Uczniowie przyszli do szkoły w piżamach. Głębszy przekaz
fot. Szkoła Podstawowa im. ppor. Marka Uleryka w Dziewierzewie
30 października br. uczniowie Szkoły Podstawowej# im. ppor. Marka Uleryka w Dziewierzewie spędzili dzień w niecodziennej, przemiłej atmosferze. Powodem tej radości, zadowolenia i uśmiechu na twarzy był zorganizowany przez Samorząd Uczniowski Dzień Piżamy.
Tego dnia większość uczniów, pojawiła się w szkole w piżamach. Na szkolnych korytarzach można było spotkać dzieci w kombinezonach piżamowych. Były misie, jednorożce, superbohaterowie i wiele innych postaci z krainy bajek. Dzieci założyły swoje mięciutkie kapcie, ulubione piżamki i cieplutkie szlafroczki.
Taki wyjątkowy dzień oprócz dobrej zabawy ma głębszy przekaz. Jest to czas, w którym solidaryzujemy się z dziećmi ciężko chorymi, dla których piżama to nieodłączna część każdego dnia. Przy okazji uczymy się empatii, a także zwracamy uwagę na zdrowie i profilaktykę zdrowotną!
Materiał: Joanna Rybarczyk / Szkoła Podstawowa im. ppor. Marka Uleryka w Dziewierzewie
Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Galeria
Czytaj również
Warto czytać etykiety. Dowiesz się wiele na temat składu
Czy zawsze czytasz etykiety, gdy kupujesz# produkty spożywcze? Warto to robić!
(czytaj więcej)Dzisiaj 11 listopada. Narodowe Święto Niepodległości
106 lat temu urzeczywistniły się marzenia narodu polskiego o długo wyczekiwanej #wolności po tym, gdy wskutek rozbiorów pod koniec XVIII w. Rzeczpospolita zniknęła z mapy Europy. Odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 r. po 123 latach zaborów było wynikiem nie tylko sprzyjających okoliczności dziejowych, ale także ofiary krwi, poświęcenia i pracy wielu pokoleń Polaków. O Niepodległą walczyli w wojnach napoleońskich, zrywach narodowowyzwoleńczych i I wojnie światowej, jak również podejmowali codzienny trud zachowania polskiej tożsamości na terenach pod panowaniem zaborców i na emigracji.
(czytaj więcej)Młodość współtwórcy niepodległości. W rodzinie nazywany Ziukiem
Józef Piłsudski wywodził się z rodu szlacheckiego#, osiadłego na Wileńszczyźnie co najmniej od XVII wieku. Urodził się 5 grudnia 1867 r. w majątku Zułów. Był czwartym dzieckiem Józefa i Marii z domu Billewicz. Miał jedenaścioro rodzeństwa. Najbardziej znani byli Bronisław – etnograf, odkrywca Ajnów – autochtonicznego ludu Japonii, i Jan, prawnik, w okresie międzywojennym poseł na Sejm, minister skarbu i wiceprezes Banku Polskiego.
(czytaj więcej)Pogoda sprzyjała wędrówce. Poczęstunek w Polichnie
Dzisiejszą wędrówkę zaczęliśmy w świetlicy wiejskiej #w Polichnie już o godz. 5:00. Zgłosiło się 16 uczestników.
(czytaj więcej)