Kolejny tir z darami wyruszył w drogę. Z pomocą powodzianom

fot. Caritas Diecezji Bydgoskiej
„Chcę podziękować wszystkim tym, którzy bezinteresownie# i chętnie tu przychodzą, by pomagać” – podkreśliła koordynator wolontariatu oraz Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom Caritas Diecezji Bydgoskiej – s. Aleksandra Mikołajczak ISMM.
W minionych dniach z centrum Bydgoszczy wyruszył kolejny tir z tonami darów dla poszkodowanych we wrześniu powodzian. – Pojechał do diecezji świdnickiej, konkretnie w kierunku Kłodzka. Były to dary, jakie w większości otrzymaliśmy od darczyńców – firm i osób indywidualnych. To dzięki nim możemy wspierać tych, którzy tej pomocy najbardziej potrzebują – dodała siostra.
Na zabezpieczonych paletach znalazły się: środki chemiczne i rzeczy niezbędne do uporządkowania domów. – Pojechały papierowe ręczniki, rzeczy higieniczne, kalosze, agregaty, osuszacze, kuchenki, termosy, taczki, łopaty, zmiotki i wiadra – powiedziała s. Aleksandra Mikołajczak ISMM. – Pomagam, bp przynosi mi to szczęście i radość – podkreślił Jakub Senski z technikum przy Bydgoskim Zakładzie Doskonalenia Zawodowego. – Jestem wdzięczna chłopakom, którzy w mundurach robią dobrą robotę. Pracują i mogę na nich liczyć – mówi siostra koordynator.
W organizację transportu zaangażowali się również uczniowie SP nr 34 w Bydgoszczy i indywidualni wolontariusze, również z Ukrainy. – Co też jest dla nas radością. Dlatego, że pomagamy na co dzień uchodźcom, imigrantom, a oni wspierają Polaków – powiedziała s. Aleksandra Mikołajczak ISSM.
Warto dodać, że już w najbliższą sobotę – 30 listopada – w bydgoskim Pałacu Młodzieży odbędzie się Gala Wolontariatu. Przybędą na nią bp Krzysztof Włodarczyk, pracownicy i wolontariusze Caritas Diecezji Bydgoskiej, w tym przedstawiciele szkolnych kół i parafialnych oddziałów.
Materiał: Marcin Jarzembowski / Diecezja Bydgoska
Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Galeria







Czytaj również
- Dom stanął w płomieniach. Rodzina potrzebuje pomocy przy odbudowie
- Pomóż Julii wbiec na szczyt. Wesprzyj Wojtka w walce o zdrowie!
- Dary dla schroniska. Przekazano koce i kilkadziesiąt kilogramów karmy
- Akcja zakończona sukcesem. Dary trafiły do dzieci
- Akcja charytatywna "Siano na siano". Z pasji do koni
Dzisiaj Wielka Sobota. Dzień ciszy i oczekiwania

Wielka Sobota jest dniem spoczynku Jezusa# w grobie i adoracji Najświętszego Sakramentu. Obchodzona jest jako dzień błogosławieństwa, gdyż święci się wtedy ogień, wodę i wielkanocne pożywienie.
(czytaj więcej)Mozaika wielkanocnych tradycji. Rozmowa z Hanną Łopatyńską

Rozmowa z Hanną Łopatyńską, kierownikiem Działu Folkloru i Kultury Społecznej Muzeum Etnograficznego w Toruniu
(czytaj więcej)Wielkanocne smaki z KGW. Tradycja na talerzu

W Święta Wielkanocne#, w wielu domach w regionie zaczyna pachnieć babką drożdżową, żurkiem z białą kiełbasą i świeżo pieczonym mazurkiem. A jeśli ktoś szuka prawdziwych smaków i inspiracji na świąteczny stół, wystarczy zajrzeć do Kół Gospodyń Wiejskich – takich jak to w Starym Jarużynie. Przewodnicząca Koła, pani Stanisława Rygielska, z dumą opowiada o przygotowaniach i tradycjach, które od pokoleń towarzyszą tym wyjątkowym świętom.
(czytaj więcej)Pisanki. Na przestrzeni wieków pełniły wiele funkcji

Od najdawniejszych czasów ze Świętami # Wielkanocnymi kojarzone jest jajko, w tradycji chrześcijańskiej symbol nowego życia i zmartwychwstałego Chrystusa, w tradycji ludowej – symbol siły, płodności i miłości.
(czytaj więcej)