Dziś mamy 30 marca 2026, poniedziałek, imieniny obchodzą:

27 marca 2026

Obchody Światowego Dnia Autyzmu. Przemarsz ulicami miasta

fot. Urząd Miejski w Kcyni

fot. Urząd Miejski w Kcyni

Szkoła Specjalna# w Kcyni rozpoczęła pięknym niebieskim przemarszem ulicami naszego miasta obchody Światowego Dnia Autyzmu, który przypada 2 kwietnia. Ta symboliczna akcja ma na celu m.in. propagowanie wiedzy na temat autyzmu, budowanie wrażliwości oraz zrozumienia społecznego w tym zakresie.

Prowadzące wydarzenie - dyrektor ZSS Agnieszka Maciejewska  oraz koordynator Joanna Nadolna - wystosowały apel do społeczeństwa, w którym zwracały uwagę m.in. na potrzebę większej empatii i tolerancji dla odmiennych możliwości, zachowań i potrzeb osób ze spektrum autyzmu.

Z uczestnikami spotkał się - w imieniu Burmistrza Kcyni - Kierownik Referatu Edukacji, Promocji, Sportu i Kultury Rafał Woźniak, który podziękował za akcję oraz codzienną pracę szkoły na rzecz osób ze spektrum autyzmu.

Dzieciaki i młodzież z Zespołu Szkół Specjalnych im. Janusza Korczaka wraz z opiekunami przybyli z transparentami, na których widniały hasła: "MAM AUTYZM I MA TRUDNOŚCI W RELACJACH", "MAM AUTYZM I MAM TRUDNOŚCI Z KOMUNIKACJĄ", "MAM AUTYZM I MAM TRUDNOŚCI W RELACJACH".

Do niebieskiego marszu przyłączyły się także dzieciaczki z Niepublicznej Szkoły Podstawowej i Przedszkola Mini Akademia w Kcyni.

Materiał: Anna Duda-Nowicka / Urząd Miejski w Kcyni

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 7 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Dzisiaj Niedziela Palmowa. Rozpoczyna się Wielki Tydzień

Niedziela Palmowa, zwana również #Niedzielą Męki Pańskiej, a w polskiej tradycji ludowej Kwietną lub Wierzbną Niedzielą, została ustanowiona na pamiątkę uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy, kiedy to mieszkańcy miasta witali Go, machając gałązkami palmowymi. Taki niewielki szczegół, jak rzucanie palmowych liści pod nogi wjeżdżającemu Chrystusowi, dał później nazwę Niedzieli Palmowej, która rozpoczyna Wielki Tydzień.

(czytaj więcej)
0

Pośpimy godzinę krócej. Zmiana czasu na letni

W nocy, z soboty# 28 marca na niedzielę, 29 marca nastąpi zmiana czasu z zimowego na letni.

(czytaj więcej)
0

Niedziela handlowa. Dziś można udać się na zakupy

Dziś można zrobić #zakupy. 29 marca przypada niedziela handlowa i sklepy w całym kraju są otwarte. Kolejna przypadać będzie dopiero pod koniec kwietnia.

(czytaj więcej)
0

Zdeklasował konkurencję. Polski żołnierz zwycięzcą w USA

Polski żołnierz z Centrum Szkolenia #Wojsk Obrony Terytorialnej zwycięzcą zawodów „Best Warrior Compettition”, które w miniony weekend odbyły się w ośrodku szkoleniowym Gwardii Narodowej stanu Illinois (USA) – „Marseilles Traning Center”. To kolejny historyczny wyczyn Terytorialsów z CSWOT.

(czytaj więcej)