Reagujmy na cudzą krzywdę. Kontrole miejsc przebywania bezdomnych
fot. KPP Nakło
Nakielscy dzielnicowi wspólnie z przedstawicielkami #pomocy społecznej, kontrolują miejsca, gdzie szukają schronienia osoby bez dachu nad głową i informują ich, gdzie można uzyskać pomoc. Mundurowi apelują, by zwracać uwagę na osoby potrzebujące pomocy. Nie bądźmy obojętni i reagujmy w takich sytuacjach.
Niekorzystne warunki pogodowe, szczególnie ciężkie są dla osób, które nie mają własnego dachu nad głową. Osoby takie szukają w okresie zimy najczęściej schronienia na klatkach schodowych, w piwnicach, pustostanach oraz ogródkach działkowych. Wszędzie tam, gdzie mogą się choć trochę ogrzać.
W ostatnich dniach nakielscy dzielnicowi, wspólnie z pracownikami socjalnymi z nakielskiego Miejsko - Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, kontrolowali miejsca, w których przebywają bezdomni. Napotkane osoby były informowane o możliwości uzyskania pomocy.
Nie bądźmy obojętni i pamiętajmy, że obowiązkiem każdego z nas jest reagowanie na cudzą krzywdę, gdyż mogą być wśród nas tacy, którzy potrzebują tej pomocy, a boją się o nią poprosić. Informujmy odpowiednie służby o miejscach przebywania osób nie posiadających własnego lokum i potrzebujących pomocy. Szczególnie zwracajmy uwagę na będących pod wpływem alkoholu, gdyż organizm osoby nietrzeźwej wychładza się zdecydowanie szybciej. Tylko szybka reakcja i poinformowanie odpowiednich służb przyczynić się może od uratowania komuś życia.
Informacje dotyczące miejsc pobytu takich osób można przekazywać nie tylko, dzwoniąc na numer alarmowy, ale także za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.
Materiał: asp. Zofia Wrzeszcz / p.o. oficera prasowego KPP Nakło
Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Czytaj również
- Rok pełen wyzwań. Z czym mierzyli się żołnierze?
- Trudny czas dla zwierząt. Słabsze i chore nie przetrwają zimy
- Jubileuszowa wędrówka. Radość towarzyszyła wszystkim uczestnikom
- Nowe przepisy. Zmieniły się zasady selektywnej zbiórki odpadów
- Nie przechowuj potraw zbyt długo. Mogą ulec zepsuciu nawet w lodówce
Rok pełen wyzwań. Z czym mierzyli się żołnierze?
Miniony rok obfitował w zadania #dla kujawsko-pomorskich terytorialsów. Żołnierze mierzyli się ze skutkami powodzi w ramach operacji pk. Feniks, budowali stany osobowe 84 batalionu lekkiej piechoty (84 blp) we Włocławku, jak również wdrażali do użytku nowy Program Strzelań z Broni Strzeleckiej (PSBS). Brygada stale rozwija kompetencje w zakresie zarządzania kryzysowego. Udzielała się również kulturalnie, organizując koncert z okazji Dnia Matki oraz sportowo podczas imprezy Cross WOT w bydgoskim Myślęcinku.
(czytaj więcej)Fundacja DKMS podsumowała rok. Nowi dawcy szpiku
Czy w ciągu zaledwie jednego roku można zmienić rzeczywistość #osób chorych, które stanęły do walki z bezkompromisowym przeciwnikiem – nowotworem krwi? Fundacja DKMS, największy Ośrodek Dawców Szpiku w Polsce, udowadnia, że tak! W 2024 roku do jej bazy dołączyły aż 119 433 osoby, a 1527 dawców faktycznych dało szansę na życie swoim „bliźniakom genetycznym” – w Polsce i na świecie! To efekt nieustannej edukacji na temat idei dawstwa, ale i ogromnego zaangażowana dawców szpiku, społeczeństwa, mediów, wolontariuszy oraz darczyńców.
(czytaj więcej)Obowiązkowe badania lekarskie dla myśliwych? Propozycja zmiany przepisów
Polacy popierają wprowadzenie obowiązkowych badań dla myśliwych# ze względu na posiadanie przez nich broni palnej. Wskazują zarówno potrzebę przeprowadzenia badań lekarskich (86 proc.), jak i psychologicznych (88 proc.) - wynika z badania przeprowadzonego w grudniu 2024 r. dla Ministerstwa Klimatu i Środowiska.
(czytaj więcej)Stopniowo zwiększaj dawkę ruchu. Zacznij od ćwiczeń w domu
Więcej ruchu to postanowienie noworoczne, które często# już pod koniec stycznia zostaje niezrealizowane.
(czytaj więcej)