Dziś mamy 16 czerwca 2024, niedziela, imieniny obchodzą:

18 września 2023

Sześciolatki świętowały Dzień Kropki. "W każdym z nas tkwi talent"

fot. GOK Sadki

fot. GOK Sadki

W miniony piątek mieliśmy przyjemność odwiedzić #grupę Sówki z Przedszkola Dobre Ludki w Sadkach.

Wraz z 6-latkami mogliśmy świętować Dzień Kropki. Bardzo podoba się nam jego idea, bo choć nie wszyscy wiedzą, jest to święto kreatywności. Staramy się pokazać już najmłodszym, że w każdym z nas tkwi talent. Czasem potrzeba tylko odrobiny czasu by go odkryć.

Czytanie na dywanie to świetny początek każdych udanych zajęć. A książka „Kropka” Petera Reynoldsa bardzo przypadła do gustu przedszkolakom. Z zainteresowaniem wysłuchały historii Vashti, odpowiadały na pytania do tekstu i wysnuły trafne wnioski.

Podczas spotkań z młodszymi dziećmi nie może zabraknąć zabawy ruchowej. Wszyscy chętnie tańczyli w rytm muzyki, a kiedy nastała cisza, każdy musiał odnaleźć swoją połówkę kropki. Kilkukrotne powtórzenie zabawy na życzenie dzieci świadczy o tym, iż spotkała się ona z ich uznaniem.

Pracą plastyczną oczywiście była kropka. Jedna lub wiele, jednokolorowe lub wielobarwne – wszystko według wyobraźni dzieci. Każda praca została umieszczona w ramce, pokolorowanej przez przedszkolaków. Następnie wszystkie dzieła zostały przyklejone do dużej ramy. Dzięki czemu mogliśmy przeprowadzić małą sesję fotograficzną.

Serdecznie dziękujemy Pani Sylwii, Pani Gosi oraz Pani Magdzie za możliwość przeprowadzenia zajęć i sympatyczną współpracę. Do zobaczenia na kolejnych zajęciach.

Materiał: Monika Mitek / GOK Sadki

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 4 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Ruszyła certyfikacja w WOT. Sprawdzian dla żołnierzy

W WOT rozpoczęła się Certyfikacja – zaangażowani zostali #wszyscy żołnierze 8.Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Natychmiastowe stawiennictwo i szkolenie to jeden z elementów sprawdzenia gotowości do działania najmłodszego rodzaju Sił Zbrojnych RP, niezwiązany z kryzysem migracyjnym i działaniami hybrydowymi przeciw Polsce na wschodniej granicy RP.

(czytaj więcej)
0

Dwudziesta szósta wędrówka. Na uczestników czekał pyszny posiłek

Dzisiejszą wędrówkę w większości maszerowaliśmy w korycie #Rokitki. 20 uczestników rozpoczęło wędrówkę a 19 ukończyło. Jedna osoba musiała się wycofać ze względu na rozklejenie się obuwia.

(czytaj więcej)
0

"Edukacja z wojskiem". W zajęciach uczestniczyło blisko 4000 uczniów

W pierwszym miesiącu pilotażowego programu# „Edukacja z wojskiem” w województwie kujawsko- pomorskim w zajęciach uczestniczyło blisko 4000 uczniów. Przez 4 tygodnie zaangażowanych w szkolenie było 40 żołnierzy z 9 jednostek wojskowych z naszego województwa.

(czytaj więcej)