Turnusy rehabilitacyjne dla dzieci rolników. Wyjazdy bezpłatne
fot. freepik
Kasa podczas wakacji letnich ponownie #zorganizuje bezpłatne turnusy rehabilitacyjne dla dzieci rolników.
Z turnusów mogą skorzystać dzieci urodzone w latach 2011-2019, których przynajmniej jedno z rodziców/opiekunów prawnych podlega ubezpieczeniu w KRUS, bądź rodzic/opiekun prawny ma prawo do renty rolniczej z tytułu niezdolności do pracy pod warunkiem, że nieprzerwanie przez co najmniej 12 miesięcy przed złożeniem wniosku o rehabilitacje leczniczą dla dziecka podlega ubezpieczeniu wypadkowemu, chorobowemu i macierzyńskiemu lub ubezpieczeniu emerytalno-rentowemu, a także dzieci uprawnione do renty rodzinnej.
Pierwszeństwo w skierowaniu na rehabilitację mają dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności.
Turnusy zostaną zorganizowane dla dzieci z chorobami układu oddechowego oraz w zakresie wad postawy i chorób układu ruchu.
21 dniowe turnusy zorganizowane zostaną w Centrach Rehabilitacji Rolników KRUS w terminach:
- Horyniec - Zdrój – 28.06 – 18.07.2026 r. oraz 19.07. – 08.08.2026 r.
- Iwonicz – Zdrój – 15.07 – 04.08.2026 r. oraz 05.08 – 25.08.2026 r.
- Jedlec – 10.07. – 30.07.2026 r. oraz 31.07 – 20.08.2026 r.
- Szklarska Poręba – 30.06 – 20.07.2026 r.
- Świnoujście – 09.08 – 29.08.2026 r.
Aby skorzystać z turnusu należy złożyć w Oddziale lub Placówce Terenowej KRUS, właściwej ze względu na miejsce zamieszkania, wypełniony przez lekarza POZ bądź lekarza specjalistę wniosek o rehabilitację leczniczą/turnus regeneracyjny wraz z formularzami:
- Dodatkowa informacja o stanie zdrowia dziecka;
- Dotyczący informacji podawanych w przypadku pozyskiwania danych osobowych od osoby, której dane dotyczą;
- Oświadczenie rodzica/opiekuna dotyczące zgody na udzielenie wszelkiej pomocy przedmedycznej i medycznej w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia dziecka w trakcie podróży na turnus rehabilitacyjny do CRR KRUS oraz w drodze powrotnej.
Skierowanie na rehabilitację będzie możliwe po pozytywnej weryfikacji przez lekarza regionalnego inspektora orzecznictwa lekarskiego.
Pobyt na turnusie jest bezpłatny, a dzieci będą miały zapewnioną całodobową opiekę medyczną i indywidualny program rehabilitacyjny, całodzienne wyżywienie, zakwaterowanie oraz opiekę wykwalifikowanej kadry pedagogicznej.
Szczegółowe informacje dotyczące terminów składania wniosków uzyskają Państwo w Oddziałach Regionalnych i Placówkach Terenowych KRUS
Źródło: Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego
Czytaj również
Dodaj komentarz
LOKALNY HIT
Rocznica urodzin Karola Wojtyły. Pamięć o Wielkim Polaku
Dziś, 18 maja, przypada rocznica urodzin# Karola Wojtyły, który przyszedł na świat w 1920 roku w Wadowicach. Późniejszy papież Jan Paweł II był jedną z najważniejszych postaci XX wieku i odegrał ogromną rolę w historii Polski oraz Kościoła katolickiego.
(czytaj więcej)Niebieska pełnia księżyca. Bez zmiany barwy
W ostatnią noc maja na niebie pojawi się #wyjątkowe zjawisko astronomiczne – druga pełnia Księżyca w tym samym miesiącu, znana jako tzw. „Niebieski Księżyc”. Mimo swojej nazwy nie oznacza ona zmiany barwy naszego naturalnego satelity – Księżyc pozostanie srebrzysty jak zwykle. Określenie to odnosi się wyłącznie do sytuacji, w której w jednym miesiącu kalendarzowym występują dwie pełnie.
(czytaj więcej)Trzydniowa akcja. Kilkadziesiąt donacji krwi
W dniach 11–13 maja #br. Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej w Grudziądzu zorganizowano tydzień Honorowego Dawstwa Krwi pod hasłem „W boju i potrzebie krwi nie szczędząc”. Inicjatywa połączyła działania promujące zdrowie, aktywność fizyczną oraz ideę bezinteresownej pomocy potrzebującym.
(czytaj więcej)Pamięć o Bohaterze. Świadectwo odwagi, służby i walki
13 maja 1901 r. urodził się# rotmistrz Witold Pilecki – ochotnik do Auschwitz, żołnierz Polskiego Państwa Podziemnego, autor raportów o niemieckich zbrodniach i niezłomny patriota.
(czytaj więcej)
Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad
., w dniu 18-05-2026 10:11:09 napisał:
odpowiedz
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!