"Harcerskie wspomnienia". Nie zabrakło wzruszających momentów

fot. PiMBP w Nakle
W poniedziałkowe popołudnie w nakielskiej bibliotece# odbyło się niezwykłe spotkanie autorskie z Marią Stasińską, podczas którego zaprezentowana została książka "Harcerskie wspomnienia". Wydarzenie przyciągnęło liczne grono harcerzy i sympatyków harcerstwa, miłośników literatury i mieszkańców Nakła nad Notecią.
Spotkanie rozpoczęła druhna harcmistrz Maria Knioła, która przywitała przybyłych gości. Wśród nich znaleźli się m.in. komendant Hufca Nakło nad Notecią pwd. Adam Dziewałtowski- Gintoft, najstarsi działający druhowie seniorzy (Maria Knioła, Odon Mikułan) oraz rodzina autorki. Następnie głos zabrała p. Alina Pałubicka- Grzegorek z-ca Dyrektora Centrum Usług Społecznych w Nakle nad Notecią, dzięki któremu została wydana książka. Odbyło się to przy wsparciu męża oraz asystenta osobistego osoby z niepełnosprawnością. Maria Stasińska z uwagi na swoją chorobę, połączyła się z uczestnikami spotkania on-line. Autorka z dużą pasją opowiadała o genezie powstania "Harcerskich wspomnień", zdradzając, że inspiracją do napisania książki były jej własne, bogate doświadczenia harcerskie oraz chęć utrwalenia historii i wartości, które przez lata kształtowały pokolenia młodych ludzi. Z nostalgią wspominało własne przeżycia, dzieląc się nimi ze zgromadzoną w bibliotece publicznością.
Podczas spotkania nie zabrakło wzruszających momentów. Pani Eugenia Czyż-Rydzyńska przy akompaniamencie akordeonu wykonała harcerską piosenkę „Gdzie strumyk płynie z wolna ” oraz podzieliła się swoimi osobistymi wspomnieniami z wieloletniej przyjaźni z autorką książki. Na zakończenie nie mogło zabraknąć pożegnalnego kręgu i harcerskiej iskry przyjaźni.
"Harcerskie wspomnienia" to zbiór osobistych opowieści, wspomnień i refleksji, które przenoszą czytelników w świat harcerskich ognisk, obozów, wspólnych przygód i niezapomnianych chwil. Autorka z niezwykłą wrażliwością i dbałością o szczegóły opisuje trudy i radości harcerskiego życia, przyjaźnie zawiązane na całe życie oraz wartości, takie jak braterstwo, służba, samodyscyplina i miłość do ojczyzny, które do dziś pozostają dla niej drogowskazem.
"Harcerskie wspomnienia" to nie tylko książka dla harcerzy, ale dla każdego, kto ceni sobie opowieści o dorastaniu, przyjaźni i poszukiwaniu sensu życia. To również ważne świadectwo historii lokalnego harcerstwa i jego niezatartego wpływu na kształtowanie charakterów.
Nakielska biblioteka po raz kolejny udowodniła, że jest miejscem, gdzie rodzą się inspirujące wydarzenia i gdzie historia spotyka się z teraźniejszością.
Książka „Harcerskie wspomnienia” w cenie 55 zł do nabycia w bibliotece, przy ul. Adama Mickiewicza 3.
Materiał: Mariusz Skoczek / PiMBP w Nakle
Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Galeria








Czytaj również
"Zosia z Pnia". Perełka archeologiczna regionu

W miejscowości Pień, na terenie gminy# Dąbrowa Chełmińska w powiecie bydgoskim, historia przeszłości dosłownie wychodzi z ziemi. To właśnie tam, od ponad dwóch dekad, naukowcy z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu prowadzą intensywne badania archeologiczne, które odkrywają tajemnice codziennego życia, śmierci, a także wiary i obyczajów dawnych mieszkańców tych ziem.
(czytaj więcej)Trwa wzmożona aktywność kleszczy. Jak się chronić?

Trwa wzmożona aktywności kleszczy. Bądźmy ostrożni# podczas wypoczynku na świeżym powietrzu – szczególnie w lasach, parkach, na działkach i łąkach. W Polsce występuje ok. 19 gatunków tych pajęczaków. Warto wiedzieć, że powszechnie występujący w Polsce kleszcz pospolity jest pasożytem bytującym na ponad stu różnych gatunkach ssaków, gadów i ptaków.
(czytaj więcej)615. rocznica Bitwy pod Grunwaldem. Symbol zwycięstwa i jedności

15 lipca 1410 roku zapisał się na kartach historii# jako dzień jednego z najważniejszych zwycięstw w dziejach Europy Środkowo-Wschodniej. Tego dnia wojska Królestwa Polskiego oraz Wielkiego Księstwa Litewskiego, dowodzone przez króla Władysława Jagiełłę, pokonały potężny Zakon Krzyżacki w wielkiej Bitwie pod Grunwaldem.
(czytaj więcej)Nieprzyjemny czas dla alergików. Co pyli w lipcu?

Lipiec to sezon wypoczynku, wycieczek i pikników. Niestety #może jednocześnie być nieprzyjemnym czasem dla alergików.
(czytaj więcej)