Walka do samego końca. Rywalki wykorzystały popełnione błędy
fot. MLUKS "Orlik" Kcynia
W sobotę, 2 listopada w IV kolejce II ligi kobiet szczypiornistki# MLUKS "Orlik" Kcynia zmierzyły się z drużyną ZSR CKZ Rega Świdwin. MLUKS liczył na pierwsze punkty.
Pierwsza połowa bardzo wyrównana. W 23' mamy remis 10-10. Potem tracimy cztery bramki z rzędu, jednak w samej końcówce rzucamy dwie bramki i do przerwy 14-12 dla gospodyń. Pierwsze minuty drugiej połowy wyrównane. W 39' 18-17 dla Świdwina. Potem w naszej grze coś się zacina. Rywalki wykorzystują nasze błędt i ostatecznie wygrywają 31-26.
- Pierwsza połowa była dobra w naszym wykonaniu. Brakuje nam przełamania w meczu. Dziś popełniliśmy za dużo własnych błędów. Dziewczyny mocno pracowały, walczyły do końca. Wierzę, że w końcu los się do nas uśmiechnie - przekazał trener Bartek Łyszczarz.
Skład: Olga Kołodziejczyk (br), Lena Czarnecka (br), Anna Urbańska (8), Wiktoria Sawicka (5), Emilia Łyszczarz (3), Natalia Grzegorek (3), Dominika Grzegorek (3), Julia Rybak (1), Kinga Chełminiak (1), Kinga Białachowska (1), Sara Szymańska (1), Maja Michalska, Marcelina Borowska, Karolina Sawicka.
Materiał: Bartek Łyszczarz/MLUKS "Orlik" Kcynia
Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Czytaj również
- Deblowy turniej tenisa ziemnego. Walczyli o Puchar Orła Białego
- Bieg Niepodległości w Drzewianowie. Na starcie ponad 60 zawodników
- Ambitna gra. Niedzielne zawody w Sępólnie Krajeńskim
- Udane zawody w Tczewie. 18 medali dla reprezentacji klubu Yamabushi
- Turniej Niepodległościowy w Darta. Zawody z udziałem 45 osób
Warto czytać etykiety. Dowiesz się wiele na temat składu
Czy zawsze czytasz etykiety, gdy kupujesz# produkty spożywcze? Warto to robić!
(czytaj więcej)Dzisiaj 11 listopada. Narodowe Święto Niepodległości
106 lat temu urzeczywistniły się marzenia narodu polskiego o długo wyczekiwanej #wolności po tym, gdy wskutek rozbiorów pod koniec XVIII w. Rzeczpospolita zniknęła z mapy Europy. Odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 r. po 123 latach zaborów było wynikiem nie tylko sprzyjających okoliczności dziejowych, ale także ofiary krwi, poświęcenia i pracy wielu pokoleń Polaków. O Niepodległą walczyli w wojnach napoleońskich, zrywach narodowowyzwoleńczych i I wojnie światowej, jak również podejmowali codzienny trud zachowania polskiej tożsamości na terenach pod panowaniem zaborców i na emigracji.
(czytaj więcej)Młodość współtwórcy niepodległości. W rodzinie nazywany Ziukiem
Józef Piłsudski wywodził się z rodu szlacheckiego#, osiadłego na Wileńszczyźnie co najmniej od XVII wieku. Urodził się 5 grudnia 1867 r. w majątku Zułów. Był czwartym dzieckiem Józefa i Marii z domu Billewicz. Miał jedenaścioro rodzeństwa. Najbardziej znani byli Bronisław – etnograf, odkrywca Ajnów – autochtonicznego ludu Japonii, i Jan, prawnik, w okresie międzywojennym poseł na Sejm, minister skarbu i wiceprezes Banku Polskiego.
(czytaj więcej)Pogoda sprzyjała wędrówce. Poczęstunek w Polichnie
Dzisiejszą wędrówkę zaczęliśmy w świetlicy wiejskiej #w Polichnie już o godz. 5:00. Zgłosiło się 16 uczestników.
(czytaj więcej)