Dziś mamy 11 czerwca 2025, środa, imieniny obchodzą:

24 czerwca 2024

III Rajd Rowerowy. "Wycieczka Do Serca Pałuk"

fot. Urząd Miejski w Kcyni

fot. Urząd Miejski w Kcyni

Za nami III Rajd rowerowy# "Wycieczka Do Serca Pałuk" organizowany przez Urząd Miejski w Kcyni we współpracy z Jackiem Maćkowskim z KTG im. K. Bechledy.

Rajdy organizowane są w ramach Rowerowej Stolicy Polski z Aktywne Miasta pod patronatem Burmistrza Kcyni Mateusza Stachowiaka.

W niedzielę, 23 czerwca ponad 20 osobowa grupa pokonała ponad 50 km trasę. Pyszny posiłek zjedliśmy w Zagrodzie Zapiecek.

Dziękujemy uczestnikom i zapraszamy na ostatni rajd w ramach czerwcowej aktywności, a mianowicie IV Rajd "Wycieczka Leśnymi Ostępami"

Przypominamy, że przez cały czerwiec trwa także akcja Kcynianie na rowery i Sołectwa na rowery.

Rowerzystów oraz mieszkańców zapraszamy jutro, w poniedziałek 24 czerwca o godz. 18.00 na kcyński rynek na Powitanie Kacpra Gieryka Mistrza Polski Orlików!

Materiał: Anna Duda-Nowicka / Urząd Miejski w Kcyni

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 4 10

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Sezon na szpinak. Zielona bomba dla zdrowia

Wiosna i wczesne lato to idealny czas, by sięgnąć po świeży#, młody szpinak. Od kwietnia do czerwca trwa jego naturalny sezon – wtedy smakuje najlepiej, jest najtańszy i najzdrowszy. Znajdziemy go na targach, w warzywniakach i coraz częściej – prosto z lokalnych upraw. Ale szpinak to nie tylko zielony dodatek do obiadu – to prawdziwy superfood, który zasługuje na miejsce w każdej kuchni!

(czytaj więcej)
0

Niezapomniany i urokliwy klimat. Wędrówka przez Rezerwat Zielona Góra

Podczas dzisiejszej wędrówki przeszliśmy wzdłuż i wszerz# Rezerwat Przyrody Zielona Góra.

(czytaj więcej)
0

Skąd pochodzi mięso, które kupujemy? Kontrole na targowiskach i w sklepach

Mięso polskie czy zagraniczne? Takie pytanie często zadają sobie konsumenci #przed dokonaniem wyboru. IJHARS ponownie sprawdzała, czy podawana przez sprzedawców informacja o pochodzeniu mięsa jest rzetelna.

(czytaj więcej)
0

Czy św. Wojciech przeszedł przez Pałuki? Historia, hipotezy i szlak

Z każdym rokiem odkrywamy na nowo znaczenie naszego regionu# – Pałuk – w dziejach chrześcijaństwa i kultury Europy Środkowej. Coraz więcej wskazuje na to, że to właśnie tędy mógł przebiegać historyczny szlak św. Wojciecha, który w 997 roku wyruszył z misją chrystianizacji Prusów.

(czytaj więcej)