Dziś mamy 27 października 2021, środa, imieniny obchodzą:

Co, gdzie, kiedy?

10 października 2012 0

Inauguracja roku akademickiego w UTW

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury im. Klary Prillowej w Kcyni zaprasza słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku na uroczystą inaugurację nowego roku akademickiego. Termin: 10 października, godz. 17.00.

(czytaj więcej)
12 października 2012 0
Przypomną postać prof. Czochralskiego

Gminne obchody Dnia Edukacji Narodowej

Gminne obchody Dnia Edukacji Narodowej odbędą się w piątek, 12 października, o godz. 12.00 w sali gimnastycznej SP im. J. Czochralskiego w Kcyni. Tegoroczne święto odbywa się pod hasłem "Przypominamy postać prof. Jana Czochralskiego".# Na uroczystość zapraszają: Burmistrz Kcyni Piotr Hemmerling i Dyrektor SP Kcynia Michał Poczobutt.

(czytaj więcej)
13 października 2012 0

65-lecie OSP w Samsieczynku

W świetlicy wiejskiej w Samsieczynku odbędą się uroczyste obchody 65-lecia istnienia OSP w tej miejscowości. Początek imprezy zaplanowano na godzinę 17.00, 13 października.

(czytaj więcej)
14 października 2012 0
Sipiory

II Parafialny Konkurs Piosenki Religijnej

W niedzielę 14 października w świetlicy wiejskiej w Sipiorach odbędzie się II Parafialny Konkurs Piosenki Religijnej. Początek o godz. 15.00. Dzieci i młodzież wystąpią w dwóch kategoriach wiekowych: uczniowie od klasy 0 do IV oraz od klasy V do III gimnazjum. Na zwycięzców czekają nagrody. Organizatorami konkursu są: Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Wsi Sipiory i Studzienki "Sąsiedzi" i parafia pw. św. Jana Nepomucena w Sipiorach.

(czytaj więcej)
19 października 2012 0

Procesja różańcowa ulicami Nakła

W piątek 19 października ulicami Nakła przejdzie Procesja Różańcowa. W tym roku procesja wyruszy o godz. 19.00 z parafii pw. NMP Królowej Polski i zakończy się w parafii św. Stanisława. Księża zachęcają wszystkich mieszkańców naszego miasta do wspólnej modlitwy.

(czytaj więcej)
20 października 2012 0

15-lecie zespołu Echo

Zespół muzyczny Echo obchodzi w tym roku 15. rocznicę działalności.# Z tej okazji zorganizowane zostaną koncerty.

(czytaj więcej)
21 października 2012 0
21 października, Focus Mall Bydgoszcz

Mistrzostwa Polski w Szachach Błyskawicznych

W niedzielę 21 października zawitają do Bydgoszczy najznakomitsi polscy szachiści. Tego dnia bowiem rozgrywane będą Mistrzostwa Polski w Szachach Błyskawicznych. W gronie uczestników# nie zabraknie także przedstawicieli powiatu nakielskiego. Areną zmagań tej królewskiej gry będzie Galeria Focus Mall.

(czytaj więcej)
21 października 2012 0

Hubertus już w niedzielę

21 października 2012 r. o godz. 12.00 na łąkach w Samostrzelu odbędzie się doroczny Hubertus, festyn połączony z zawodami i pokazami jeźdźców i koni. Organizatorzy: Stowarzyszenie Kobiet na rzecz Środowiska Wiejskiego, Towarzystwo Kulturalne Gminy Sadki oraz lokalne szkoły. W programie - wyścigi i gonitwy, skoki przez przeszkody, pokazy ujeżdżenia koni. Na przybyłych mieszkańców gminy i powiatu czekać będą także inne atrakcje, zabawy i konkursy. Zgłoszenia i informacje: tel. 52 385 08 26/663 487 506. Wstęp wolny.

(czytaj więcej)
21 października 2012 0

XX sztafeta ks. Popiełuszki

21 października odbędzie się kolejny XX Bieg Sztafetowy Szlakiem Męczeńskiej Drogi Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki.#

(czytaj więcej)
21 października 2012 0

Zaproszenie na Dzień Seniora

Nakielski Ośrodek Kultury i Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów zapraszają na obchody Światowego Dnia Seniora#, który w gminie Nakło obchodzony będzie 21 października o godz. 15.00. W programie m.in. Kram Kramarskiej. Więcej informacji na plakacie.

(czytaj więcej)

3. rocznica "Orlika" w Sadkach

"Moje Boisko Orlik" 2012 na ul. Mickiewicza 3 w Sadkach świętować będzie trzecią rocznicę powstania!# Z tej okazji zorganizowane zostaną liczne turnieje piłki nożnej (szczegóły na plakacie). Ozdobą czterodniowych zmagań piłkarskich będzie mecz pomiędzy OSP Sadki a Reprezentacją Dekanatu Nakielskiego (20 października, godz. 20.00). Wójt gminy Sadki zaprasza sympatyków futbolu do kulturalnego kibicowania.

(czytaj więcej)
25 października 2012 0
Zaproszenie na spotkanie

„Niepospolici mieszkańcy powiatu nakielskiego”

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Nakle zaprasza na spotkanie z cyklu „Niepospolici mieszkańcy powiatu nakielskiego”#, które odbędzie się w czwartek, 25 października br. o godz. 17.00 w bibliotece przy ul. Bartkowskiego 1. Gościem będzie ks. prof. Bogdan Czyżewski, który opowie o pisarzach starochrześcijańskich oraz epoce, w której żyli. Wstęp wolny.

(czytaj więcej)
26 października 2012 0

Wyrzynarka w Szubinie

Szubiński Dom Kultury zaprasza na biesiadę. Szczegóły na plakacie.

(czytaj więcej)
26 października 2012 0
Otwarcie wystawy w Galerii Plama's

Fotografia Kamila Libronta

Wystawa fotografii Kamila Libronta czynna będzie do 21 listopada. Wernisaż już 26 października# w Szubińskim Domu Kultury, godz. 18.00. Szczegóły na plakacie.

(czytaj więcej)
27 października 2012 0
WDK w Potulicach, już w sobotę

Mała Miss i Mały Mister

Wiejski Dom Kultury w Potulicach zaprasza na VI Powiatowy Konkurs Mała Miss i Mały Mister 27 października 2012 r., godz. 16.00.#

(czytaj więcej)
28 października 2012 0
Wykład w nakielskim muzeum

Cmentarze - obyczaje i obrzędy pogrzebowe

28 października o godz. 15.00 w Muzeum Ziemi Krajeńskiej w Nakle Anna Sergott wygłosi wykład: "Cmentarze – obyczaje i obrzędy pogrzebowe".# Wstęp bezpłatny.

(czytaj więcej)
30 października 2012 0
Potrzebna krew dla Stanisława Kuliga

Oddaj krew

30 października na rynku miejskim w Kcyni odbędzie się kolejna zbiórka krwi dla Stanisława Kuliga.

(czytaj więcej)
06 listopada 2012 0

Śmierć i perspektywa nadziei

W ramach cyklu "Bliskie spotkania" w Rejonowej Bibliotece Publicznej w Szubinie 6 listopada 2012 r. (wtorek) o godz. 17.00 w czytelni głównej odbędzie się spotkanie# z ks. prof. dr hab. Antonim Siemianowskim pt. "Śmierć i perspektywa nadziei".

(czytaj więcej)
6 listopada 2012 0
Energia dla każdego

Spotkanie informacyjne o kolektorach słonecznych

6 listopada o godz. 18.00 w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury i Rekreacji w Mroczy na ul. Śluzowej 6 odbędzie się spotkanie informacyjne o kolektorach słonecznych.

(czytaj więcej)
10 listopada 2012 0

Turniej oldbojów

W sobotę, 10 listopada, w hali sportowej w Paterku rozegrany zostanie turniej piłkarski oldbojów.

(czytaj więcej)
10 listopada 2012 0
Piłka halowa

Turniej na 20-lecie Skry Paterek

W sobotę 10 listopada o godz. 14.00 w Paterku zostanie rozegrany Turniej Halowej Piłki Nożnej z okazji 20-lecia LZS Skra Paterek.

(czytaj więcej)
10 listopada 2012 0

Bieg Urodzinowy Rynarzewa

Świetlica Wiejska, Zespół Szkół, Rada Sołecka i KGW w Rynarzewie zapraszają na II Bieg Urodzinowy Rynarzewa 10.11.2012 r. o godz.15.00 (sobota).

(czytaj więcej)
0

Gęsina na talerzu. Narodowe Święto Niepodległości

Listopad nieodłącznie wiąże się z dumnym celebrowaniem# Narodowego Święta Niepodległości. W naszym województwie udało się zbudować tradycję oficjalnych obchodów w połączeniu z rodzinnymi spotkaniami przy stole i serwowaną na nich gęsiną jako głównym daniem. Rozpoczynamy kampanię ,,Kujawsko-pomorska gęsina na świętego Marcina”.

(czytaj więcej)
0

Dziecko nie chce iść do szkoły. Co powinno zaniepokoić rodziców?

Problem odmowy przez dziecko pójścia do szkoły zazwyczaj nie pojawia się# 1 września. Dochodzi do tego najczęściej kilka tygodni później. Dla ustalenia prawidłowej diagnozy zachowania dziecka bardzo ważne są zarówno moment jego pełnej odmowy chodzenia do szkoły, jak i rozwój całej historii.

(czytaj więcej)
0

Pozytywne strony pandemii? Zaległości finansowe młodych znacznie mniejsze

Koronawirus, lockdowny i zdalna nauka podleczyły# finanse 18-24 latków. Jak wynika z danych Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor i bazy informacji kredytowych BIK, w czasie pandemii to właśnie zaległości młodych ubyło w największym stopniu na tle wszystkich grup wiekowych. Spadły o niemal 200 mln zł do 1 mld zł. Liczba niesolidnych dłużników zmniejszyła się o ponad 26 tys. osób. Pytanie, co dalej, czy uda się utrzymać ten trend biorąc pod uwagę, że życie wraca do względnej normy, a studia nie będą tak jak wcześniej niemal w pełni zdalne?

(czytaj więcej)
0

Psychiatrzy są zaniepokojeni kondycją Polaków. Wpływ na to miała pandemia?

W tegoroczną jesień wchodzimy z# kiepskim samopoczuciem. Psychiatrzy podkreślają, że coraz więcej osób zwraca się do nich po pomoc - przychodzą ze stanami lękowymi, zaburzeniami depresyjnymi i szeregiem powikłań psychiatryczno-neurologicznych po przebyciu COVID-u.

(czytaj więcej)