Dziś mamy 21 lipca 2024, niedziela, imieniny obchodzą:

13 czerwca 2024

Mobilna filharmonia. Koncert edukacyjny dla przedszkolaków

fot. archiwum Samorządowego Przedszkola nr 3 w Szubinie

fot. archiwum Samorządowego Przedszkola nr 3 w Szubinie

10 czerwca 2024r. przedszkolaki z Samorządowego Przedszkola #nr 3 im. W. Chotomskiej w Szubinie miały okazję uczestniczyć w koncercie muzycznym „ Lato z radiem”, koncercie prezentowanym przez mobilną, wspaniałą Filharmonię Pomorską z Bydgoszczy.

Koncert odbył się w Muzeum Ziemi Szubińskiej a dzieci w tym dniu przyszły do przedszkola ubrane w strój galowy i odświętny. Przedszkolaki  obserwowały na żywo instrumenty takie jak : skrzypce, wiolonczelę, flet poprzeczny oraz  pianino. Odbył się pokaz gry na każdym z tych instrumentów indywidualnie, dzieci odgadywały nazwy instrumentów muzycznych prezentowanych na ilustracjach.

Dodatkowo dzieci rozpoznawały, nazywały instrumenty, których dźwięki rozbrzmiewały podczas koncertu oraz rozwiązywały zagadki muzyczne.

Głównym celem koncertów edukacyjnych jest rozwijanie wyobraźni muzycznej, zapoznanie z podstawowymi informacjami  z zakresu wiedzy o muzyce, instrumentach muzycznych oraz twórczości kompozytorów. Wszystko

przekazywane jest w formie zabawowej, z elementami wspólnego grania, śpiewania oraz  interakcji słuchacze – wykonawcy. Dzisiejszy koncert – wspaniała  lekcja edukacyjna przybliżająca dzieciom świat muzyki ,

dźwięków, zapoznająca z instrumentami oraz zachęcająca młodych słuchaczy do aktywnego udziału w koncercie.

To było niesamowite przeżycie dla naszych dzieci. Muzyka nie tylko bawiła, ale i uczyła.

Materiał: Wanda Zygmunt-Król

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 7 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Kontrola importowanego materiału siewnego. Co jest sprawdzane?

Materiał siewny roślin pochodzący z państw trzecich #może być sprowadzony i dopuszczony do obrotu na terenie Rzeczypospolitej Polskiej, jeżeli został wyprodukowany i oceniony zgodnie z systemem inspekcji polowych Unii Europejskiej oraz spełnia wymagania zdrowia roślin. Równoważność systemu produkcji i oceny jest analizowana przez Komisję Europejską i stwierdzana we właściwym wspólnotowym akcie prawnym.

(czytaj więcej)
0

Ogórki kiszone na zdrowie. Jakie znaczenie mają dla naszego organizmu?

Sezon ogórkowy w pełni. To najlepszy czas na przygotowanie# kiszonek na zimę. Ogórki kiszone to nie tylko pyszny dodatek do posiłków, ale także prawdziwy superfoods - probiotyki dla jelit, witaminy i #minerały, niska kaloryczność i antyoksydanty.

(czytaj więcej)
0

Zamykanie kąpielisk z powodu sinic. Dlaczego są dla nas niebezpieczne?

Przyczyny występowania i zagrożenia wynikające z obecności #potencjalnie toksycznych cyjanobakterii (sinic) w wodzie.

(czytaj więcej)
0

Kontrola jakości mięsa, wędlin i serów. Zakwestionowano blisko 50 % towarów

Przeprowadzone przez IJHARS kontrole mięsa, wędlin i serów #sprzedawanych bez opakowania wykazały, że błędy najczęściej dotyczą oznakowania, zakwestionowano aż 46,6% towarów.

(czytaj więcej)