Dziś mamy 17 października 2021, niedziela, imieniny obchodzą:

21 września 2021

Moc atrakcji dla uczestników festynu. Były dmuchane zamki, pyszne potrawy i wypieki

fot. pow.

fot. pow.

W minioną niedzielę w Kosowie odbył się festyn pod hasłem# „Szczepimy się z KGW” organizowany przez Koło Gospodyń Wiejskich Kosowianki.

Na uczestników festynu czekała moc atrakcji. Przybyli goście mieli okazje spróbować potraw i wypieków przygotowanych przez panie należące do koła. O najmłodszych gości zadbała firma „Nie pękaj”, która zapewniła m.in. oprawę muzyczną, animacje, dmuchane zamki, watę cukrową.

Dodatkową atrakcją były alpaki z LasAlpakas oraz stoisko Polskiego Związku Łowieckiego, które cieszyły się dużym zainteresowaniem zarówno w śród dzieci jak i dorosłych.

Festyn wsparła również Państwowa Straż Pożarna z Nakła, która pokazała maluchom wyposażenie wozu strażackiego. Ponadto dzieci utrwaliły sobie numery alarmowe oraz mogły czynnie brać udział w pokazach pierwszej pomocy. Tego dnia mieszkańcy mieli okazje zaszczepić się przeciwko Covid -19, a także dokonać spisu w Narodowym Spisie Powszechnym.

Materiał: Agnieszka Różańska/ Koło Gospodyń Wiejskich Kosowianki


Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 5 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Chrupiący, świeży i pachnący. Dziś Światowy Dzień Chleba

Z danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika#, że przeciętny Polak zjada blisko 40 kg chleba rocznie. Nie wyobrażamy sobie bez niego śniadania, często jemy go do obiadu, a i na kolację sprawdza się równie dobrze. Z okazji Światowego Dnia Chleba (16 października) bierzemy chleb pod lupę i podpowiadamy, jakie pieczywo wybrać oraz jak samodzielnie przygotować świeży, pachnący bochenek we własnym domu.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Wzroku. Specjaliści apelują, aby nie zwlekać z badaniami

14 października 2021 roku przypada Światowy Dzień Wzroku, który w# tym roku koncentruje się wokół tematu #LoveYourEyes.

(czytaj więcej)
0

Kawa jak lek przeciwnadciśnieniowy. Jaką ilość kawy można wypić jednego dnia?

Regularne picie 1-3 filiżanek kawy dziennie nie tylko nie# zwiększa ryzyka rozwoju nadciśnienia, ale może je nawet zmniejszać. Badania ostatnich lat pokazały, że w kawie są obecne związki, które „naśladują” działanie niektórych leków hipotensyjnych.

(czytaj więcej)
0

Podatki, o których mogłeś nie słyszeć. Jak nie narobić sobie długów z niewiedzy?

O tym, że nie warto „zadzierać” z Urzędem Skarbowym chyba nikogo nie# trzeba przekonywać. Ale Ty śpisz spokojnie, bo regularnie i rzetelnie składasz deklaracje podatkowe, a potem dbasz, by w terminie uiścić ewentualną niedopłatę podatku. Tymczasem są takie podatki, o których możesz nawet nie wiedzieć, że dotyczą także Ciebie! Właśnie wyprawiłeś przyjęcie weselne i goście obdarowali Cię gotówką? Możliwe, że nawet 20% tej kwoty powinno powędrować do fiskusa. Kupiłeś używany samochód? Jeśli w ciągu dwóch tygodni nie odprowadzisz podatku, stajesz się podejrzany o popełnienie przestępstwa albo wykroczenia skarbowego, za co grozi kara w wysokości od 1/10 do dwudziestokrotności minimalnego wynagrodzenia, czyli w bieżącym roku od 280 zł do 56 tys. zł! Gdy nie wywiążesz się z podatkowych obowiązków, dodatkowo rośnie dług z powodu naliczanych odsetek. Konsekwencje powstania zaległości są więc niebagatelne, tymczasem wiele osób nawet nie jest świadomych, że takie zaległości posiada. Tego rodzaju zobowiązania, kiedy nagle zostaną ujawnione, są ogromnym ciosem, którego nasz budżet może nie udźwignąć, a to już prosta droga do utraty płynności finansowej i uwikłania się w długi. Przeczytaj, co warto wiedzieć o kilku mniej popularnych podatkach, aby uniknąć „przypadkowego” zadłużenia w Urzędzie Skarbowym.

(czytaj więcej)