Dziś mamy 19 kwietnia 2025, sobota, imieniny obchodzą:

24 października 2024

Uroczyste pożegnanie. Ostatnia droga śp. Henryka Kitkowskiego

fot. LZ

fot. LZ

24 października 2024 roku na cmentarzu w Szubinie został pochowany #śp. Henryk Kitkowski. Pasjonat historii zmarł po ciężkiej chorobie 19 października 2024.

Był pasjonatem historii, wiceprezesem Towarzystwa Historycznego w Kcyni, a przede wszystkim człowiekiem o wielkim sercu, który zawsze chętnie dzielił się swoją wiedzą i pasją. Był  zaangażowany w liczne rekonstrukcje historyczne, projekty filmowe, pokazy muzealne, lekcje dla młodzieży. Niejednokrotnie pełnił warty podczas uroczystości patriotycznych i kościelnych.

W ostatniej drodze śp. Henryka Kitkowskiego uczestniczyły tłumy. Żegnała go przede wszystkim rodzina, przyjaciele, znajomi, ale także samorządowcy z Szubina i Kcyni, członkowie stowarzyszeń, muzealnicy, pasjonaci historii, mieszkańcy.

Oceń artykuł: 5 7

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

KOBIZE
500PLN
Sprawozdanie o wytwarzanych odpadach
500PLN
Szkolenie okresowe dla pracodawców i osób kierujących pracownikami
189PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Szkolenie z Ochrony Przeciwpożarowej
79PLN
Budowa hal
Praca na wysokości
60PLN
Balustrady Bramy Ogrodzenia
0

Dzisiaj Wielka Sobota. Dzień ciszy i oczekiwania

Wielka Sobota jest dniem spoczynku Jezusa# w grobie i adoracji Najświętszego Sakramentu. Obchodzona jest jako dzień błogosławieństwa, gdyż święci się wtedy ogień, wodę i wielkanocne pożywienie.

(czytaj więcej)
0

Mozaika wielkanocnych tradycji. Rozmowa z Hanną Łopatyńską

Rozmowa z Hanną Łopatyńską, kierownikiem Działu Folkloru i Kultury Społecznej Muzeum Etnograficznego w Toruniu

(czytaj więcej)
0

Wielkanocne smaki z KGW. Tradycja na talerzu

W Święta Wielkanocne#, w wielu domach w regionie zaczyna pachnieć babką drożdżową, żurkiem z białą kiełbasą i świeżo pieczonym mazurkiem. A jeśli ktoś szuka prawdziwych smaków i inspiracji na świąteczny stół, wystarczy zajrzeć do Kół Gospodyń Wiejskich – takich jak to w Starym Jarużynie. Przewodnicząca Koła, pani Stanisława Rygielska, z dumą opowiada o przygotowaniach i tradycjach, które od pokoleń towarzyszą tym wyjątkowym świętom.

(czytaj więcej)
0

Pisanki. Na przestrzeni wieków pełniły wiele funkcji

Od najdawniejszych czasów ze Świętami # Wielkanocnymi kojarzone jest jajko, w tradycji chrześcijańskiej symbol nowego życia i zmartwychwstałego Chrystusa, w tradycji ludowej – symbol siły, płodności i miłości.

(czytaj więcej)