Powiatowy Turniej Wiedzy o Krajnie. Pierwsze miejsce dla SP w Witosławiu
fot. SP Witosław
5 listopada w Szkole Podstawowej# w Mroczy odbył się Powiatowy Turniej Wiedzy o Krajnie, w którym wzięły udział cztery szkoły z naszego powiatu.
Szkołę Podstawową w Witosławiu godnie reprezentowały uczennice z klasy 7: Agata Szpot, Marcelina Musiał oraz Nicola Bankert. Konkurs ten przyciągnął uczniów, którzy wykazali się niezwykle wysokim poziomem wiedzy o naszej pięknej Krajnie. Rywalizacja była zacięta, a formuła konkursu okazała się niezwykle interesująca i angażująca wszystkich uczestników.
Serdeczne podziękowania kierujemy do organizatorów turnieju za świetne przygotowanie wydarzenia, które wzbogaciło uczestników o cenną wiedzę i doświadczenia!
Wielkie gratulacje dla Szkoły Podstawowej w Witosławiu za zajęcie pierwszego miejsca!
Agato, Marcelino, Nicolo- brawo!
Życzymy dalszych sukcesów!
Materiał: Anna Nowakowska / Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Witosławiu
Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Galeria
Czytaj również
Warto czytać etykiety. Dowiesz się wiele na temat składu
Czy zawsze czytasz etykiety, gdy kupujesz# produkty spożywcze? Warto to robić!
(czytaj więcej)Dzisiaj 11 listopada. Narodowe Święto Niepodległości
106 lat temu urzeczywistniły się marzenia narodu polskiego o długo wyczekiwanej #wolności po tym, gdy wskutek rozbiorów pod koniec XVIII w. Rzeczpospolita zniknęła z mapy Europy. Odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 r. po 123 latach zaborów było wynikiem nie tylko sprzyjających okoliczności dziejowych, ale także ofiary krwi, poświęcenia i pracy wielu pokoleń Polaków. O Niepodległą walczyli w wojnach napoleońskich, zrywach narodowowyzwoleńczych i I wojnie światowej, jak również podejmowali codzienny trud zachowania polskiej tożsamości na terenach pod panowaniem zaborców i na emigracji.
(czytaj więcej)Młodość współtwórcy niepodległości. W rodzinie nazywany Ziukiem
Józef Piłsudski wywodził się z rodu szlacheckiego#, osiadłego na Wileńszczyźnie co najmniej od XVII wieku. Urodził się 5 grudnia 1867 r. w majątku Zułów. Był czwartym dzieckiem Józefa i Marii z domu Billewicz. Miał jedenaścioro rodzeństwa. Najbardziej znani byli Bronisław – etnograf, odkrywca Ajnów – autochtonicznego ludu Japonii, i Jan, prawnik, w okresie międzywojennym poseł na Sejm, minister skarbu i wiceprezes Banku Polskiego.
(czytaj więcej)Pogoda sprzyjała wędrówce. Poczęstunek w Polichnie
Dzisiejszą wędrówkę zaczęliśmy w świetlicy wiejskiej #w Polichnie już o godz. 5:00. Zgłosiło się 16 uczestników.
(czytaj więcej)