Dziś mamy 5 grudnia 2023, wtorek, imieniny obchodzą:

16 listopada 2023
(ustalenia policji)

Ciężarówka zderzyła się z osobówką! Cztery zastępy straży brały udział w akcji

fot. Archiwum

fot. Archiwum

W czwartek, 16 listopada doszło do zdarzenia# drogowego z udziałem samochodu osobowego i ciężarowego w Ameryczce (gm. Szubin).

- Zgłoszenie o tym, że doszło do wypadku komunikacyjnego wpłynęło do dyżurnego Państwowej Straży Pożarnej w Nakle o godz. 13.24 - poinformował nas st. kpt. Bartosz Walkowiak, oficer prasowy PSP w Nakle. 

Na miejscu pracowały cztery zastępy straży pożarnej: 3 x JRG w Szubinie i OSP Królikowo oraz policjanci i Zespół Ratownictwa Medycznego.

Ustalenia policji:

- Z wstępnych ustaleń wynika, że kierujący pojazdem ciężarowym marki Man, 30-letni mieszkaniec Bydgoszczy nie dostosował prędkości do warunków ruchu w wyniku czego najechał na tył pojazdu poprzedzającego marki Renault. W wyniku uderzenia pojazd renault zjechał do przydrożnego rowu, gdzie dachował - poinformowała asp. Zofia Wrzeszcz, p.o. oficera prasowego KPP w Nakle. - Kierujący pojazdami byli trzeźwi. Nie wymagali hospitalizacji. Sprawca zdarzenia został ukarany mandatem - dodała.

Oceń artykuł: 3 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

    • 9 (9)

    Gwiazda, w dniu 16-11-2023 17:35:47 napisał:

    Może warto w tym miejscu namalować pasy znaczące drogę. Jakiś czas temu została wymieniona nawierzchnia, a pasów brak. Po zmroku naprawdę trudne warunki do jazdy

    odpowiedz

    pokaż odpowiedzi (1)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Metryczka dziecka A4
20PLN
Poduszka ze zdjęciem
40,00PLN
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Szkolenie z Ochrony Przeciwpożarowej
49PLN
Budowa hal
Pudełko śniadaniowe
39,90PLN
0

Zmiana przepisów. Nowe normy handlowe w odniesieniu do jaj

28 listopada 2023 roku straciło moc rozporządzenie #Komisji (WE) nr 589/2008 z dnia 23 czerwca 2008 roku ustanawiające szczegółowe zasady wykonywania rozporządzenia Rady (WE) nr 1234/2007 w sprawie norm handlowych w odniesieniu do jaj (Dz. Urz. L 163 z 24.06.2008 r., str. 6 ze zm.).

(czytaj więcej)
0

Paszportyzacja polskiej żywności. Pilotaż zakończony

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa 30 listopada 2023 r. zakończył #realizację pilotażowego projektu Paszportyzacja polskiej żywności. Pilotaż był realizowany przez Naukową i Akademicką Sieć Komputerową – Państwowy Instytut Badawczy i został uruchomiony w grudniu 2021 r. Koszt prac to 16,8 mln zł.

(czytaj więcej)
0

Nowe paliwo na stacjach benzynowych. Zmiany od 1 stycznia

Od 1 stycznia 2024 r. na stacjach paliw w Polsce będzie wprowadzane sukcesywnie nowe paliwo# - benzyna silnikowa 95-oktanowa z zawartością do 10% biokomponentów – tzw. E10. Benzyna silnikowa E10 zastąpi na stacjach paliw benzynę E5 o liczbie oktanowej 95. Benzyna silnikowa E5, która zostanie zastąpiona benzyną E10, zawiera maksymalnie do 5% objętościowo biokomponentów (bioetanolu), podczas gdy benzyna E10 będzie zawierała maksymalnie do 10% objętościowo biokomponentów. Ta zmiana nie wymaga dodatkowych działań od większości właścicieli pojazdów. W dokumentach pojazdu lub na klapie wlewu paliwa w samochodzie powinno znajdować się charakterystyczne oznaczenie E10 – potwierdzające dostosowanie samochodu do nowego paliwa. Właściciele starszych pojazdów powinni sprawdzić, czy ich pojazdy są dostosowane do tankowania nowego paliwa.

(czytaj więcej)
0

Spotkanie z największymi agencjami kosmicznymi. Zgłoszenia do 11 grudnia

Zachęcamy studentów zainteresowanych badaniami #kosmicznymi do udziału w warszawskim spotkaniu z przedstawicielami najważniejszych agencji kosmicznych świata. Wydarzenie odbędzie się 14 grudnia o godz. 14:00 w budynku Ministerstwa Edukacji i Nauki.

(czytaj więcej)