Dziś mamy 24 czerwca 2024, poniedziałek, imieniny obchodzą:

20 marca 2023

Prezentacja dotycząca bibliotek. Wyobraźnia gości była ogromna

fot. GBP Sadki

fot. GBP Sadki

W miniony piątek (17 marca) gościliśmy w Gminnej Bibliotece Publicznej w Sadkach klasę pierwszą# wraz z wychowawczynią, Panią Agatą Werner. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w lekcji bibliotecznej oraz krótkich zajęciach kreatywnych.

Dyrektorka GBP w Sadkach, Pani Joanna Brzozowska, zaprosiła uczniów do wspólnego obejrzenia prezentacji dotyczącej bibliotek. Następnie oprowadziła grupę po naszej książnicy, odpowiadając na wiele ciekawych pytań.

Dzieci miały okazję zobaczyć także czytelnię i zapoznać się z jej zadaniami. W tej części wzięli udział w małych warsztatach tworczych. Ich zadaniem było stworzenie okładki książki z wycinków z gazet. Wyobraźnia naszych gości była ogromna, w efekcie powstały cudowne prace.

Serdecznie dziękujemy Pani Agacie Werner za wizytę. I już czekamy na kolejne.

Materiał: Monika Mitek / GBP Sadki

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Zakażenia pokarmowe w sezonie wakacyjnym. Jak się chronić?

W miesiącach letnich wzrasta liczba zakażeń #i zatruć pokarmowych. Wiąże się to z łatwiejszym psuciem żywności w gorące dni, jak też funkcjonowaniem sezonowych punktów „małej gastronomii”. Nadzór nad nimi to jedno z podstawowych zadań Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

(czytaj więcej)
0

Blisko 1000 wypadków z udziałem motocykli. "Dajcie się zauważyć"

Sprzyjająca aura sprawia, że od początku roku na drogach# jest wyraźnie więcej niechronionych uczestników ruchu drogowego, w szczególności motocyklistów. W tym czasie dochodzi, niestety, do większej liczby zdarzeń drogowych z udziałem jednośladów. Od początku roku zginęło już 102 użytkowników motocykli!

(czytaj więcej)
0

Nie bądź zombi! Narkotyki to bardzo ryzykowna gra (film)

Narkotyki to bardzo ryzykowna gra, w której jedyną #pewną jest to, że nie można wygrać. Przeciwnik, w tym przypadku środek odurzający, nie bierze jeńców. Obowiązującą zasadą jest to, że wraz z rozwojem uzależnienia pojawia się coraz większa tolerancja na narkotyk. Aby utrzymać pożądany efekt, osoba uzależniona zaczyna przyjmować coraz większe dawki – a te w którymś momencie stają się toksyczne i… game over – nie ma drugiego życia. Żeby zatrzymać tę rozgrywkę, polska Policja stworzyła spot skierowany do młodych ludzi, którzy nie zawsze zdają sobie sprawę z tego, że każdy, kto zaczyna tę grę, już na starcie jest przegrany.

(czytaj więcej)
0

Pierwszy ważny egzamin Terytorialsa. Współpraca przede wszystkim

Ponad 90 uczestników 16-dniowego szkolenia# podstawowego i 8-dniowego szkolenia wyrównawczego 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej pomyślnie ukończyło wieńczący je egzamin, tzw. pętlę taktyczną.

(czytaj więcej)