Dziś mamy 23 września 2023, sobota, imieniny obchodzą:

06 czerwca 2023

Wizyta studyjna. Maturzystki zwiedzały Parlament Europejski

fot. powierzone

fot. powierzone

Julia Kowalska i Wiktoria Kowalska – tegoroczne maturzystki #I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią na zaproszenie posła do Parlamentu Europejskiego Radosława Sikorskiego w dniach 29 maja – 2 czerwca 2023 roku brały udział w wyjeździe studyjnym do Brukseli.

Europoseł docenił osiągnięcia naukowe Julii, która zajęła 6 miejsce w zawodach okręgowych 10 Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej i tym samym była typowana do zawodów finałowych oraz Wiktorii, która zajęła 3 miejsce w województwie kujawsko-pomorskim, w 21 Olimpiadzie Znajomości Afryki.

Julię i Wiktorię do olimpiad przygotował nauczyciel geografii Andrzej Kinderman.

Program wizyty studyjnej obejmował zwiedzanie Parlamentu Europejskiego oraz zaznajomienie się na miejscu z jego strukturą i organizacją obrad. W siedzibie parlamentu odbyło się spotkanie z posłem do Parlamentu Europejskiego Radosławem Sikorskim – mieszkańcem powiatu nakielskiego. Dodatkowo w planie przewidziano zwiedzanie Domu Historii Europy. Po części oficjalnej uczestnicy wyjazdu studyjnego poznali zabytkową dzielnicę Brukseli, a następnego dnia zwiedzili Gandawę – stolicę Flandrii Wschodniej z jej zabytkami.

Materiał: Justyna Michalska

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 27 14

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Mobilne pracownie komputerowe. W jakich szkołach powstaną?

Podczas konferencji prasowej #w Kobyłce minister cyfryzacji Janusz Cieszyński ogłosił wyniki konkursu „Pracownia Kompetencji Cyfrowych”.

(czytaj więcej)
0

Dzisiaj pierwszy dzień jesieni. Oficjalne pożegnanie lata

Dzisiaj do Polski zawitała jesień. #Nowa pora roku rozpoczęła się dokładnie o godz. 8.49.

(czytaj więcej)
0

Pierwszy kurs obserwatorów ognia. Międzynarodowa współpraca

W dniach od 11 do 22 września br. Centrum Szkolenia #Wojsk Obrony Terytorialnej prowadziło kurs obserwatorów ognia dla żołnierzy krajów nadbałtyckich. W 11-dniowym szkoleniu udział wzięło kilkunastu żołnierzy z Litwy, Łotwy i Estonii. Jest to pierwszy kurs realizowany przez instruktorów CSWOT dla żołnierzy krajów nadbałtyckich, który pozwoli na znaczące zwiększenie współpracy międzynarodowej.

(czytaj więcej)
0

Trwa sezon na grzyby. "Jeżeli masz wątpliwości, nie ryzykuj"

Zbieranie grzybów wymaga wiedzy oraz #doświadczenia.

(czytaj więcej)