Dziś mamy 23 września 2023, sobota, imieniny obchodzą:

02 czerwca 2023

Impreza integracyjna. Dzieci czuły się wyjątkowo w dniu swojego święta

fot. archiwum Samorządowego Przedszkola nr 3 w Szubinie

fot. archiwum Samorządowego Przedszkola nr 3 w Szubinie

Dnia 01.06.2023 roku dzieci z Samorządowego Przedszkola nr 3 w #Szubinie uczestniczyły w imprezie integracyjnej z okazji Dnia Dziecka.

Celem imprezy było wspólne spędzenie czasu wolnego oraz wyzwalanie radości poprzez różne formy aktywności. W tym dniu na dzieci czekało mnóstwo atrakcji. Między innymi: super bańki XXL, balonowe szaleństwo, zabawy z chustą Klanza, przeciąganie liny, "stópkowe wyścigi" oraz wizyta Minionka. Swoje umiejętności zaprezentowała Dziecięca Drużyna Pożarnicza z Samorządowego Przedszkola nr 3 w Szubinie wspierana w tym dniu przez OSP w Szubinie. Rozstrzygnięto i wręczono nagrody w Gminnym konkursie plastycznym ,,Dzieci zapobiegają pożarom’’. Kolejną atrakcją dla dzieci było spotkanie z alpakami z LasAlpakas Agnieszka Gumul z Rozwarzyna. Dzieci chętnie przytulały się, głaskały, karmiły oraz pozowały do zdjęć alpakami. Mogły wyhasać się do woli oraz spożytkować swoją energię na rowerkach biegowych, dmuchańcu, oraz na placu zabaw. Dużym powodzeniem cieszyło się również ,,Stoisko fryzjerskie’ ’z kolorowymi warkoczykami zaplatanymi przez panią Roksanę Stróżewską oraz ,,Kiermasz książek przeczytanych’’. Dzięki akcji zbierania pluszaków przeprowadzonej przez Radę Rodziców pt.,,Dzieci dzieciom na Dzień Dziecka’’ każdy maluch mógł wybrać i zabrać do domu przytulankę. Przedszkolaki chętnie odwiedzały stanowisko przygotowane przez Nadleśnictwo Szubin, gdzie czekały na nie atrakcje przygotowane przez pana Jakuba Sokołowskiego – specjalistę ds. edukacji leśnej. Na festynie pojawił się również motocyklista z miejscowego klubu motocyklowego, który chętnie sadzał dzieci na swojej maszynie i pozwalał na wykonanie pamiątkowych zdjęć. Na uczestników imprezy czekała również kawiarenka z kawą, herbatą, lemoniadą, domowymi wypiekami przygotowanymi przez rodziców naszych przedszkolaków oraz grochówka i zapiekana bułka z serem . Impreza zakończyła się zabawą z proszkami Holi, która polegała na wyrzucaniu w górę kolorowego pudru powodującego powstanie chmury barw. W tym dniu nie zabrakło również słodkiego upominku i prezentów dla dzieci. I choć przedszkolaki codziennie otrzymują wiele miłości, serca od rodzin i nauczycielek, w tym czasie czuły się naprawdę wyjątkowo, uśmiech nikomu nie schodził z twarzy. Wesoła zabawa szybko się skończyła ale sprawiła dzieciom wiele radości.

Uroczystość została sfinansowana ze środków PFRON w ramach współpracy z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Nakle nad Notecią, funduszy Rady Rodziców działającej przy przedszkolu. Dziękujemy również firmom oraz osobom prywatnym za wsparcie rzeczowe na rzecz festynu.

Materiał: Eliza Ewert

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 4 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Mobilne pracownie komputerowe. W jakich szkołach powstaną?

Podczas konferencji prasowej #w Kobyłce minister cyfryzacji Janusz Cieszyński ogłosił wyniki konkursu „Pracownia Kompetencji Cyfrowych”.

(czytaj więcej)
0

Dzisiaj pierwszy dzień jesieni. Oficjalne pożegnanie lata

Dzisiaj do Polski zawitała jesień. #Nowa pora roku rozpoczęła się dokładnie o godz. 8.49.

(czytaj więcej)
0

Pierwszy kurs obserwatorów ognia. Międzynarodowa współpraca

W dniach od 11 do 22 września br. Centrum Szkolenia #Wojsk Obrony Terytorialnej prowadziło kurs obserwatorów ognia dla żołnierzy krajów nadbałtyckich. W 11-dniowym szkoleniu udział wzięło kilkunastu żołnierzy z Litwy, Łotwy i Estonii. Jest to pierwszy kurs realizowany przez instruktorów CSWOT dla żołnierzy krajów nadbałtyckich, który pozwoli na znaczące zwiększenie współpracy międzynarodowej.

(czytaj więcej)
0

Trwa sezon na grzyby. "Jeżeli masz wątpliwości, nie ryzykuj"

Zbieranie grzybów wymaga wiedzy oraz #doświadczenia.

(czytaj więcej)