Dziś mamy 21 lipca 2024, niedziela, imieniny obchodzą:

10 lipca 2024

"Skrzypek na dachu". Drugi spacer z historią w Kcyni

fot. powierzone

fot. powierzone

"Skrzypek na dachu" – tak brzmi tytuł drugiego# w te wakacje Spaceru z historią, organizowanego przez Dźwiękowe Archiwum Kcyni. Zapraszamy mieszkańców i turystów do udziału w inicjatywie. Spotykamy się w 10 lipca (środa) o g. 18. Początek na kcyńskim Rynku.

Tegoroczna edycja odbywa się pod wspólnym hasłem „Tak jak w kinie” i jest to już 9. rok organizacji Spacerów z historią. Organizowane w Kcyni od 2013 roku co wakacje z kilkuletnią przerwą, gromadzą mieszkańców i przyjezdnych, którzy w trakcie wspólnej wędrówki po Kcyni poznają jej historię. Zawsze w trakcie spaceru jego uczestnicy rozwiązują przygotowane przez prowadzącą zadania i zagadki. Uczestnicy spaceru uczą się także odkrywać piękno architektonicznych detali i poznają ciekawostki dotyczące poszczególnych kamienic.

Środowy spacer zatytułowany jest „Skrzypek na dachu” i jego tematyka nawiązywać będzie do żydowskiego dziedzictwa Kcyni. Wspólnie poznamy miejsca, w których mieszkała społeczność żydowska naszego miasta.

Uwaga! w związku z upałami prosimy o zabranie ze sobą nakrycia głowy i wody.

W przypadku niesprzyjających warunków pogodowych (burze) spacer zostanie przełożony na inny termin. Prosimy śledzić media społecznościowe Dźwiękowego Archiwum Kcyni.

Materiał: Justyna Makarewicz / Urząd Miejski w Kcyni

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 5 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Kontrola importowanego materiału siewnego. Co jest sprawdzane?

Materiał siewny roślin pochodzący z państw trzecich #może być sprowadzony i dopuszczony do obrotu na terenie Rzeczypospolitej Polskiej, jeżeli został wyprodukowany i oceniony zgodnie z systemem inspekcji polowych Unii Europejskiej oraz spełnia wymagania zdrowia roślin. Równoważność systemu produkcji i oceny jest analizowana przez Komisję Europejską i stwierdzana we właściwym wspólnotowym akcie prawnym.

(czytaj więcej)
0

Ogórki kiszone na zdrowie. Jakie znaczenie mają dla naszego organizmu?

Sezon ogórkowy w pełni. To najlepszy czas na przygotowanie# kiszonek na zimę. Ogórki kiszone to nie tylko pyszny dodatek do posiłków, ale także prawdziwy superfoods - probiotyki dla jelit, witaminy i #minerały, niska kaloryczność i antyoksydanty.

(czytaj więcej)
0

Zamykanie kąpielisk z powodu sinic. Dlaczego są dla nas niebezpieczne?

Przyczyny występowania i zagrożenia wynikające z obecności #potencjalnie toksycznych cyjanobakterii (sinic) w wodzie.

(czytaj więcej)
0

Kontrola jakości mięsa, wędlin i serów. Zakwestionowano blisko 50 % towarów

Przeprowadzone przez IJHARS kontrole mięsa, wędlin i serów #sprzedawanych bez opakowania wykazały, że błędy najczęściej dotyczą oznakowania, zakwestionowano aż 46,6% towarów.

(czytaj więcej)