Uroczysty apel w przedszkolu. Wspólnie odśpiewano hymn państwowy
fot. Archiwum Samorządowe Przedszkole nr 3 w Szubinie
Słowami „Dzisiaj wielka jest rocznica 11 listopada” #przedszkolaki z Samorządowego Przedszkola nr 3 im Wandy Chotomskiej rozpoczęły uroczysty apel z okazji Święta Odzyskania Niepodległości.
Wszystkie dzieci odświętnie ubrane zebrały się w jednej sali i w skupieniu oglądały występ przygotowany przez „Motylki” i „Muchomorki”. Dzieci wierszami, piosenkami oraz tańcem zapoznały wszystkich odbiorców z wydarzeniem historycznym z dnia 11 listopada 1918 roku. Na zakończenie został odśpiewany hymn państwowy „Mazurek Dąbrowskiego” pamiętając przy tym o zachowaniu należytej postawy. Uroczystość z okazji Święta Odzyskania Niepodległości miała na celu rozwijanie w dzieciach naszego przedszkola poczucia przynależności narodowej, pielęgnowania polskiej kultury i tradycji.
Materiał: Wioleta Danielek / Samorządowe Przedszkole nr 3 w Szubinie
Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Galeria
Czytaj również
- W świecie dziecięcej wyobraźni. Dobra czarownica przygotowała zagadki
- Szacunek dla pokoleń. Uroczysty apel w przedszkolu
- Uroczyste pasowanie. Wyjątkowy dzień w przedszkolu
- Warsztaty taneczne dla przedszkolaków. O różnorodności polskiego folkloru
- "Śniadanie daje moc". Dzieci komponowały zdrowy posiłek
Warto czytać etykiety. Dowiesz się wiele na temat składu
Czy zawsze czytasz etykiety, gdy kupujesz# produkty spożywcze? Warto to robić!
(czytaj więcej)Dzisiaj 11 listopada. Narodowe Święto Niepodległości
106 lat temu urzeczywistniły się marzenia narodu polskiego o długo wyczekiwanej #wolności po tym, gdy wskutek rozbiorów pod koniec XVIII w. Rzeczpospolita zniknęła z mapy Europy. Odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 r. po 123 latach zaborów było wynikiem nie tylko sprzyjających okoliczności dziejowych, ale także ofiary krwi, poświęcenia i pracy wielu pokoleń Polaków. O Niepodległą walczyli w wojnach napoleońskich, zrywach narodowowyzwoleńczych i I wojnie światowej, jak również podejmowali codzienny trud zachowania polskiej tożsamości na terenach pod panowaniem zaborców i na emigracji.
(czytaj więcej)Młodość współtwórcy niepodległości. W rodzinie nazywany Ziukiem
Józef Piłsudski wywodził się z rodu szlacheckiego#, osiadłego na Wileńszczyźnie co najmniej od XVII wieku. Urodził się 5 grudnia 1867 r. w majątku Zułów. Był czwartym dzieckiem Józefa i Marii z domu Billewicz. Miał jedenaścioro rodzeństwa. Najbardziej znani byli Bronisław – etnograf, odkrywca Ajnów – autochtonicznego ludu Japonii, i Jan, prawnik, w okresie międzywojennym poseł na Sejm, minister skarbu i wiceprezes Banku Polskiego.
(czytaj więcej)Pogoda sprzyjała wędrówce. Poczęstunek w Polichnie
Dzisiejszą wędrówkę zaczęliśmy w świetlicy wiejskiej #w Polichnie już o godz. 5:00. Zgłosiło się 16 uczestników.
(czytaj więcej)