Dziś mamy 19 kwietnia 2025, sobota, imieniny obchodzą:

12 marca 2022

Ostatnia runda Drużynowych Mistrzostw Województwa. Zmierzyło się 100 szachistów

fot. pow.

fot. pow.

6 marca w Szubińskim Domu Kultury odbyła się ostatnia runda Drużynowych Mistrzostw Województwa - III Ligi Szachowej.

Na listach startowych znalazło się dwadzieścia pięcioosobowych zespołów, co oznacza, iż tego dnia w Szubinie zagrało łącznie 100 szachistów. Nagrody zwycięskim drużynom wręczał burmistrz Szubina Mariusz Piotrkowski, a obowiązki kierownika turnieju sprawował Piotr Szybowicz. I miejsce w sezonie 2021/2022 wywalczył klub BKS Chemik Bydgoszcz, w którego składzie wystąpili szachiści powiatu nakielskiego: Piotr Szybowicz (Szubin) i Julia Rocławska (Kcynia). Szubinianin tryumfował w DMW po raz drugi - pierwszy raz w sezonie 2002/2003 w reprezentacji klubu AZS AB Bydgoszcz. Dodatkowo zajął I miejsce na IV szachownicy z wynikiem 5,5 punktu z 7 partii (4 wygrane, 3 remisy, 0 przegranych). Mieszkanka Kcyni znalazła się w gronie laureatów po raz pierwszy, co warto podkreślić z uwagi na fakt, iż wystąpiła w podstawowym składzie bydgoskiej drużyny seniorów, będąc juniorką. Julia Rocławska ma na swoim koncie już 12 medali mistrzostw województwa w kategoriach seniorów i juniorów z trzech dyscyplinach: szachach, warcabach stupolowych i warcabach klasycznych. Dodatkowo startuje z powodzeniem na ogólnopolskich turniejach klasy open. Szachiści powiatu nakielskiego awansowali do Drużynowych Mistrzostw Polski - II Ligi Szachowej.

Na XVI miejscu uplasowała się osłabiona kwarantannami drużyna UKS Szachowej Dwójki Szubin w składzie: Dariusz Wargulec, Paweł Kadukowski, Piotr Lech, Jerzy Białas, Danuta Karwowska, Przemysław Chudzik. Szczegółowe wyniki pierwszej dziesiątki: I miejsce BKS Chemik Bydgoszcz (Marek Olszewski, Mikołaj Włoch, Jarosław Wiśniewski, Piotr Szybowicz, Julia Rocławska, Marcin Woźniak) - 12 punktów, II miejsce AZS UMK I Toruń - 10 punktów, III miejsce MKS EMDEK Bydgoszcz - 10 punktów, IV miejsce MLKS Tucholanka I Tuchola - 10 punktów, V miejsce WKSz 1938 Włocławek - 9 punktów, VI miejsce UKS Gambit Toruń - 8 punktów, VII miejsce ITS Kopernik Inowrocław - 8 punktów, VIII miejsce UKS OPP I Toruń - 8 punktów, IX miejsce PKS Wiatrak II Bydgoszcz - 8 punktów, X miejsce MLKS Wisła Nowe - 7 punktów.

Materiał: PS

Oceń artykuł: 24 14

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 3 (11)

    Miś Uszatek, w dniu 12-03-2022 14:38:43 napisał:

    Nie mistrzostwa świata tylko województwa.

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Zadaj pytanie
40PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Konstrukcje stalowe
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Audyt środowiskowy
3000PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Budowa magazynów
Szkolenie okresowe pracowników
89PLN
0

Dzisiaj Wielka Sobota. Dzień ciszy i oczekiwania

Wielka Sobota jest dniem spoczynku Jezusa# w grobie i adoracji Najświętszego Sakramentu. Obchodzona jest jako dzień błogosławieństwa, gdyż święci się wtedy ogień, wodę i wielkanocne pożywienie.

(czytaj więcej)
0

Mozaika wielkanocnych tradycji. Rozmowa z Hanną Łopatyńską

Rozmowa z Hanną Łopatyńską, kierownikiem Działu Folkloru i Kultury Społecznej Muzeum Etnograficznego w Toruniu

(czytaj więcej)
0

Wielkanocne smaki z KGW. Tradycja na talerzu

W Święta Wielkanocne#, w wielu domach w regionie zaczyna pachnieć babką drożdżową, żurkiem z białą kiełbasą i świeżo pieczonym mazurkiem. A jeśli ktoś szuka prawdziwych smaków i inspiracji na świąteczny stół, wystarczy zajrzeć do Kół Gospodyń Wiejskich – takich jak to w Starym Jarużynie. Przewodnicząca Koła, pani Stanisława Rygielska, z dumą opowiada o przygotowaniach i tradycjach, które od pokoleń towarzyszą tym wyjątkowym świętom.

(czytaj więcej)
0

Pisanki. Na przestrzeni wieków pełniły wiele funkcji

Od najdawniejszych czasów ze Świętami # Wielkanocnymi kojarzone jest jajko, w tradycji chrześcijańskiej symbol nowego życia i zmartwychwstałego Chrystusa, w tradycji ludowej – symbol siły, płodności i miłości.

(czytaj więcej)