Wiadomości z regionu
Ukrywali się przed wymiarem sprawiedliwości. 37 osób trafiło za kraty
fot. KMP w Bydgoszczy
Policjanci z #bydgoskiej komendy miejskiej oraz podległych komisariatów nie ustają w dążeniu do zatrzymania kolejnych osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości. W ostatnich dniach funkcjonariusze wsadzili za kraty aż 37 osób, w tym pięć z nich poszukiwanych listem gończym. Wszyscy unikający kary muszą teraz liczyć się z konsekwencjami swoich wcześniejszych czynów.
Podstawami prowadzonych przez policjantów poszukiwań osób, które wcześniej weszły w konflikt z prawem, są postanowienia wydane przez sądy. Są nimi: list gończy, nakaz doprowadzenia czy ustalenie miejsca pobytu. Na ich podstawie funkcjonariusze prowadzą swoje działania związane z zatrzymywaniem osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości.
Nie inaczej było w ostatnich dniach (31.10-04.11.2024). Policjanci z komendy miejskiej w Bydgoszczy i podległych komisariatów zatrzymali łącznie 37 osób, za którymi sądy wydały 5 listów gończych, 19 nakazów doprowadzenia do placówki penitencjarnej oraz 13 postanowień o ustalenie miejsca pobytu. Teraz wszystkie poniosą konsekwencje swoich czynów.
Materiał: kom. Lidia Kowalska / Zespół Komunikacji Społecznej KMP w Bydgoszczy
Czytaj również
- Ponad 30 osób trafiło za kraty. Zatrzymani w długi weekend
- Wypełnili słowa ślubowania. Szybka reakcja szubińskich policjantów
- Mężczyźni wzbudzili podejrzenie mieszkańców. Chcieli sprawdzić piec
- Samochód osobowy uderzył w drzewo. Wieczorne działania strażaków
- Zabójstwo w centrum miasta. 33-latek trafił do aresztu
Dodaj komentarz
Warto czytać etykiety. Dowiesz się wiele na temat składu
Czy zawsze czytasz etykiety, gdy kupujesz# produkty spożywcze? Warto to robić!
(czytaj więcej)Dzisiaj 11 listopada. Narodowe Święto Niepodległości
106 lat temu urzeczywistniły się marzenia narodu polskiego o długo wyczekiwanej #wolności po tym, gdy wskutek rozbiorów pod koniec XVIII w. Rzeczpospolita zniknęła z mapy Europy. Odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 r. po 123 latach zaborów było wynikiem nie tylko sprzyjających okoliczności dziejowych, ale także ofiary krwi, poświęcenia i pracy wielu pokoleń Polaków. O Niepodległą walczyli w wojnach napoleońskich, zrywach narodowowyzwoleńczych i I wojnie światowej, jak również podejmowali codzienny trud zachowania polskiej tożsamości na terenach pod panowaniem zaborców i na emigracji.
(czytaj więcej)Młodość współtwórcy niepodległości. W rodzinie nazywany Ziukiem
Józef Piłsudski wywodził się z rodu szlacheckiego#, osiadłego na Wileńszczyźnie co najmniej od XVII wieku. Urodził się 5 grudnia 1867 r. w majątku Zułów. Był czwartym dzieckiem Józefa i Marii z domu Billewicz. Miał jedenaścioro rodzeństwa. Najbardziej znani byli Bronisław – etnograf, odkrywca Ajnów – autochtonicznego ludu Japonii, i Jan, prawnik, w okresie międzywojennym poseł na Sejm, minister skarbu i wiceprezes Banku Polskiego.
(czytaj więcej)Pogoda sprzyjała wędrówce. Poczęstunek w Polichnie
Dzisiejszą wędrówkę zaczęliśmy w świetlicy wiejskiej #w Polichnie już o godz. 5:00. Zgłosiło się 16 uczestników.
(czytaj więcej)
Komentarze (4) Zgłoś naruszenie zasad
POLSKA, w dniu 05-11-2024 13:03:44 napisał:
odpowiedz
Cb, w dniu 05-11-2024 15:45:23 napisał:
odpowiedz
Jarek, w dniu 05-11-2024 21:41:19 napisał:
odpowiedz
bezpartyjny, w dniu 06-11-2024 13:52:38 napisał:
odpowiedz
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!