Cykl zajęć w muzeum. Tematem przewodnim niepodległość
fot. powierzone
W Muzeum Ziemi Szubińskiej od tygodnia trwają zajęcia# muzealne dot. niepodległości. Na taki cykl zajęć przybyły dzieci z Przedszkola Niepublicznego Słoneczko w Szubinie grupa Sówki, Szkoła Podstawowa nr 2 w Szubinie oddziały zerówek – Motylki, Żabki, Biedronki, Pszczółki.
Dzieci zapoznały się z legendą o Lechu, Czechu i Rusie, poznały pierwszą stolicę Polski, symbole narodowe i ich znaczenie. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały historii dzieci wrzesińskich, poznały także dzieje naszego miasta pod zaborem i losy jego mieszkańców. Dzieci dowiedziały się jak mogą wyrazić swój patriotyzm wobec naszej ojczyzny czy też naszego miasta. Na zakończenie każdego spotkania każda z grup uczestniczyła w zajęciach plastycznych, podczas których wykonywano kokardy narodowe dostosowane do wieku oraz układano hymn i godło Polski z kolorowych puzzli. Zajęcia prowadziła dr Kamila Czechowska i Iwona Kruk. Dziękujemy wszystkim za uczestnictwo.
Materiał: Kamila Czechowska
Galeria
Czytaj również
- W świecie dziecięcej wyobraźni. Dobra czarownica przygotowała zagadki
- Szacunek dla pokoleń. Uroczysty apel w przedszkolu
- Uroczyste pasowanie. Wyjątkowy dzień w przedszkolu
- Warsztaty taneczne dla przedszkolaków. O różnorodności polskiego folkloru
- "Śniadanie daje moc". Dzieci komponowały zdrowy posiłek
Dodaj komentarz
Warto czytać etykiety. Dowiesz się wiele na temat składu
Czy zawsze czytasz etykiety, gdy kupujesz# produkty spożywcze? Warto to robić!
(czytaj więcej)Dzisiaj 11 listopada. Narodowe Święto Niepodległości
106 lat temu urzeczywistniły się marzenia narodu polskiego o długo wyczekiwanej #wolności po tym, gdy wskutek rozbiorów pod koniec XVIII w. Rzeczpospolita zniknęła z mapy Europy. Odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 r. po 123 latach zaborów było wynikiem nie tylko sprzyjających okoliczności dziejowych, ale także ofiary krwi, poświęcenia i pracy wielu pokoleń Polaków. O Niepodległą walczyli w wojnach napoleońskich, zrywach narodowowyzwoleńczych i I wojnie światowej, jak również podejmowali codzienny trud zachowania polskiej tożsamości na terenach pod panowaniem zaborców i na emigracji.
(czytaj więcej)Młodość współtwórcy niepodległości. W rodzinie nazywany Ziukiem
Józef Piłsudski wywodził się z rodu szlacheckiego#, osiadłego na Wileńszczyźnie co najmniej od XVII wieku. Urodził się 5 grudnia 1867 r. w majątku Zułów. Był czwartym dzieckiem Józefa i Marii z domu Billewicz. Miał jedenaścioro rodzeństwa. Najbardziej znani byli Bronisław – etnograf, odkrywca Ajnów – autochtonicznego ludu Japonii, i Jan, prawnik, w okresie międzywojennym poseł na Sejm, minister skarbu i wiceprezes Banku Polskiego.
(czytaj więcej)Pogoda sprzyjała wędrówce. Poczęstunek w Polichnie
Dzisiejszą wędrówkę zaczęliśmy w świetlicy wiejskiej #w Polichnie już o godz. 5:00. Zgłosiło się 16 uczestników.
(czytaj więcej)
Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!