"Nie taki straszny wilk". Podróżnik Michał w nakielskiej gminie

fot. fanpage "Równe Moce"
Przez teren nakielskiej gminy przeszedł podróżnik# Michał - społecznik i założyciel Fundacji Równe Moce.
Michał, uczestnik projektu "Równe Moce" przemierza pieszo 660 kilometrów. Wędrówka przygotowana jest w taki sposób, by omijać ludzkie siedziby. "Wilczy Szlak" wytyczony został na podstawie przebiegu korytarzy ekologicznych. To wyprawa o charakterze edukacyjnym z papierową mapą, bez telefonu i aparatu cyfrowego. Wędrówka pokazująca, że wilk nie jest ani zły ani dobry. Jest po prostu sobą - wilkiem. To także podróż w głąb siebie w poszukiwaniu wewnętrznego wilka oraz tego pierwotnego połączenia z naturą.
Wędrówka Michała rozpoczęła się w Owińskach 1 stycznia, przy głazie wyznaczającym 17. południk a kończy na "Biegunie Zimna" w "Republice Ściborskiej". Jednym z trudniejszych punktów wyprawy jest przeprawa własnoręcznie zbudowaną tratwą przez Wisłę na wysokości Torunia.
W piątek, 3 stycznia, Michał z "Równe Moce" przeszedł imponujące 46 km, wędrując od godziny 9.00 aż do 22.00. Trasa prowadziła na południe od Gminy Wyrzysk i Nakła nad Notecią, a warunki pogodowe – 0°C, wiatr oraz opady śniegu – dodały wędrówce trudności. Michał kontynuuje swoją drogę, kierując się przez lasy w rejonie Bydgoszczy i Solca Kujawskiego, gdzie temperatura wynosi -3°C. Na szczęście opady nie są prognozowane.
Podczas wędrówki Michał dzielił się wyjątkowym nagraniem z fotopułapki, na którym uwieczniono wilka z trzema łapami. Zwierzę, mimo swojej niepełnosprawności, najprawdopodobniej wciąż żyje w watasze, co pokazuje, jak ważne są rodzinne więzi w wilczych stadach.
Warto wspomnieć, że dwa miesiące przed rozpoczęciem wyprawy Michał zmagał się z bólem w dolnej części kręgosłupa, spowodowanym kręgozmykiem. Ta diagnoza stała się impulsem do intensywnych treningów pod okiem trenera, które pozwoliły mu podjąć wyzwanie tej wymagającej wędrówki.
Wędrówka Michała to nie tylko fizyczny wysiłek, ale także dowód na siłę determinacji i miłość do natury. Trzymamy kciuki za dalsze etapy jego wyprawy!
Wyprawa zakończyć ma się 16 stycznia.
Galeria









Czytaj również
Dodaj komentarz
Dzisiaj Wielka Sobota. Dzień ciszy i oczekiwania

Wielka Sobota jest dniem spoczynku Jezusa# w grobie i adoracji Najświętszego Sakramentu. Obchodzona jest jako dzień błogosławieństwa, gdyż święci się wtedy ogień, wodę i wielkanocne pożywienie.
(czytaj więcej)Mozaika wielkanocnych tradycji. Rozmowa z Hanną Łopatyńską

Rozmowa z Hanną Łopatyńską, kierownikiem Działu Folkloru i Kultury Społecznej Muzeum Etnograficznego w Toruniu
(czytaj więcej)Wielkanocne smaki z KGW. Tradycja na talerzu

W Święta Wielkanocne#, w wielu domach w regionie zaczyna pachnieć babką drożdżową, żurkiem z białą kiełbasą i świeżo pieczonym mazurkiem. A jeśli ktoś szuka prawdziwych smaków i inspiracji na świąteczny stół, wystarczy zajrzeć do Kół Gospodyń Wiejskich – takich jak to w Starym Jarużynie. Przewodnicząca Koła, pani Stanisława Rygielska, z dumą opowiada o przygotowaniach i tradycjach, które od pokoleń towarzyszą tym wyjątkowym świętom.
(czytaj więcej)Pisanki. Na przestrzeni wieków pełniły wiele funkcji

Od najdawniejszych czasów ze Świętami # Wielkanocnymi kojarzone jest jajko, w tradycji chrześcijańskiej symbol nowego życia i zmartwychwstałego Chrystusa, w tradycji ludowej – symbol siły, płodności i miłości.
(czytaj więcej)
Komentarze (8) Zgłoś naruszenie zasad
Traker, w dniu 05-01-2025 10:21:53 napisał:
odpowiedz
Karol, w dniu 05-01-2025 12:13:19 napisał:
odpowiedz
Można komentować , w dniu 05-01-2025 12:16:52 napisał:
odpowiedz
Pomysłowy Dobromil, w dniu 05-01-2025 13:34:14 napisał:
odpowiedz
Wilki żyją w grupach rodzinnych, w dniu 05-01-2025 13:34:23 napisał:
odpowiedz
Wataha a nie watacha, w dniu 05-01-2025 13:46:47 napisał:
odpowiedz
Gajowy, w dniu 07-01-2025 22:10:41 napisał:
odpowiedz
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!