Rozgrywki w szachach klasycznych. Wystartowały dwie drużyny z Mroczy

fot. pow.
W niedzielę, 9 marca, odbyła się VII, i zarazem ostatnia, runda#Drużynowych Mistrzostw Regionu Kujawsko-Pomorskiego w szachach klasycznych, w których udział brały dwie drużyny LUKS FENIKS Mrocza.
Pierwsza drużyna Feniksa, mecz rozgrała z drużyną Wisła Nowe. Mecz ten zakończył się rezultatem 3,5:1,5 dla drużyny z Nowego. Punkty dla zespołu z Mroczy zdobyli: Franciszek Skrzypiński i Franciszek Małek.
Druga drużyna LUKS Feniks Mrocza, spotkanie rozegrała z tygodniowym wyprzedzeniem w Kcyni, z drużyną Szachowa Dwójka Kcynia. Po zaciętym spotkaniu, mecz zakończył się zwycięstwem szachistów z Mroczy rezultatem: 4:1. Punkty dla Feniksa zdobyli: Oskar Kosecki, Damian Bloch, Michał Kotulski i Mirosław Kozielski.
Drużyna LUKS Feniks II Mrocza rozgrywki ligowe zakończyła na 4 pozycji, mając tyle samo dużych punktów meczowych, co drużyny Wisła Nowe (2 miejsce) i Rotmistrz Grudziądz (3 miejsce). Do 2-go miejsca, które dawałoby awans do III ligi, zabrakło raptem 0,5 pkt małego z gry.
Z rozgrywek drużynowych zadowolony może być Damian Bloch, który zdobył 6pkt z 7 partii. Rezultat ten pozwolił Damianowi zostać najlepszym zawodnikiem grającym na 3 szachownicy, w całych rozgrywkach.
Materiał: Mirosław Kozielski
Galeria






Czytaj również
Dodaj komentarz
LOKALNY HIT
Dzisiaj Wielka Sobota. Dzień ciszy i oczekiwania

Wielka Sobota jest dniem spoczynku Jezusa# w grobie i adoracji Najświętszego Sakramentu. Obchodzona jest jako dzień błogosławieństwa, gdyż święci się wtedy ogień, wodę i wielkanocne pożywienie.
(czytaj więcej)Mozaika wielkanocnych tradycji. Rozmowa z Hanną Łopatyńską

Rozmowa z Hanną Łopatyńską, kierownikiem Działu Folkloru i Kultury Społecznej Muzeum Etnograficznego w Toruniu
(czytaj więcej)Wielkanocne smaki z KGW. Tradycja na talerzu

W Święta Wielkanocne#, w wielu domach w regionie zaczyna pachnieć babką drożdżową, żurkiem z białą kiełbasą i świeżo pieczonym mazurkiem. A jeśli ktoś szuka prawdziwych smaków i inspiracji na świąteczny stół, wystarczy zajrzeć do Kół Gospodyń Wiejskich – takich jak to w Starym Jarużynie. Przewodnicząca Koła, pani Stanisława Rygielska, z dumą opowiada o przygotowaniach i tradycjach, które od pokoleń towarzyszą tym wyjątkowym świętom.
(czytaj więcej)Pisanki. Na przestrzeni wieków pełniły wiele funkcji

Od najdawniejszych czasów ze Świętami # Wielkanocnymi kojarzone jest jajko, w tradycji chrześcijańskiej symbol nowego życia i zmartwychwstałego Chrystusa, w tradycji ludowej – symbol siły, płodności i miłości.
(czytaj więcej)
Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!