Dziś mamy 16 lipca 2025, środa, imieniny obchodzą:

06 marca 2024

Konkurs na Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty. Powołano Grażynę Dziedzic

fot. Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy

fot. Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy

W dn. 6 marca po rozstrzygnięciu konkursu#, na Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty została powołana Pani Grażyna Dziedzic.

Nowa Kurator Oświaty ma 62 lata, ukończyła filologię polską, przez wiele lat pełniła funkcję dyrektora III Liceum Ogólnokształcącego w Bydgoszczy. W swojej pracy w edukacji była wielokrotnie nagradzana. Otrzymała m. in.: Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej: 1991 r., 2002 r., Nagrodę Prezydenta: 1995 r., 2001 r., 2007 r., Nagrodę Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego - 2010 r., Nagrodę Dyrektora - 1990 r., Medal Komisji Edukacji Narodowej - 1996 r.

W 2011 roku została wyróżniona prestiżowym tytułem profesora oświaty przez Minister Edukacji Narodowej.

1 marca w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim odbył się konkurs na Kuratora Oświaty. W skład komisji konkursowej powołanej przez Wojewodę Kujawsko-Pomorskiego weszli przedstawiciele Ministra Edukacji Narodowej, Wojewody Kujawsko-Pomorskiego, Zarządu Regionu Bydgoskiego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność”, Zarządu Okręgu Kujawsko-Pomorskiego Związku Nauczycielstwa Polskiego oraz Kujawsko-Pomorskiego Zarządu Wojewódzkiego Forum Związków Zawodowych. Przewodniczącym komisji była Pani Elżbieta Kruszka z Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy. Decyzję z kandydaturą Pani Grażyny Dziedzic, na wniosek Wojewody, zatwierdziła Minister Edukacji Barbara Nowacka.

Źródło: KPUW

Oceń artykuł: 21 19

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Szkolenie okresowe pracowników
89PLN
Budowa hal
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Szkolenie z pierwszej pomocy
49PLN
Zadaj pytanie
40PLN
Szkolenie z zakresu ochrony danych osobowych
79PLN
Sprawozdanie o wytwarzanych odpadach
500PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
0

"Zosia z Pnia". Perełka archeologiczna regionu

W miejscowości Pień, na terenie gminy# Dąbrowa Chełmińska w powiecie bydgoskim, historia przeszłości dosłownie wychodzi z ziemi. To właśnie tam, od ponad dwóch dekad, naukowcy z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu prowadzą intensywne badania archeologiczne, które odkrywają tajemnice codziennego życia, śmierci, a także wiary i obyczajów dawnych mieszkańców tych ziem.

(czytaj więcej)
0

Trwa wzmożona aktywność kleszczy. Jak się chronić?

Trwa wzmożona aktywności kleszczy. Bądźmy ostrożni# podczas wypoczynku na świeżym powietrzu – szczególnie w lasach, parkach, na działkach i łąkach. W Polsce występuje ok. 19 gatunków tych pajęczaków. Warto wiedzieć, że powszechnie występujący w Polsce kleszcz pospolity jest pasożytem bytującym na ponad stu różnych gatunkach ssaków, gadów i ptaków.

(czytaj więcej)
0

615. rocznica Bitwy pod Grunwaldem. Symbol zwycięstwa i jedności

15 lipca 1410 roku zapisał się na kartach historii# jako dzień jednego z najważniejszych zwycięstw w dziejach Europy Środkowo-Wschodniej. Tego dnia wojska Królestwa Polskiego oraz Wielkiego Księstwa Litewskiego, dowodzone przez króla Władysława Jagiełłę, pokonały potężny Zakon Krzyżacki w wielkiej Bitwie pod Grunwaldem.

(czytaj więcej)
0

Nieprzyjemny czas dla alergików. Co pyli w lipcu?

Lipiec to sezon wypoczynku, wycieczek i pikników. Niestety #może jednocześnie być nieprzyjemnym czasem dla alergików.

(czytaj więcej)