Dziś mamy 10 czerwca 2023, sobota, imieniny obchodzą:

21 marca 2023

Stadion Orła przy Poznańskiej czeka duży remont. "Raz, a porządnie"

W tym roku, w gminie Kcynia planowane są inwestycje w obiekty sportowe. W końcu remontu doczeka się #stadion Orła przy ulicy Poznańskiej w Kcyni.

W ubiegłym roku, gmina Kcynia otrzymała dofinansowanie z rządowego programu Polski Ład na inwestycje na obiektach sportowych. Kwota 5,4 mln zł została przyznana na trzy boiska wielofunkcyjne. Dwa dotyczą obiektów przy szkołach podstawowych w Kcyni i Dziewierzewie. Remontu doczeka się również stadion przy ulicy Poznańskiej. Miłośnicy sportu nie kryją zadowolenia, że ta inwestycja będzie zrealizowana. – Moim marzeniem jest modernizacja tego boiska, którego już boiskiem nazwać nie można. Mieszkańców, klub i mnie bardzo to cieszy. Liczymy, że zostanie to wykonane raz a porządnie i będzie cieszyło oko, jak zostanie zakończone. Tym bardziej, że inne samorządy, niektóre od dawna mają już infrastrukturę sportową. Trzeba stwarzać dzieciom i młodzieży warunki do uprawiania sportu. Promesy na to zadanie są, trzeba z tego skorzystać i mam nadzieję, że panu burmistrzowi uda się to zrealizować – powiedział radny Rady Miejskiej w Kcyni Mirosław Pezacki.

Trwają rozmowy nad parkingiem

Gmina planuje kompleksowy remont stadionu. – Planowana jest nowa nawierzchnia boiska, bieżnia tartanowa, oświetlenie obiektu, zaplecze szatniowe dla drużyn piłkarskich, dla kortu tenisowego, toalety ogólnodostępne oraz trybuny dla kibiców – zapowiedziała kierownik Referatu Inwestycji i Gospodarki Przestrzennej w Urzędzie Miejskim w Kcyni Aleksandra Dzięciołowska. W planach jest także parking, a gmina szacuje, że potrzebne będzie około 40 miejsc dla kierowców. Potrzebne jest jednak pozyskanie terenu do jego utworzenia, a jego część należy do kcyńskiego bractwa kurkowego. – Przeprowadziliśmy rozmowy z bractwem kurkowym. Uzyskaliśmy zgodę, że teren starego parkingu będzie udostępniony na teren nowego parkingu. W tej chwili trwają prace nad uszczegółowieniem wszystkich możliwości – przekazał burmistrz Kcyni Marek Szaruga. Gmina na razie pracuje nad projektem przebudowy stadionu. Wiadomo, że jeżeli będzie ogłaszany przetarg, to będzie dotyczył budowy także boisk przy szkołach w Kcyni i Dziewierzewie oraz stadionu, ponieważ dofinansowanie jakie przyznał rząd jest na wszystkie te obiekty.

Źródło:  

Oceń artykuł: 10 8

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (18) Zgłoś naruszenie zasad

  • 3 (7)

  czytelnik, w dniu 21-03-2023 14:22:48 napisał:

  Dwa dachy zamiast trzech. Z jednego zadania zrezygnowano. To tytuł artykułu z 18 marca br. No tak, niech ludziom cieknie na głowę, albo czekać jak na jesień wiatr te dachy pozrywa, bo Pan radny musi mieć Stadion i parking na 40 aut. Jak dobrze pamiętam to parking był i to ogromny przy drodze nr 241 który zniknął lata temu.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 2 (8)

  Ewa, w dniu 21-03-2023 16:54:36 napisał:

  Dokładnie, szkoły z dziurami na dachach na wylot ,dachówki dzieciakom lecą ba głowę, ale wypasiony stadion musi być. Priorytety Państwo Władza. Ewa

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • -1 (13)

  Obserwator , w dniu 21-03-2023 18:17:40 napisał:

  Brawo,w końcu nie będziemy się wstydzić obiektu sportowego. Super sprawa.

  odpowiedz

  • 7 (7)

  Marcin , w dniu 21-03-2023 20:56:37 napisał:

  Na szkoły bylyby pieniądze tylko te male trzeba pozamykać tam uciekają miliony

  odpowiedz

  • 3 (11)

  Pis, w dniu 21-03-2023 20:57:51 napisał:

  Mieczkowo chce wodociąg a nie jakiś tam stadion

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • -7 (9)

  Batman, w dniu 22-03-2023 16:51:21 napisał:

  Na stadion nie idą pieniądze z gminy tylko z z funduszu przeznaczonego na rozwój sportu z warszawy

  odpowiedz

  • 6 (8)

  haha, w dniu 22-03-2023 22:29:23 napisał:

  po co stadion jak w Kcyni piłkarzy nie ma?

  odpowiedz

  • -4 (4)

  Do Czopek , w dniu 23-03-2023 08:58:18 napisał:

  Na strzelnice kasę załatw to też obiekt sportowy.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • -3 (7)

  Luke, w dniu 23-03-2023 10:26:45 napisał:

  Choć od dawna nie mieszkam w Kcyni to trzymam kciuki za ten projekt! Powodzenia

  odpowiedz

  • 7 (7)

  podatnik, w dniu 23-03-2023 12:44:41 napisał:

  Szkoda kasy na tego całego orła, bo żadnych sukcesów nie mają. Strata tylko podatków na nich. Lepiej pobudować halę sportową z prawdziwego zdarzenia, aby można było organizować turnieje.

  odpowiedz

  • -7 (7)

  Kcyński kopacz piłki, w dniu 23-03-2023 14:40:02 napisał:

  Radny Duda i co żeś narobił teraz Burmistrz ma wielki kłopot bo jednak coś powstanie w tej gminie a miało iść wszystko do likwidacji

  odpowiedz

  • 7 (7)

  Mieszkaniec , w dniu 23-03-2023 15:35:03 napisał:

  Szkoda pieniędzy na ten stadion piłkarze zero lepiej wybudujcie piękną halę krytą a w środku sztuczne boisko dla młodych dzieci i szkółek piłkarskich niech to przejmnie Lech Poznań i trenuje młodych adeptów piłki nożnej bo Orzeł Kcynia wszystko zniszczy Oni nie potrafią grać zresztą nie ma piłkarzy przynoszą tylko wstyd

  odpowiedz

  • 2 (2)

  Elfik, w dniu 23-03-2023 16:31:59 napisał:

  Kiedy będzie wodociąg w mieczkowie się pytam co mnie jakiś stadion interesuje jak są pieniądze to róbcie najpierw wodociąg a nie stadion nie mamy wody beczkował zawozimy

  odpowiedz

  • 3 (3)

  Xyz, w dniu 23-03-2023 21:30:57 napisał:

  Kryński kopacz chyba cie p......

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Zadaj pytanie
20PLN
Metodyka prowadzenia instruktażu stanowiskowego
49PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Szkolenie okresowe pracowników
49PLN
Szkolenie z HACCP
59PLN
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
Szkolenie z pierwszej pomocy
49PLN
0

Wesele sporym wydatkiem. W jaki sposób i na czym można zaoszczędzić?

Koszty organizacji ślubu i wesela rosną z roku na rok. Wiele osób poszukuje sposobów, by #zaoszczędzić. Jak wynika z naszych analiz, obecnie za „talerzyk” płacimy od 250 do nawet 500 złotych. W Polsce zwykle organizowane są przyjęcia na średnio 80 do 100 osób, choć niektóre pary planują huczne wesela nawet dla 300 gości. Wesele to zwykle spory wydatek w domowym budżecie. Podpowiadamy, w jaki sposób zaoszczędzić i na czym.

(czytaj więcej)
0

Idealny składnik diety odchudzającej. Sprytne sposoby na jajka w stylu fit

Jajko to produkt powszechnie znany i lubiany, chętnie spożywany osobno, ale także jako #dodatek czy element wielu potraw. Stanowi również idealny składnik diety dla osób, które pragną zrzucić parę kilogramów lub być fit dzięki codziennym aktywnościom czy uprawianiu sportu.

(czytaj więcej)
0

"Poradnik bezpiecznego wypoczynku”. O czym należy pamiętać?

Przed rozpoczęciem ferii zachęcamy do zapoznania się z# „Poradnikiem bezpiecznego wypoczynku” Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz sprawdzenia wiarygodności organizatora za pośrednictwem bazy danych o wypoczynku.

(czytaj więcej)
0

Międzynarodowy Dzień Bezpieczeństwa Żywności. Ustanowiony w 2018 roku

Już po raz piąty, 7 czerwca obchodzimy Międzynarodowy Dzień #Bezpieczeństwa Żywności. W tym roku hasło przewodnie to „Standardy żywnościowe ratują życie”.

(czytaj więcej)