Wkrótce renowacja budynku liceum. Wyłoniono wykonawcę prac
fot. Starostwo Powiatowe
Rozstrzygnięto postępowanie dot. robót budowlanych związanych# z renowacją zabytkowego budynku I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią.
Złożone zostały 3 oferty. Dokonano wyboru oferty złożonej przez wykonawcę pod nazwą: Expance Sławomir Czapiewski, ul. Dąbrowskiego 7/19, 64-920 Piła. Wybrany wykonawca wykazał brak podstaw do wykluczenia oraz spełnił warunki udziału w postępowaniu.
Szczegółowe informacje o postępowaniu dostępne na Platformie Zakupowej.
Przypominamy, że Powiat Nakielski otrzymał dofinansowanie z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków wynoszące 98% wartości inwestycji, która obejmuje renowacje zabytkowego budynku I Liceum Ogólnokształcącego im. B. Krzywoustego w Nakle nad Notecią. Zakres przewidywany inwestycją jest kontynuacją działań prowadzonych od kilku lat. W bieżącym etapie zaplanowano m.in. renowację elewacji, udrożnienie otworów wentylacyjnych oraz odnowieniu chodnika, biegnącego naokoło budynku.
Materiał: Magdalena Stepka - Wydział Rozwoju Starostwa Powiatowego w Nakle nad Notecią
Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Czytaj również
- "Musimy pamiętać o tradycji i dobrych wzorach". Uroczyście w Sadkach
- Święto Gęsi na Krajnie. Ostatnie w tym roku targi w Minikowie
- To już tradycja. Liczne delegacje złożyły kwiaty u stóp pomnika
- Uroczystości na nakielskim Rynku. Okolicznościowe przemówienie
- Patriotyczny przemarsz na Rynek. 106 lat temu Polska odzyskała niepodległość!
Warto czytać etykiety. Dowiesz się wiele na temat składu
Czy zawsze czytasz etykiety, gdy kupujesz# produkty spożywcze? Warto to robić!
(czytaj więcej)Dzisiaj 11 listopada. Narodowe Święto Niepodległości
106 lat temu urzeczywistniły się marzenia narodu polskiego o długo wyczekiwanej #wolności po tym, gdy wskutek rozbiorów pod koniec XVIII w. Rzeczpospolita zniknęła z mapy Europy. Odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 r. po 123 latach zaborów było wynikiem nie tylko sprzyjających okoliczności dziejowych, ale także ofiary krwi, poświęcenia i pracy wielu pokoleń Polaków. O Niepodległą walczyli w wojnach napoleońskich, zrywach narodowowyzwoleńczych i I wojnie światowej, jak również podejmowali codzienny trud zachowania polskiej tożsamości na terenach pod panowaniem zaborców i na emigracji.
(czytaj więcej)Młodość współtwórcy niepodległości. W rodzinie nazywany Ziukiem
Józef Piłsudski wywodził się z rodu szlacheckiego#, osiadłego na Wileńszczyźnie co najmniej od XVII wieku. Urodził się 5 grudnia 1867 r. w majątku Zułów. Był czwartym dzieckiem Józefa i Marii z domu Billewicz. Miał jedenaścioro rodzeństwa. Najbardziej znani byli Bronisław – etnograf, odkrywca Ajnów – autochtonicznego ludu Japonii, i Jan, prawnik, w okresie międzywojennym poseł na Sejm, minister skarbu i wiceprezes Banku Polskiego.
(czytaj więcej)Pogoda sprzyjała wędrówce. Poczęstunek w Polichnie
Dzisiejszą wędrówkę zaczęliśmy w świetlicy wiejskiej #w Polichnie już o godz. 5:00. Zgłosiło się 16 uczestników.
(czytaj więcej)