Dziś mamy 23 września 2023, sobota, imieniny obchodzą:

18 września 2023

Sześciolatki świętowały Dzień Kropki. "W każdym z nas tkwi talent"

fot. GOK Sadki

fot. GOK Sadki

W miniony piątek mieliśmy przyjemność odwiedzić #grupę Sówki z Przedszkola Dobre Ludki w Sadkach.

Wraz z 6-latkami mogliśmy świętować Dzień Kropki. Bardzo podoba się nam jego idea, bo choć nie wszyscy wiedzą, jest to święto kreatywności. Staramy się pokazać już najmłodszym, że w każdym z nas tkwi talent. Czasem potrzeba tylko odrobiny czasu by go odkryć.

Czytanie na dywanie to świetny początek każdych udanych zajęć. A książka „Kropka” Petera Reynoldsa bardzo przypadła do gustu przedszkolakom. Z zainteresowaniem wysłuchały historii Vashti, odpowiadały na pytania do tekstu i wysnuły trafne wnioski.

Podczas spotkań z młodszymi dziećmi nie może zabraknąć zabawy ruchowej. Wszyscy chętnie tańczyli w rytm muzyki, a kiedy nastała cisza, każdy musiał odnaleźć swoją połówkę kropki. Kilkukrotne powtórzenie zabawy na życzenie dzieci świadczy o tym, iż spotkała się ona z ich uznaniem.

Pracą plastyczną oczywiście była kropka. Jedna lub wiele, jednokolorowe lub wielobarwne – wszystko według wyobraźni dzieci. Każda praca została umieszczona w ramce, pokolorowanej przez przedszkolaków. Następnie wszystkie dzieła zostały przyklejone do dużej ramy. Dzięki czemu mogliśmy przeprowadzić małą sesję fotograficzną.

Serdecznie dziękujemy Pani Sylwii, Pani Gosi oraz Pani Magdzie za możliwość przeprowadzenia zajęć i sympatyczną współpracę. Do zobaczenia na kolejnych zajęciach.

Materiał: Monika Mitek / GOK Sadki

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 2 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Mobilne pracownie komputerowe. W jakich szkołach powstaną?

Podczas konferencji prasowej #w Kobyłce minister cyfryzacji Janusz Cieszyński ogłosił wyniki konkursu „Pracownia Kompetencji Cyfrowych”.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Bez Samochodu. Pod hasłem "Oszczędzaj Energię"

Dziś obchodzimy Światowy Dzień bez Samochodu, który w tym roku# odbywa się pod hasłem „Oszczędzaj Energię”. Aby uczcić to wydarzenie, zachęcamy do rezygnacji tego dnia z podróżowania autem i skorzystania z bardziej ekologicznych środków transportu.

(czytaj więcej)
0

Pierwszy kurs obserwatorów ognia. Międzynarodowa współpraca

W dniach od 11 do 22 września br. Centrum Szkolenia #Wojsk Obrony Terytorialnej prowadziło kurs obserwatorów ognia dla żołnierzy krajów nadbałtyckich. W 11-dniowym szkoleniu udział wzięło kilkunastu żołnierzy z Litwy, Łotwy i Estonii. Jest to pierwszy kurs realizowany przez instruktorów CSWOT dla żołnierzy krajów nadbałtyckich, który pozwoli na znaczące zwiększenie współpracy międzynarodowej.

(czytaj więcej)
0

Trwa sezon na grzyby. "Jeżeli masz wątpliwości, nie ryzykuj"

Zbieranie grzybów wymaga wiedzy oraz #doświadczenia.

(czytaj więcej)