Dziś mamy 24 kwietnia 2024, środa, imieniny obchodzą:

01 marca 2024

Reagujmy na cudzą krzywdę. Kontrole miejsc przebywania bezdomnych

fot. KPP Nakło

fot. KPP Nakło

Nakielscy dzielnicowi wspólnie z przedstawicielkami #pomocy społecznej, kontrolują miejsca, gdzie szukają schronienia osoby bez dachu nad głową i informują ich, gdzie można uzyskać pomoc. Mundurowi apelują, by zwracać uwagę na osoby potrzebujące pomocy. Nie bądźmy obojętni i reagujmy w takich sytuacjach.

Niekorzystne warunki pogodowe, szczególnie ciężkie są dla osób, które nie mają własnego dachu nad głową. Osoby takie szukają w okresie zimy najczęściej schronienia na klatkach schodowych, w piwnicach, pustostanach oraz ogródkach działkowych. Wszędzie tam, gdzie mogą się choć trochę ogrzać.

W ostatnich dniach nakielscy dzielnicowi, wspólnie z pracownikami socjalnymi z nakielskiego Miejsko - Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, kontrolowali miejsca, w których przebywają bezdomni. Napotkane osoby były informowane o możliwości uzyskania pomocy.

Nie bądźmy obojętni i pamiętajmy, że obowiązkiem każdego z nas jest reagowanie na cudzą krzywdę, gdyż mogą być wśród nas tacy, którzy potrzebują tej pomocy, a boją się o nią poprosić. Informujmy odpowiednie służby o miejscach przebywania osób nie posiadających własnego lokum i potrzebujących pomocy. Szczególnie zwracajmy uwagę na będących pod wpływem alkoholu, gdyż organizm osoby nietrzeźwej wychładza się zdecydowanie szybciej. Tylko szybka reakcja i poinformowanie odpowiednich służb przyczynić się może od uratowania komuś życia.

Informacje dotyczące miejsc pobytu takich osób można przekazywać nie tylko, dzwoniąc na numer alarmowy, ale także za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Materiał: asp. Zofia Wrzeszcz / p.o. oficera prasowego KPP Nakło

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 9 13

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Kolejna wędrówka wzdłuż rzeki Noteć. Trasa nie będzie trudna

Zapraszam na wędrówkę z cyklu# "Po bezdrożach".

(czytaj więcej)
0

Rocznica powstania w gettcie warszawskim. Heroiczna walka

Dzisiaj, 19 kwietnia przypada# 81. rocznica powstania w getcie warszawskim.

(czytaj więcej)
0

Zmień swoje dotychczasowe nawyki. Serce kocha sport

Systematyczna aktywność fizyczna jest podstawą# zdrowego stylu życia. Małymi krokami spróbuj zmienić swoje dotychczasowe nawyki.

(czytaj więcej)
0

Kwiecień plecień. Poranne opady śniegu zaskoczyły mieszkańców

W kcyńskiej gminie dziś rano #padał śnieg z deszczem i to dość intensywnie. Za oknem przez kilkanaście minut panowała iście zimowa aura.

(czytaj więcej)