XI Turniej Szachowy UKW Bydgoszcz. Zwycięstwo Jana Rosińskiego

fot. pow.
19 stycznia odbył się XI Turniej Szachowy UKW Bydgoszcz#. Zawody już standardowo zostały zorganizowane i przeprowadzone przez dr Piotra Szybowicza, który prowadzi zajęcia szachowe na uczelni. Mistrzostwa odbyły się portalu lichess.org.
Czas na partię dla każdego zawodnika wynosił 10 minut. W rozgrywkach wzięło udział 11 zawodników. W turnieju zwyciężył student stosunków międzynarodowych II stopnia Jan Rosiński (LUKS Feniks Mrocza), który zdobył 9 punktów. Na drugim miejscu uplasował się Grzegorz Galiński (Koronowo) z dorobkiem 6 punktów, a trzecie miejsce wywalczył Jakub Makarewicz (SzDK Szubin/Kcynia) z 5 punktami na koncie. Tuż za podium znalazły się Ewa Karkowska (LUKS Feniks Mrocza) oraz Julia Rocławska (BKS Chemik Bydgoszcz). W zawodach krótki występ zaliczył także dr Piotr Szybowicz (BKS Chemik Bydgoszcz). Jako ciekawostkę należy podać fakt, że 4 zawodników z powiatu nakielskiego znalazło się w czołowej piątce turnieju.
Najlepsza piątka XI Mistrzostw Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy w szachach szybkich:
1. Jan Rosiński (LUKS Feniks Mrocza) - 9 punktów,
2. Grzegorz Galiński (Koronowo) - 6 punktów,
3. Jakub Makarewicz (SzDK Szubin/Kcynia) - 5 punktów,
4. Ewa Karkowska (LUKS Feniks Mrocza) - 4 punkty,
5. Julia Rocławska (BKS Chemik Bydgoszcz) - 4 punkty.
Materiał: Jan Rosiński
Czytaj również
- IX Mistrzostwa Województwa w Warcabach. Wystartowało 55 zawodników
- XI Turniej Szachowy. Kto okazała się najlepszy?
- Turniej w Szubinie. O Puchar Zdobywców Pociągu Pancernego Danuta
- XII Festiwal Szachowo - Warcabowy. Uroczyste otwarcie
- Rozgrywki w szachach klasycznych. Wystartowały dwie drużyny z Mroczy
Dodaj komentarz
LOKALNY HIT
Dzisiaj Wielka Sobota. Dzień ciszy i oczekiwania

Wielka Sobota jest dniem spoczynku Jezusa# w grobie i adoracji Najświętszego Sakramentu. Obchodzona jest jako dzień błogosławieństwa, gdyż święci się wtedy ogień, wodę i wielkanocne pożywienie.
(czytaj więcej)Mozaika wielkanocnych tradycji. Rozmowa z Hanną Łopatyńską

Rozmowa z Hanną Łopatyńską, kierownikiem Działu Folkloru i Kultury Społecznej Muzeum Etnograficznego w Toruniu
(czytaj więcej)Wielkanocne smaki z KGW. Tradycja na talerzu

W Święta Wielkanocne#, w wielu domach w regionie zaczyna pachnieć babką drożdżową, żurkiem z białą kiełbasą i świeżo pieczonym mazurkiem. A jeśli ktoś szuka prawdziwych smaków i inspiracji na świąteczny stół, wystarczy zajrzeć do Kół Gospodyń Wiejskich – takich jak to w Starym Jarużynie. Przewodnicząca Koła, pani Stanisława Rygielska, z dumą opowiada o przygotowaniach i tradycjach, które od pokoleń towarzyszą tym wyjątkowym świętom.
(czytaj więcej)Pisanki. Na przestrzeni wieków pełniły wiele funkcji

Od najdawniejszych czasów ze Świętami # Wielkanocnymi kojarzone jest jajko, w tradycji chrześcijańskiej symbol nowego życia i zmartwychwstałego Chrystusa, w tradycji ludowej – symbol siły, płodności i miłości.
(czytaj więcej)
Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!