Dziś mamy 21 września 2020, poniedziałek, imieniny obchodzą:

16 września 2020

"Ciekawość świata" w jesiennej odsłonie. Gościem będzie ks. dr Michał Damazyn

fot. UM Kcynia

fot. UM Kcynia

Zapraszamy na pierwsze po kilkumiesięcznej przerwie spotkanie z cyklu „Ciekawość świata”.

Pierwsze spotkanie w jesiennej odsłonie cyklu odbędzie się w dniu 17 września o g. 17.30 w Sali nr 1 Urzędu Miejskiego w Kcyni. Naszym gościem będzie ks. dr Michał Damazyn, którzy przedstawi temat: Likwidatorzy zza miedzy. O zbrodni pomorskiej 1939 r.

Wstęp na spotkanie jest bezpłatny. Po wykładzie będzie możliwość nabycia publikacji książkowych autorstwa naszego gościa. Książki wydawane w serii „Bydgoszczan portret własny” dostępne będą w cenie 30 zł, natomiast książka zawierająca skany dotyczące Zbrodni Pomorskiej w cenie 60 zł.

Organizatorem spotkania jest Dźwiękowe Archiwum Kcyni.

Uwaga! Uczestnicy wykładu są zobowiązani do stosowania osłon nosa i ust w czasie trwania spotkania oraz przestrzegania dystansu społecznego.

Z harmonogramem kolejnych spotkań można zapoznać się tutaj.

Materiał: Anna Duda-Nowicka

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Jakie są najpopularniejsze imiona? Najnowsze zestawienie

Mamy zmianę na pozycji lidera, a dokładnie# liderki, wśród najpopularniejszych imion nadawanych dziewczynkom! W męskiej kategorii zmian brak. Sprawdźcie, jakie imiona – w pierwszym półroczu tego roku – rodzice nadawali swoim dzieciom najczęściej.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Zdrowa dieta na urlopie? To proste! Wystarczy pamiętać o kilku zasadach

Wyjazdy wakacyjne rządzą się swoimi prawami, a miejsca, które odwiedzamy kuszą #rozmaitymi aromatami i smakami. Jak cieszyć się wypoczynkiem bez wyrzutów sumienia i wpływu na figurę? Swoimi radami na wakacje bez wyrzeczeń dzieli się Gaja Kuroń, ekspertka dietetyczna w Kuroniowie Diety.

(czytaj więcej)
0

Sezon na grzyby w pełni. Poznajcie przepisy z tymi smakołykami

Początek jesieni nie musi oznaczać pożegnania z lokalnymi specjałami i sezonowymi #przysmakami. To pora idealna dla wszystkich miłośników grzybów. Zamiast zerkać w stronę warzywnych grządek, warto skupić się na darach prosto z lasu. Kurki, borowiki, podgrzybki, kanie, rydze, maślaki… Kulinarna wyobraźnia zaczyna pracować na najwyższych obrotach! Zastanawiacie się, jak wykorzystać te aromatyczne i pełne smaku skarby? Skorzystajcie z porad szefa kuchni Knorr i pozwólcie sobie na niezrównaną grzybową ucztę.

(czytaj więcej)