Dziś mamy 12 listopada 2024, wtorek, imieniny obchodzą:

03 listopada 2024

Kcyńska reprezentacja w Gniewkowie. Trudne pojedynki

fot. MLUKS

fot. MLUKS "Orlik" Kcynia

W niedzielę, 3 listopada w Gniewkowie odbył się# II WTK młodzików w tenisie stołowym.

 

W turnieju, który był eliminacją do II Grand Prix Polski udział wzięło 44 mlodzików i 28 młodziczek. Nasz klub reprezentowała 6 zawodników: Gabriela Jamroży, Filip Dubiel, Nikodem Pazderski, Bartosz Tadej, Brajan Żurawski, Marcel Mrówka. Gabrysia rozegrała bardzo dobre zawody i zajęła IV miejsce, Filip zajął 17-24 miejsce, Marcel, Brajan, Nikodem 24-32.  Bartosz 34. W tej kategorii poza Gabrysią, nasi zawodnicy nie mieli punktów w rankingu więc musieli rozegrać trudne pojedynki aby przebić się do czołówki tabeli.  Gratulacje dla całej szóstki za to,że tak dzielnie reprezenowali nasz klub, każdy wygrał przynajmniej jeden mecz . Wszyscy zagrali bardzo ambitnie, jednak w tenisie doświadcze też jest bardzo ważne co udowodniła najdłużej z tej grupie grającą Gabrysia oraz Filip.  Gratulacje dla wszystkich i trenujemy dalej.

Materiał: Bartek Łyszczarz/MLUKS "Orlik" Kcynia

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 1 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Warto czytać etykiety. Dowiesz się wiele na temat składu

Czy zawsze czytasz etykiety, gdy kupujesz# produkty spożywcze? Warto to robić!

(czytaj więcej)
0

Dzisiaj 11 listopada. Narodowe Święto Niepodległości

106 lat temu urzeczywistniły się marzenia narodu polskiego o długo wyczekiwanej #wolności po tym, gdy wskutek rozbiorów pod koniec XVIII w. Rzeczpospolita zniknęła z mapy Europy. Odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 r. po 123 latach zaborów było wynikiem nie tylko sprzyjających okoliczności dziejowych, ale także ofiary krwi, poświęcenia i pracy wielu pokoleń Polaków. O Niepodległą walczyli w wojnach napoleońskich, zrywach narodowowyzwoleńczych i I wojnie światowej, jak również podejmowali codzienny trud zachowania polskiej tożsamości na terenach pod panowaniem zaborców i na emigracji.

(czytaj więcej)
0

Młodość współtwórcy niepodległości. W rodzinie nazywany Ziukiem

Józef Piłsudski wywodził się z rodu szlacheckiego#, osiadłego na Wileńszczyźnie co najmniej od XVII wieku. Urodził się 5 grudnia 1867 r. w majątku Zułów. Był czwartym dzieckiem Józefa i Marii z domu Billewicz. Miał jedenaścioro rodzeństwa. Najbardziej znani byli Bronisław – etnograf, odkrywca Ajnów – autochtonicznego ludu Japonii, i Jan, prawnik, w okresie międzywojennym poseł na Sejm, minister skarbu i wiceprezes Banku Polskiego.

(czytaj więcej)
0

Pogoda sprzyjała wędrówce. Poczęstunek w Polichnie

Dzisiejszą wędrówkę zaczęliśmy w świetlicy wiejskiej #w Polichnie już o godz. 5:00. Zgłosiło się 16 uczestników.

(czytaj więcej)