Siatkarze Staszica zwycięzcami gminy. Gratulujemy drużynie!

fot. Staszic
Dnia 10 stycznia 2025 roku w Zespole Szkół Żeglugi #Śródlądowej w Nakle nad Notecią odbył się Półfinał Mistrzostw Powiatu Nakielskiego w piłce siatkowej chłopców.
Do rywalizacji przystąpiły dwie szkoły: gospodarz ZSŻŚ i ZS Staszic Nakło. Rozegrano mecz do dwóch wygranych setów z ewentualnym tie-break do 15. Po krótkiej rozgrzewce zespoły rozpoczęły grę na boisku. Do finału zakwalifikował się ZS Staszic Nakło wygrywając z zespołem „Żeglugi” dwa sety do 8 i 14 punktów.
Zakwalifikowany zespół Staszica zmierzy się po feriach w finale z zespołami z Kcyni, Szubina oraz Samostrzela. Do rozgrywek młodzież została przygotowana przez nauczycieli wychowania fizycznego: trenera Artura Sierzchułę oraz Michała Stachowskiego. Drużyna zagrała w składzie: J. Pacholski, F. Pewniak, N. Wardzinski, B. Kalinowski, Cz. Leppert, K. Pogoda, J. Kubiński, N. Łęga, M. Markuszewski, D. Pogoda. Gratulujemy drużynie i życzymy powodzenia w kolejnych etapach w ramach Szkolnego Związku Sportowego.
Materiał: Michał Stachowski
Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Galeria







Czytaj również
- Igrzyska Młodzieży Szkolnej! Wspaniały sukces zawodników NTS Trójka
- IV Memoriał Rafała Witkowskiego. Uczestnicy dali z siebie wszystko
- Awansowali do Półfinałów Mistrzostw Polski Młodzików. Gratulujemy!
- Ćwierćfinały Mistrzostw Polski Młodzików. Siatkarze stoczyli zaciętą walkę
- NTS Trójka Nakło triumfuje! Wygrali Autonomiczną Ligę Siatkówki
Wielka Niedziela. Radość ze zmartwychwstania Chrystusa

Niedziela Zmartwychwstania jest najważniejszym wydarzeniem w kalendarzu Kościoła katolickiego, gdyż stanowi o istocie chrześcijaństwa.
(czytaj więcej)Tradycja Pałuckich Palm Wielkanocnych. Symbol, który buduje wspólnotę

W regionie Pałuk, na pograniczu Wielkopolski i Kujaw, tradycja wykonywania# palm wielkanocnych nie jest tylko rytuałem związanym z Niedzielą Palmową. To żywe dziedzictwo, przekazywane z pokolenia na pokolenie, będące symbolem zakorzenienia w kulturze, duchowości i wspólnocie. W Kcyni ta tradycja żyje dzięki zaangażowaniu mieszkańców oraz pracy pasjonatów, takich jak Maria Kordyś – instruktorka Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki, która od ponad 35 lat czuwa nad jej kontynuacją.
(czytaj więcej)Wielkanocne smaki z KGW. Tradycja na talerzu

W Święta Wielkanocne#, w wielu domach w regionie zaczyna pachnieć babką drożdżową, żurkiem z białą kiełbasą i świeżo pieczonym mazurkiem. A jeśli ktoś szuka prawdziwych smaków i inspiracji na świąteczny stół, wystarczy zajrzeć do Kół Gospodyń Wiejskich – takich jak to w Starym Jarużynie. Przewodnicząca Koła, pani Stanisława Rygielska, z dumą opowiada o przygotowaniach i tradycjach, które od pokoleń towarzyszą tym wyjątkowym świętom.
(czytaj więcej)Śniadanie wielkanocne. Świętowanie pierwszego dnia Wielkiej Nocy

Domowe świętowanie dawniej, ale również i współcześnie#, zaczyna się od śniadania w gronie najbliższej rodziny. Jest ono wyrażeniem radości z powodu pustego grobu i Zmartwychwstania. Ta rytualna uczta jednoczy żywych i umarłych i ma wymiar ceremonialny.
(czytaj więcej)