Dziś mamy 23 września 2023, sobota, imieniny obchodzą:

10 czerwca 2023

Niepoczytalny Michał R. trafi do zakładu. Sprawa umorzona

fot. KPP Wągrowiec

fot. KPP Wągrowiec

Znany jest finał zbrodni z zeszłego roku, do której doszło w #Stołężynie. Michał R. - podejrzany za dokonanie zabójstwa swojej babci i wuja stanął przed sądem.

O działaniach w sprawie wstrząsającej zbrodni, do której doszło 27 lipca ubiegłego roku w miejscowości Stołężyn, w gminie Wapno pisalismy tutaj. Wówczas, zamordowana została 79-letnia kobieta i 49-letni mężczyzna. Działania wezwanych na miejsce funkcjonariuszy doprowadziły na ślad 22-letniego Michała R. - mieszkańca gminy Kcynia, który był spokrewniony z ofiarami. Była to jego babcia oraz wuj. Prokuratura, która prowadziła śledztwo powołała biegłych, do oceny stanu psychicznego Michała R. – Biegli orzekli, że w chwili popełnienia przestępstwa był niepoczytalny. Z uwagi na to, że istnieje realne zagrożenie, że Michał R. mógłby dopuścić się podobnego przestępstwa w przyszłości ze względu na jego całkowitą niepoczytalność, prokuratura zawnioskowała o umieszczenie mężczyzny bezterminowo w zamkniętym zakładzie psychiatrycznym – poinformował wówczas prokurator Łukasz Wawrzyniak rzecznik prokuratury okręgowej w Poznaniu. Sprawa trafiła do sądu w Poznaniu, który na posiedzeniach rozważał wzięcie pod uwagę wniosku prokuratury. We wtorek, 4 kwietnia odbyło się kolejne posiedzenie poznańskiego sądu, w czasie którego sąd wydał postanowienie. –  Wobec Michała R. orzeczono środek zabezpieczający w postaci pobytu w zakładzie psychiatrycznym typu zamkniętego o wzmożonym zabezpieczeniu – przekazała Joanna Ciesielska-Borowiec z biura rzecznika prasowego sądu w Poznaniu. Wniosek prokuratury został więc wzięty pod uwagę. Sprawa podwójnego morderstwa, wobec niepoczytalności sprawcy zostanie umorzona.

Źrodło:  

Oceń artykuł: 0 5

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (3) Zgłoś naruszenie zasad

  • 8 (10)

  :D, w dniu 10-06-2023 21:50:19 napisał:

  Dziurę wykopać kule posłać dół zasypać i po sprawie . Jeszcze zwierze utrzymywać z moich podatków

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 3 (3)

  ola, w dniu 11-06-2023 09:13:01 napisał:

  za pare lat uznaja ze sie ustabilizowal i go wypuszcza cichaczem

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Budowa magazynów
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Pudełko śniadaniowe
39,90PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Szkolenie z pierwszej pomocy
49PLN
0

Mobilne pracownie komputerowe. W jakich szkołach powstaną?

Podczas konferencji prasowej #w Kobyłce minister cyfryzacji Janusz Cieszyński ogłosił wyniki konkursu „Pracownia Kompetencji Cyfrowych”.

(czytaj więcej)
0

Dzisiaj pierwszy dzień jesieni. Oficjalne pożegnanie lata

Dzisiaj do Polski zawitała jesień. #Nowa pora roku rozpoczęła się dokładnie o godz. 8.49.

(czytaj więcej)
0

Pierwszy kurs obserwatorów ognia. Międzynarodowa współpraca

W dniach od 11 do 22 września br. Centrum Szkolenia #Wojsk Obrony Terytorialnej prowadziło kurs obserwatorów ognia dla żołnierzy krajów nadbałtyckich. W 11-dniowym szkoleniu udział wzięło kilkunastu żołnierzy z Litwy, Łotwy i Estonii. Jest to pierwszy kurs realizowany przez instruktorów CSWOT dla żołnierzy krajów nadbałtyckich, który pozwoli na znaczące zwiększenie współpracy międzynarodowej.

(czytaj więcej)
0

Trwa sezon na grzyby. "Jeżeli masz wątpliwości, nie ryzykuj"

Zbieranie grzybów wymaga wiedzy oraz #doświadczenia.

(czytaj więcej)