Ostatni moment na złożenie wniosku. Wysokiej klasy materiał siewny

fot. ARiMR
Jeszcze tylko do czwartku #10 lipca 2025 r. Agencja przyjmuje wnioski o zwrot części kosztów zakupu materiału siewnego kategorii elitarny lub kwalifikowany w ramach pomocy de minimis. Wnioski złożone po tym terminie nie będą rozpatrywane.
- Rolnicy, którzy inwestują w wysokiej jakości materiał siewny, mają ostatnie dni na złożenie wniosków o dofinansowanie. Zachęcam wszystkich zainteresowanych do dopełnienia formalności. Warto zainwestować w wysokiej klasy materiał siewny, ponieważ dzięki temu można poprawić dochodowość swojej produkcji – informuje Wojciech Legawiec, prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.
Dopłaty przysługują do siewu lub sadzenia zbóż (jęczmień; owies nagi, szorstki, zwyczajny; pszenica twarda, zwyczajna, orkisz; pszenżyto; żyto), roślin strączkowych (bobik, groch siewny rolniczy; łubin biały, wąskolistny, żółty; soja; wyka siewna) oraz ziemniaków. Minimalna powierzchnia działki, do której można otrzymać wsparcie, wynosi 0,1 ha. Całkowita kwota pomocy de minimis przyznana jednemu producentowi rolnemu nie może przekroczyć wysokości 50 tys. euro w okresie trzech minionych lat.
Wnioski można składać bezpośrednio lub przesłać pocztą do biura powiatowego właściwego dla miejsca zamieszkania oraz wypełnić elektronicznie za pośrednictwem platform ePUAP i mObywatel. Nabór trwa od 25 maja. Na razie ponad 27 tys. rolników ubiega się o taką pomoc, a co piąty wniosek został złożony w Wielkopolsce.
Podkreślam, że nie można jednocześnie otrzymać pomocy do materiału siewnego w formule pomocy de minimis w rolnictwie oraz w ramach ekoschematu. Pomoc nie przysługuje również producentom rolnym objętym sankcjami przyjętymi przez UE oraz do upraw przeznaczonych na przedplon i poplon.
Więcej informacji i formularz wniosku – otwórz
Źródło: Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa
Czytaj również
Dodaj komentarz
LOKALNY HIT
"Zosia z Pnia". Perełka archeologiczna regionu

W miejscowości Pień, na terenie gminy# Dąbrowa Chełmińska w powiecie bydgoskim, historia przeszłości dosłownie wychodzi z ziemi. To właśnie tam, od ponad dwóch dekad, naukowcy z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu prowadzą intensywne badania archeologiczne, które odkrywają tajemnice codziennego życia, śmierci, a także wiary i obyczajów dawnych mieszkańców tych ziem.
(czytaj więcej)Trwa wzmożona aktywność kleszczy. Jak się chronić?

Trwa wzmożona aktywności kleszczy. Bądźmy ostrożni# podczas wypoczynku na świeżym powietrzu – szczególnie w lasach, parkach, na działkach i łąkach. W Polsce występuje ok. 19 gatunków tych pajęczaków. Warto wiedzieć, że powszechnie występujący w Polsce kleszcz pospolity jest pasożytem bytującym na ponad stu różnych gatunkach ssaków, gadów i ptaków.
(czytaj więcej)615. rocznica Bitwy pod Grunwaldem. Symbol zwycięstwa i jedności

15 lipca 1410 roku zapisał się na kartach historii# jako dzień jednego z najważniejszych zwycięstw w dziejach Europy Środkowo-Wschodniej. Tego dnia wojska Królestwa Polskiego oraz Wielkiego Księstwa Litewskiego, dowodzone przez króla Władysława Jagiełłę, pokonały potężny Zakon Krzyżacki w wielkiej Bitwie pod Grunwaldem.
(czytaj więcej)Nieprzyjemny czas dla alergików. Co pyli w lipcu?

Lipiec to sezon wypoczynku, wycieczek i pikników. Niestety #może jednocześnie być nieprzyjemnym czasem dla alergików.
(czytaj więcej)
Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!