Trwają prace wykończeniowe. W planach monitoring obiektu
fot. archiwum
Budowa tunelu na dworcu PKP w Nakle przebiega #zgodnie z harmonogramem. Spora część prac została już zrealizowana.
Od ubiegłego roku trwa budowa tunelu na terenie dworca kolejowego w Nakle. Inwestycję realizuje spółka PKP, ale było to możliwe dopiero po tym, jak gmina Nakło wybudowała parking przy ul. Nowej i opracowała koncepcję budowy tunelu. Następnie, spółka PKP ogłosiła przetarg na prace projektowe i budowlane. Inwestycję dofinansował poprzedni rząd i ma ona kosztować 27,6 mln zł. Na jakim jest etapie? – Na stacji Nakło nad Notecią kontynuujemy budowę nowego przejścia pod torami – przekazał Przemysław Zieliński z zespołu prasowego PKP PLK. Jak dodał, aktualnie wykonawca zabezpiecza wykopy i budynki przed rozpoczęciem drugiego etapu budowy przejścia, na odcinku od ul. Dworcowej w Nakle do peronu nr 2. Mimo, że inwestycja trwa, nie ma utrudnień dla podróżujących. Pociągi kursują normalnie. Co więcej, ci którzy przyjechali np. samochodem i zaparkowali na parkingu Park&Ride już mogą przejść na peron nr 2, a stamtąd "na miasto". Mieszkańcy mogą korzystać z tej części gotowego tunelu. – Dostęp do peronu nr 2 dla osób o ograniczonej możliwości poruszania się jest nadal realizowany przez przejście dla pieszych w poziomie szyn – dodaje Przemysław Zieliński. Przy czym, właśnie teraz na peronie nr 2 odbywają się prace wykończeniowe. – Nowe przejście podziemne będzie mieć windy na wejściach oraz na perony nr 1 i 2, które ułatwią dostęp do kolei wszystkim podróżnym. Dzięki realizacji inwestycji budynek dworca oraz perony połączone zostaną z ul. Nową i parkingiem Park & Ride, co zapewni integrację różnych środków transportu oraz ułatwi dostęp do kolei osobom dojeżdżającym na stację samochodami, komunikacją publiczną oraz rowerami – przypomina rzecznik PKP PLK.
Będzie monitoring
Jeszcze przed rozbudową, obiekt dworca w Nakle był obrazem przysłowiowej nędzy i rozpaczy. W tunelu spędzały czas osoby bezdomne, załatwiano tam potrzeby fizjologiczne. Z kolei po przebudowie, obiekt ma być monitorowany więc powinno być lepiej pod względem czystości jak i bezpieczeństwa osób korzystających z dworca. Mieszkańcy zauważają postępy prac i nie do końca przebudowa im się podoba. Wiele osób zwróciło uwagę na to, że perony nie są podwyższone. Na wielu remontowanych stacjach kolejowych, na przykład w niedalekich Anielinach czy Osieku nad Notecią, perony są podwyższone, wyłożone nową kostką betonową. Czy nakielskie perony też to czeka? – Podwyższenie peronów nie wchodzi w zakres realizowanej inwestycji – wyjaśnił Przemysław Zieliński. Przebudowa dworca ma się zakończyć w połowie przyszłego roku.
Źródło:
Czytaj również
- "Musimy pamiętać o tradycji i dobrych wzorach". Uroczyście w Sadkach
- Święto Gęsi na Krajnie. Ostatnie w tym roku targi w Minikowie
- To już tradycja. Liczne delegacje złożyły kwiaty u stóp pomnika
- Uroczystości na nakielskim Rynku. Okolicznościowe przemówienie
- Patriotyczny przemarsz na Rynek. 106 lat temu Polska odzyskała niepodległość!
Dodaj komentarz
Warto czytać etykiety. Dowiesz się wiele na temat składu
Czy zawsze czytasz etykiety, gdy kupujesz# produkty spożywcze? Warto to robić!
(czytaj więcej)Dzisiaj 11 listopada. Narodowe Święto Niepodległości
106 lat temu urzeczywistniły się marzenia narodu polskiego o długo wyczekiwanej #wolności po tym, gdy wskutek rozbiorów pod koniec XVIII w. Rzeczpospolita zniknęła z mapy Europy. Odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 r. po 123 latach zaborów było wynikiem nie tylko sprzyjających okoliczności dziejowych, ale także ofiary krwi, poświęcenia i pracy wielu pokoleń Polaków. O Niepodległą walczyli w wojnach napoleońskich, zrywach narodowowyzwoleńczych i I wojnie światowej, jak również podejmowali codzienny trud zachowania polskiej tożsamości na terenach pod panowaniem zaborców i na emigracji.
(czytaj więcej)Młodość współtwórcy niepodległości. W rodzinie nazywany Ziukiem
Józef Piłsudski wywodził się z rodu szlacheckiego#, osiadłego na Wileńszczyźnie co najmniej od XVII wieku. Urodził się 5 grudnia 1867 r. w majątku Zułów. Był czwartym dzieckiem Józefa i Marii z domu Billewicz. Miał jedenaścioro rodzeństwa. Najbardziej znani byli Bronisław – etnograf, odkrywca Ajnów – autochtonicznego ludu Japonii, i Jan, prawnik, w okresie międzywojennym poseł na Sejm, minister skarbu i wiceprezes Banku Polskiego.
(czytaj więcej)Pogoda sprzyjała wędrówce. Poczęstunek w Polichnie
Dzisiejszą wędrówkę zaczęliśmy w świetlicy wiejskiej #w Polichnie już o godz. 5:00. Zgłosiło się 16 uczestników.
(czytaj więcej)
Komentarze (10) Zgłoś naruszenie zasad
PZKP, w dniu 07-11-2024 09:06:07 napisał:
odpowiedz
mieszkaniec, w dniu 07-11-2024 10:04:59 napisał:
odpowiedz
Piotr, w dniu 07-11-2024 10:24:26 napisał:
odpowiedz
Mieszkaniec, w dniu 07-11-2024 11:15:10 napisał:
odpowiedz
Kkk, w dniu 07-11-2024 12:11:03 napisał:
odpowiedz
Kaktus, w dniu 07-11-2024 14:26:23 napisał:
odpowiedz
nakiel, w dniu 07-11-2024 16:15:26 napisał:
odpowiedz
Kasis, w dniu 07-11-2024 16:41:47 napisał:
odpowiedz
DB, w dniu 07-11-2024 19:48:12 napisał:
odpowiedz
Obserwator , w dniu 07-11-2024 19:58:56 napisał:
odpowiedz
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!