Zameldowanych ponad 23850 osób. Liczba mieszkańców jest większa
fot. pixabay
Obecnie w gminie Szubin zameldowanych na pobyt stały #jest 23 852 osób. Faktyczna liczba mieszkańców jest jednak większa, dlatego zachęcamy do zameldowania się w miejscu zamieszkania. Meldunek to z jednej strony obowiązek prawny, ale również korzyść zarówno dla mieszkańców, jak i dla gminy, dlatego warto dopełnić tego obowiązku.
Wielkość środków finansowych przekazywanych poszczególnym sołectwom zależy od liczby zameldowanych tam osób. Meldunek daje też możliwość wpływania na kształtowanie lokalnej rzeczywistości. Obywatele mogą bez przeszkód wybierać władze gminne i brać udział w wyborach na różnych szczeblach, ponieważ zameldowanie na pobyt stały skutkuje umieszczeniem w spisie wyborców.
Ponadto meldunek umożliwia korzystanie ze zniżek oferowanych w ramach Metropolitarnej Karty Seniora 60+ oraz ułatwia rekrutację dzieci do przedszkola i szkoły. Liczba mieszkańców wpływa również na wysokość dotacji przeznaczonych na inwestycje realizowane przez gminę.
Proces zameldowania jest bezpłatny i bardzo prosty. Możesz zameldować się w Urzędzie Miejskim w Szubinie przy ul. Kcyńskiej 12 – Wydział Spraw Obywatelskich, pok. nr 14, na trzy sposoby: osobiście, przez upoważnioną osobę lub za pośrednictwem Internetu, korzystając z Profilu Zaufanego lub bezpiecznego podpisu elektronicznego.
Wykaz dokumentów niezbędnych do zameldowania znajdziesz na stronie link.
Materiał: UM Szubin
Czytaj również
- "Musimy pamiętać o tradycji i dobrych wzorach". Uroczyście w Sadkach
- Święto Gęsi na Krajnie. Ostatnie w tym roku targi w Minikowie
- To już tradycja. Liczne delegacje złożyły kwiaty u stóp pomnika
- Uroczystości na nakielskim Rynku. Okolicznościowe przemówienie
- Patriotyczny przemarsz na Rynek. 106 lat temu Polska odzyskała niepodległość!
Dodaj komentarz
LOKALNY HIT
Warto czytać etykiety. Dowiesz się wiele na temat składu
Czy zawsze czytasz etykiety, gdy kupujesz# produkty spożywcze? Warto to robić!
(czytaj więcej)Dzisiaj 11 listopada. Narodowe Święto Niepodległości
106 lat temu urzeczywistniły się marzenia narodu polskiego o długo wyczekiwanej #wolności po tym, gdy wskutek rozbiorów pod koniec XVIII w. Rzeczpospolita zniknęła z mapy Europy. Odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 r. po 123 latach zaborów było wynikiem nie tylko sprzyjających okoliczności dziejowych, ale także ofiary krwi, poświęcenia i pracy wielu pokoleń Polaków. O Niepodległą walczyli w wojnach napoleońskich, zrywach narodowowyzwoleńczych i I wojnie światowej, jak również podejmowali codzienny trud zachowania polskiej tożsamości na terenach pod panowaniem zaborców i na emigracji.
(czytaj więcej)Młodość współtwórcy niepodległości. W rodzinie nazywany Ziukiem
Józef Piłsudski wywodził się z rodu szlacheckiego#, osiadłego na Wileńszczyźnie co najmniej od XVII wieku. Urodził się 5 grudnia 1867 r. w majątku Zułów. Był czwartym dzieckiem Józefa i Marii z domu Billewicz. Miał jedenaścioro rodzeństwa. Najbardziej znani byli Bronisław – etnograf, odkrywca Ajnów – autochtonicznego ludu Japonii, i Jan, prawnik, w okresie międzywojennym poseł na Sejm, minister skarbu i wiceprezes Banku Polskiego.
(czytaj więcej)Pogoda sprzyjała wędrówce. Poczęstunek w Polichnie
Dzisiejszą wędrówkę zaczęliśmy w świetlicy wiejskiej #w Polichnie już o godz. 5:00. Zgłosiło się 16 uczestników.
(czytaj więcej)
Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad
Jarząbek, w dniu 05-11-2024 10:56:19 napisał:
odpowiedz
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!