Dziś mamy 8 maja 2024, środa, imieniny obchodzą:

21 lipca 2021

„Aktywni dla siebie”. Członkowie klubu odwiedzili tężnie solankowe

fot. pow.

fot. pow.

We wtorek 20.07.2021 roku odbył się wyjazd do# Ciechocinka w ramach projektu „Aktywni dla siebie” realizowany przez Klub Turystyki „Noteć”. Był to drugi z dwóch zaplanowanych wyjazdów projektowych.

Celem naszej wyprawy było zwiedzenie tężni solankowej w Ciechocinku, która jest naturalnym inhalatorem i zbliżona jest do klimatu panującego nad morzem.

Najwięcej czasu spędziliśmy zwiedzając ciekawe obiekty położone na trasie Szlaku Solankowego. Zobaczyliśmy m.in. Fontannę Grzybek, z której tryskała woda solankowa (sprawdziliśmy – faktycznie, woda jest bardzo słona), Tężnie Solankowe, Grotę Solankową, Zegar Słoneczny. Dużo spacerowaliśmy po parku, w którym były ciekawe roślinne rzeźby zwierząt i ptaków oraz przepiękne fontanny i kobierce kwiatów.

Tężnie solankowe doskonale oczyszczają płuca z zanieczyszczeń i wzmacniają odporność na infekcje górnych dróg oddechowych. Mikroklimat tworzony przez tężnie solankowe jest jednym z najprostszych sposobów prowadzenia profilaktyki zdrowotnej, a ogólnodostępny dostęp do kuracji solankowych daje możliwość poprawy zdrowia dla wszystkich, którzy tego potrzebują.

Tężnia to również ciekawa alternatywa na spędzenie wolnego czasu jak również atrakcja turystyczna jaką daliśmy w tym dniu uczestnikom projektu.

Ostatnim punktem był wspólny posiłek obiadowy dla uczestników wyjazdu w restauracji.

Pod koniec dnia wszyscy byliśmy bardzo zadowoleni z wyjazdu, chociaż nieco zmęczeni i oszołomieni natłokiem wrażeń. Mam nadzieję, że wkrótce będziemy mieć możliwość uczestniczenia w kolejnej, równie interesującej wycieczce po naszym regionie.

Materiał: Tadeusz Kunikowski

 

Oceń artykuł: 9 3

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

    • 3 (11)

    bardzooburzony, w dniu 21-07-2021 13:18:39 napisał:

    Ilu z uczestników spełnia to kryterium naboru do projektu? 1. Przynależność do grupy osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym w rozumieniu wytycznych w zakresie realizacji przedsięwzięć w obszarze włączenia społecznego i zwalczania ubóstwa z wykorzystaniem środków Europejskiego Funduszu Społecznego i Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego na lata 2014-2020 tj. bycie osobą potrzebującą wsparcia w codziennym funkcjonowaniu - źródło weryfikacji: oświadczenie uczestnika (z pouczeniem o odpowiedzialności za składanie oświadczeń niezgodnych z prawdą), zaświadczenie lekarskie o stanie zdrowia lub orzeczenie o niepełnosprawności/legitymacja osoby niepełnosprawnej. Ci, którzy naprawdę znajdują się w ww sytuacji nie mają dostępu do informacji albo zbyt późno jest to podane do publicznej wiadomości. Akurat wszystkich uczestników kojarzę i ubóstwo raczej im nie dokucza.........

    odpowiedz

    pokaż odpowiedzi (1)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
Ramki ślubne
39,90 zł PLN
Budowa hal
Metodyka prowadzenia instruktażu stanowiskowego
49PLN
Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
Aparat dla dzieci
99,00 złPLN
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
0

Miej oko na kleszcze. Przestrzegaj podstawowych zasad

Choroby odkleszczowe to jedno z największych naturalnych zagrożeń#, które występuje w naszym klimacie.

(czytaj więcej)
0

Dziedzictwo cysterskie w Łeknie. Wyjątkowe w skali europejskiej

Międzynarodowy projekt „Cisterscapes – cysterskie krajobrazy łączące Europę” otrzymał# tytuł Znaku Dziedzictwa Europejskiego (European Heritage Label). Wśród 18 ośrodków cysterskich, które biorą udział w projekcie, jest krajobraz klasztoru łekneńsko-wągrowieckiego. Gmina i Miasto Wągrowiec, otrzymując Znak Dziedzictwa Europejskiego, dołączyły do grona 66 miejsc w Europie uhonorowanych Znakiem Dziedzictwa Europejskiego.

(czytaj więcej)
0

Miejsca otoczone czcią. Umieszczono pamiątkową talblicę

13 lat temu dzięki projektowi dofinansowanemu z# Powiatu Nakielskiego i zaangażowaniu mieszkańców Brzózek udało się przeprowadzić rewitalizację starego cmentarza ewangelickiego znajdującego się w naszej miejscowości.

(czytaj więcej)
0

Zamiana jednej niewoli na inną. "Zwycięstwo bez wolności"

Europa świętuje rocznicę kapitulacji III Rzeszy 8 maja. W Polsce jest to #Narodowy Dzień Zwycięstwa. Jednocześnie, co roku, jest to czas rosyjskiej kłamliwej propagandy historycznej.

(czytaj więcej)