Dziś mamy 23 września 2023, sobota, imieniny obchodzą:

07 czerwca 2023

Spotkanie uczniów z Bractwem Kurkowym. Podpisano porozumienie

fot. archiwum

fot. archiwum

Dnia 2 czerwca 2023 roku, od wprowadzenia sztandaru na salę gimnastyczną #Bractwa Kurkowego z Solca Kujawskiego, rozpoczęło się spotkanie kadetów oraz uczniów Zespołu Szkół im. Emila Chroboczka w Szubinie z Braćmi Kurkowymi.

Swoją obecnością zaszczycili nas Król Kurkowy Jacek Cabaj, Prezes Bractwa Robert  Fałek, Brat Bartosz Wesołowski, Honorowy Brat Michał Rygol, Brat Zbigniew Kołota Wice Prezes Bractwa, Brat Wojciech Sokół 3dan Pszczyńskiej Akademii Sztuk Walki instruktor Samoobrony oraz instruktor Systema  oraz Brat Jakub Pycior posiadający bliźniacze uprawnienia i tytuły jak Wojciech Sokół. Po wstępnym przedstawieniu Bractwa Kurkowego przez Panią Dyrektor Alicję Jaśkowiak i wspomnieniu momentu podpisania porozumienia o współpracy 11.11.2021 roku, znamienici goście przybliżyli dzieje i genezę powstania Bractw Kurkowych. Dodatkowymi atrakcjami przygotowanymi przez Bractwo Kurkowe była wystawa broni, wykład na temat  prawa obrony koniecznej  oraz trening z samoobrony. Kadeci w tym dniu czyli 2 czerwca 2023 nie mogli narzekać na `moc atrakcji i wiedzy która została im przekazana. Nadmienić trzeba że spotkania tego typu budują morale i mają wpływ na wychowanie czy też pogłębianie ducha patriotyzmu , historia bractw a w szczególności w tym dniu ze spotkania  Bractwa Kurkowego z Solca Kujawskiego zapewne pozytywnie wpłynie na kadetów i uczniów szkoły.

Materiał: Mateusz Smoliński / Zespół Szkół im. Emila Chroboczka w Szubinie

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Mobilne pracownie komputerowe. W jakich szkołach powstaną?

Podczas konferencji prasowej #w Kobyłce minister cyfryzacji Janusz Cieszyński ogłosił wyniki konkursu „Pracownia Kompetencji Cyfrowych”.

(czytaj więcej)
0

Dzisiaj pierwszy dzień jesieni. Oficjalne pożegnanie lata

Dzisiaj do Polski zawitała jesień. #Nowa pora roku rozpoczęła się dokładnie o godz. 8.49.

(czytaj więcej)
0

Pierwszy kurs obserwatorów ognia. Międzynarodowa współpraca

W dniach od 11 do 22 września br. Centrum Szkolenia #Wojsk Obrony Terytorialnej prowadziło kurs obserwatorów ognia dla żołnierzy krajów nadbałtyckich. W 11-dniowym szkoleniu udział wzięło kilkunastu żołnierzy z Litwy, Łotwy i Estonii. Jest to pierwszy kurs realizowany przez instruktorów CSWOT dla żołnierzy krajów nadbałtyckich, który pozwoli na znaczące zwiększenie współpracy międzynarodowej.

(czytaj więcej)
0

Trwa sezon na grzyby. "Jeżeli masz wątpliwości, nie ryzykuj"

Zbieranie grzybów wymaga wiedzy oraz #doświadczenia.

(czytaj więcej)