Dziś mamy 21 lipca 2024, niedziela, imieniny obchodzą:

06 czerwca 2023

Wizyta studyjna. Maturzystki zwiedzały Parlament Europejski

fot. powierzone

fot. powierzone

Julia Kowalska i Wiktoria Kowalska – tegoroczne maturzystki #I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią na zaproszenie posła do Parlamentu Europejskiego Radosława Sikorskiego w dniach 29 maja – 2 czerwca 2023 roku brały udział w wyjeździe studyjnym do Brukseli.

Europoseł docenił osiągnięcia naukowe Julii, która zajęła 6 miejsce w zawodach okręgowych 10 Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej i tym samym była typowana do zawodów finałowych oraz Wiktorii, która zajęła 3 miejsce w województwie kujawsko-pomorskim, w 21 Olimpiadzie Znajomości Afryki.

Julię i Wiktorię do olimpiad przygotował nauczyciel geografii Andrzej Kinderman.

Program wizyty studyjnej obejmował zwiedzanie Parlamentu Europejskiego oraz zaznajomienie się na miejscu z jego strukturą i organizacją obrad. W siedzibie parlamentu odbyło się spotkanie z posłem do Parlamentu Europejskiego Radosławem Sikorskim – mieszkańcem powiatu nakielskiego. Dodatkowo w planie przewidziano zwiedzanie Domu Historii Europy. Po części oficjalnej uczestnicy wyjazdu studyjnego poznali zabytkową dzielnicę Brukseli, a następnego dnia zwiedzili Gandawę – stolicę Flandrii Wschodniej z jej zabytkami.

Materiał: Justyna Michalska

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 27 14

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Kontrola importowanego materiału siewnego. Co jest sprawdzane?

Materiał siewny roślin pochodzący z państw trzecich #może być sprowadzony i dopuszczony do obrotu na terenie Rzeczypospolitej Polskiej, jeżeli został wyprodukowany i oceniony zgodnie z systemem inspekcji polowych Unii Europejskiej oraz spełnia wymagania zdrowia roślin. Równoważność systemu produkcji i oceny jest analizowana przez Komisję Europejską i stwierdzana we właściwym wspólnotowym akcie prawnym.

(czytaj więcej)
0

Ogórki kiszone na zdrowie. Jakie znaczenie mają dla naszego organizmu?

Sezon ogórkowy w pełni. To najlepszy czas na przygotowanie# kiszonek na zimę. Ogórki kiszone to nie tylko pyszny dodatek do posiłków, ale także prawdziwy superfoods - probiotyki dla jelit, witaminy i #minerały, niska kaloryczność i antyoksydanty.

(czytaj więcej)
0

Zamykanie kąpielisk z powodu sinic. Dlaczego są dla nas niebezpieczne?

Przyczyny występowania i zagrożenia wynikające z obecności #potencjalnie toksycznych cyjanobakterii (sinic) w wodzie.

(czytaj więcej)
0

Kontrola jakości mięsa, wędlin i serów. Zakwestionowano blisko 50 % towarów

Przeprowadzone przez IJHARS kontrole mięsa, wędlin i serów #sprzedawanych bez opakowania wykazały, że błędy najczęściej dotyczą oznakowania, zakwestionowano aż 46,6% towarów.

(czytaj więcej)