Zwycięstwo duetu Brzykcy i Popczyński. Rozgrywki brydżowe
fot. KP
Para Ziemowit Brzykcy i Krzysztof Popczyński zwyciężyła w turnieju# brydża sportowego w Nakle.
W ramach Korespondencyjnych Mistrzostw Polski brydżyści w całym kraju rozgrywają turnieje, ułożonymi przez sędziego kartami. Dzięki temu można porównać wyniki uzyskane przez poszczególnych brydżystów z Polski oraz gości z zagranicy.
W poniedziałek, 4 listopada w Nakle, rozegrano turniej brydża sportowego w ramach październikowej eliminacji KMP. Przybyło 11 par z dwóch powiatów: nakielskiego i bydgoskiego. Grano na zapis maksymalne. Turniej sędziował Piotr Wołowski.
Zwyciężyła z niewielką przewagą para Ziemowit Brzykcy i Krzysztof Popczyński z trzecioligowego klubu Eurobac I Nakło. Drugie miejsce zajął duet ich klubowych kolegów Adam Kozłowski i Bogdan Najmrodzki. Na najniższym stopniu podium uplasowały się dwie pary Eurobac: Mariusz Wróblewicz i Marian Zarembski oraz Małgorzata Niedzielska i Tomasz i Niedzielski.
W turnieju do wpisywania wyników użyto tablety zakupione z dotacji przekazanej przez firmę Eurobac. Dzięki temu cząstkowe wyniki podawane były na bieżąco, a ostateczne rezultaty były znane zaraz po zakończeniu turnieju.
Wyniki uzyskane przez czołowe pary w turnieju w Nakle dadzą kolejne punkty rankingowe. Po przeliczeniu wyników 726 par z 49 ośrodków, para Kozłowski/Najmrodzki zajęła 134 lokatę. Duet Zbigniew Kaczmarek/Marek Grewling jest na 154 miejscu.
Kolejny turniej w Nakle w ramach KMP zaplanowano na poniedziałek 25 listopada o godz. 17.00. Będzie to listopadowa eliminacja KMP w grze na zapis meczowy. Natomiast 11 listopada (poniedziałek) o godz. 10.00 zaplanowano „Turniej o Podkowę Kasztanki Marszałka”.
Turniej z okazji „Święta Niepodległości”
Wcześniej, gdyż w sobotę 9 listopada Klub Żołnierzy Rezerwy LOK w Nakle nad Notecią organizuje z okazji „Święta Niepodległości” towarzyski turniej brydżowy. Zgłoszenie do turnieju następuje poprzez osobiste przybycie na turniej do strzelnicy Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 w Nakle nad Not. dnia 9 listopada o godz. 10.00. Wysokość wpisowego:
- 13 zł dla uczestników turnieju
- 10 zł dla Nestorów (osób powyżej 70 lat)
- uczniowie oraz studenci do lat 26 są zwolnieni z opłat.
Liczba rund i rozdań uzależniona jest od liczby uczestników. Zakończenie imprezy planowane jest ok. godz. 14.00. Dla zwycięskiej pary przewidziane są puchary, a dla najlepszych trzech par dyplomy oraz nagrody rzeczowe.
Wyniki:
1. Ziemowit Brzykcy/Krzysztof Popczyński 59.72%
2. Adam Kozłowski/Bogdan Najmrodzki 57.41%
3. Mariusz Wróblewicz/Marian Zarembski 56.94%
3. Małgorzata Niedzielska/Tomasz Niedzielski 56.94%
5. Zbigniew Kaczmarek/Marek Grewling 55.09%
6. Krzysztof Dembek/Włodzimierz Suchodolski 48.15%
7. Marek Nikodemski/Włodzimierz Heymann 46.30%
8. Marceli Pluciński/Marek Pasieka 44.91%
9. Tadeusz Nitka/Alina Majchrzak 43.52%
10. Jan Rdesiński/Aleksandra Granowska 42.50%
11. Elżbieta Krajewska/Joanna Belczyńska 39.35%.
Galeria
Czytaj również
- Deblowy turniej tenisa ziemnego. Walczyli o Puchar Orła Białego
- Bieg Niepodległości w Drzewianowie. Na starcie ponad 60 zawodników
- Ambitna gra. Niedzielne zawody w Sępólnie Krajeńskim
- Udane zawody w Tczewie. 18 medali dla reprezentacji klubu Yamabushi
- Turniej Niepodległościowy w Darta. Zawody z udziałem 45 osób
Dodaj komentarz
Warto czytać etykiety. Dowiesz się wiele na temat składu
Czy zawsze czytasz etykiety, gdy kupujesz# produkty spożywcze? Warto to robić!
(czytaj więcej)Dzisiaj 11 listopada. Narodowe Święto Niepodległości
106 lat temu urzeczywistniły się marzenia narodu polskiego o długo wyczekiwanej #wolności po tym, gdy wskutek rozbiorów pod koniec XVIII w. Rzeczpospolita zniknęła z mapy Europy. Odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 r. po 123 latach zaborów było wynikiem nie tylko sprzyjających okoliczności dziejowych, ale także ofiary krwi, poświęcenia i pracy wielu pokoleń Polaków. O Niepodległą walczyli w wojnach napoleońskich, zrywach narodowowyzwoleńczych i I wojnie światowej, jak również podejmowali codzienny trud zachowania polskiej tożsamości na terenach pod panowaniem zaborców i na emigracji.
(czytaj więcej)Młodość współtwórcy niepodległości. W rodzinie nazywany Ziukiem
Józef Piłsudski wywodził się z rodu szlacheckiego#, osiadłego na Wileńszczyźnie co najmniej od XVII wieku. Urodził się 5 grudnia 1867 r. w majątku Zułów. Był czwartym dzieckiem Józefa i Marii z domu Billewicz. Miał jedenaścioro rodzeństwa. Najbardziej znani byli Bronisław – etnograf, odkrywca Ajnów – autochtonicznego ludu Japonii, i Jan, prawnik, w okresie międzywojennym poseł na Sejm, minister skarbu i wiceprezes Banku Polskiego.
(czytaj więcej)Pogoda sprzyjała wędrówce. Poczęstunek w Polichnie
Dzisiejszą wędrówkę zaczęliśmy w świetlicy wiejskiej #w Polichnie już o godz. 5:00. Zgłosiło się 16 uczestników.
(czytaj więcej)
Komentarze (5) Zgłoś naruszenie zasad
Józek, w dniu 06-11-2024 16:51:51 napisał:
odpowiedz
przechodzień, w dniu 07-11-2024 00:22:34 napisał:
odpowiedz
Nestor , w dniu 07-11-2024 09:21:38 napisał:
odpowiedz
Kilas, w dniu 07-11-2024 12:21:10 napisał:
odpowiedz
Janusz, w dniu 07-11-2024 12:42:27 napisał:
odpowiedz
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!