Dziś mamy 12 listopada 2024, wtorek, imieniny obchodzą:

06 listopada 2024

"Przegląd twórczości Wandy Chotomskiej". Wszyscy wypadli wzorowo

fot. Archiwum Samorządowe Przedszkole nr 3 w Szubinie

fot. Archiwum Samorządowe Przedszkole nr 3 w Szubinie

"Przegląd twórczości Wandy Chotomskiej" był wydarzeniem #podsumowującym miesiąc październik. Każda grupa Samorządowego Przedszkola nr 3 w Szubinie przygotowała i zaprezentowała jeden wiersz naszej patronki.

 

Najmłodsza grupa Misie wystąpiła z utworem "Liski", Smerfy "Za górami, za lasami". Grupa Motylki recytowała wiersz "Kartofle z ogniska", Biedronki "Dziesięć Bałwanków", natomiast Muchomorki "Kurcze blade".

Wszyscy wypadli wzorowo i zostali nagrodzeni nie tylko brawami, ale również nagrodami rzeczowymi. Podczas spotkania zostały wręczone nagrody laureatom gminnego konkursu plastycznego pt. "Wanda Chotomska i jej twórczość oczami dziecka".

I miejsce zajęła Jaśmina Prokop -Samorządowe Przedszkole nr 3 im. Wandy Chotomskiej w Szubinie

II miejsce Tomasz Stachowiak - Terapeutyczny Punkt Przedszkolny Abecadło w Szubinie

III miejsce Zofia Makowiecka- Samorządowe Przedszkole nr 3 im. Wandy Chotomskiej w Szubinie

Nagrody za uczestnictwo otrzymali również Wanda Bogusz Odział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Rynarzewie oraz Ignacy Ślężak Terapeutyczny Punkt Przedszkolny Abecadło w Szubinie. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.

Materiał: Monika Dropińska / Samorządowe Przedszkole nr 3 w Szubinie 

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 1 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Warto czytać etykiety. Dowiesz się wiele na temat składu

Czy zawsze czytasz etykiety, gdy kupujesz# produkty spożywcze? Warto to robić!

(czytaj więcej)
0

Dzisiaj 11 listopada. Narodowe Święto Niepodległości

106 lat temu urzeczywistniły się marzenia narodu polskiego o długo wyczekiwanej #wolności po tym, gdy wskutek rozbiorów pod koniec XVIII w. Rzeczpospolita zniknęła z mapy Europy. Odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 r. po 123 latach zaborów było wynikiem nie tylko sprzyjających okoliczności dziejowych, ale także ofiary krwi, poświęcenia i pracy wielu pokoleń Polaków. O Niepodległą walczyli w wojnach napoleońskich, zrywach narodowowyzwoleńczych i I wojnie światowej, jak również podejmowali codzienny trud zachowania polskiej tożsamości na terenach pod panowaniem zaborców i na emigracji.

(czytaj więcej)
0

Młodość współtwórcy niepodległości. W rodzinie nazywany Ziukiem

Józef Piłsudski wywodził się z rodu szlacheckiego#, osiadłego na Wileńszczyźnie co najmniej od XVII wieku. Urodził się 5 grudnia 1867 r. w majątku Zułów. Był czwartym dzieckiem Józefa i Marii z domu Billewicz. Miał jedenaścioro rodzeństwa. Najbardziej znani byli Bronisław – etnograf, odkrywca Ajnów – autochtonicznego ludu Japonii, i Jan, prawnik, w okresie międzywojennym poseł na Sejm, minister skarbu i wiceprezes Banku Polskiego.

(czytaj więcej)
0

Pogoda sprzyjała wędrówce. Poczęstunek w Polichnie

Dzisiejszą wędrówkę zaczęliśmy w świetlicy wiejskiej #w Polichnie już o godz. 5:00. Zgłosiło się 16 uczestników.

(czytaj więcej)