Podpisano porozumienie międzygminne. Droga doczeka się przebudowy

fot. UMiG Mrocza
7 lipca podpisano porozumienie międzygminne #dotyczące wspólnej realizacji długo wyczekiwanej inwestycji pn. „Przebudowa drogi gminnej nr 090125C relacji Samsieczynek – Suchary od km 1+361 do km 1+600”. Porozumienie zawarto pomiędzy Miastem i Gminą Nakło nad Notecią a Miastem i Gminą Mrocza.
Dokument został podpisany przez Burmistrza Miasta i Gminy Nakło nad Notecią Sławomira Napierałę, przy kontrasygnacie Skarbnika Miasta i Gminy Nakło nad Notecią Jarosława Kiecy, oraz przez Burmistrza Miasta i Gminy Mrocza Jarosława Okonka, przy kontrasygnacie Skarbnika Miasta i Gminy Mrocza Edyty Deja.
Realizacja tej inwestycji stanowi odpowiedź na wieloletnie oczekiwania mieszkańców obu gmin, którzy od dawna zgłaszali potrzebę poprawy stanu technicznego drogi łączącej Samsieczynek z Sucharami. Odcinek objęty porozumieniem, od kilometra 1+361 do 1+600, jest ważnym fragmentem lokalnej infrastruktury drogowej, mającym duże znaczenie zarówno komunikacyjne, jak i gospodarcze.
Wspólne działanie samorządów jest wyrazem dobrej współpracy oraz troski o komfort i bezpieczeństwo mieszkańców. Przebudowa drogi ma poprawić przejezdność, zwiększyć bezpieczeństwo użytkowników, a także przyczynić się do lepszej integracji lokalnych społeczności.
Materiał: Joanna Murawiec / UMiG Mrocza
Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Galeria






Czytaj również
"Zosia z Pnia". Perełka archeologiczna regionu

W miejscowości Pień, na terenie gminy# Dąbrowa Chełmińska w powiecie bydgoskim, historia przeszłości dosłownie wychodzi z ziemi. To właśnie tam, od ponad dwóch dekad, naukowcy z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu prowadzą intensywne badania archeologiczne, które odkrywają tajemnice codziennego życia, śmierci, a także wiary i obyczajów dawnych mieszkańców tych ziem.
(czytaj więcej)Trwa wzmożona aktywność kleszczy. Jak się chronić?

Trwa wzmożona aktywności kleszczy. Bądźmy ostrożni# podczas wypoczynku na świeżym powietrzu – szczególnie w lasach, parkach, na działkach i łąkach. W Polsce występuje ok. 19 gatunków tych pajęczaków. Warto wiedzieć, że powszechnie występujący w Polsce kleszcz pospolity jest pasożytem bytującym na ponad stu różnych gatunkach ssaków, gadów i ptaków.
(czytaj więcej)615. rocznica Bitwy pod Grunwaldem. Symbol zwycięstwa i jedności

15 lipca 1410 roku zapisał się na kartach historii# jako dzień jednego z najważniejszych zwycięstw w dziejach Europy Środkowo-Wschodniej. Tego dnia wojska Królestwa Polskiego oraz Wielkiego Księstwa Litewskiego, dowodzone przez króla Władysława Jagiełłę, pokonały potężny Zakon Krzyżacki w wielkiej Bitwie pod Grunwaldem.
(czytaj więcej)Nieprzyjemny czas dla alergików. Co pyli w lipcu?

Lipiec to sezon wypoczynku, wycieczek i pikników. Niestety #może jednocześnie być nieprzyjemnym czasem dla alergików.
(czytaj więcej)