

fot. UMiG Mrocza

19 września 2023 roku w miejscowości Pakość miało miejsce uroczyste #wręczenie promes w ramach Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych Edycja 6 - PGR. Program Inwestycji Strategicznych ma na celu zwiększenie skali inwestycji publicznych przez bezzwrotne dofinansowanie inwestycji realizowanych przez JST. Program realizowany jest poprzez promesy inwestycyjne udzielane przez BGK.

Władze samorządowe Gminy Mrocza reprezentował w tym dniu Burmistrz Miasta i Gminy Mrocza – Jarosław Okonek. W uroczystości uczestniczyli także Poseł na Sejm RP – Ewa Kozanecka, która uroczyście wręczyła czek.

Gmina Mrocza otrzymała promesę w wysokości 2,5 miliona złotych. W ramach zadania przeprowadzona zostanie przebudowa i rozbudowa obiektu Ochotniczej Straży Pożarnej w Mroczy mieszczącego się w budynku Miejsko - Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Mroczy.

Materiał: Joanna Murawiec / UMiG Mrocza

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Mobilne pracownie komputerowe. W jakich szkołach powstaną?

Podczas konferencji prasowej #w Kobyłce minister cyfryzacji Janusz Cieszyński ogłosił wyniki konkursu „Pracownia Kompetencji Cyfrowych”.

(czytaj więcej)
0

Dzisiaj pierwszy dzień jesieni. Oficjalne pożegnanie lata

Dzisiaj do Polski zawitała jesień. #Nowa pora roku rozpoczęła się dokładnie o godz. 8.49.

(czytaj więcej)
0

Pierwszy kurs obserwatorów ognia. Międzynarodowa współpraca

W dniach od 11 do 22 września br. Centrum Szkolenia #Wojsk Obrony Terytorialnej prowadziło kurs obserwatorów ognia dla żołnierzy krajów nadbałtyckich. W 11-dniowym szkoleniu udział wzięło kilkunastu żołnierzy z Litwy, Łotwy i Estonii. Jest to pierwszy kurs realizowany przez instruktorów CSWOT dla żołnierzy krajów nadbałtyckich, który pozwoli na znaczące zwiększenie współpracy międzynarodowej.

(czytaj więcej)
0

Trwa sezon na grzyby. "Jeżeli masz wątpliwości, nie ryzykuj"

Zbieranie grzybów wymaga wiedzy oraz #doświadczenia.

(czytaj więcej)