Zbyt wolno postępujące prace. Wykonawca nie dotrzyma pierwotnego terminu

fot. pow.
W ostatnich miesiącach minionego roku rozpoczęła się# przebudowa ul. Postępu w Mroczy. Jest to inwestycja, na którą lokalna społeczność czekała naprawdę długo. Prace budowlane powinny zakończyć się najpóźniej w poniedziałek,
Za realizację inwestycji obejmującej liczący niespełna 300 m odcinek ul. Postępu w Mroczy odpowiada firma Projbud Drogownictwo z siedzibą w Białych Błotach, która za wykonanie wszelkich prac zażyczyła sobie nieco ponad 1 mln 23 tys. zł. Warto dodać, że na realizację tej inwestycji gmina Mrocza pozyskała 510 tys. 697 zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.
Wykonawca inwestycji już wszedł na plac budowy, a prace – zgodnie z pierwotnymi zapisami w umowie – miały zakończyć się najpóźniej ostatniego dnia marca bieżącego roku. Oprócz nowej nawierzchni jezdni, na ul. Postępu uwzględniono budowę nowych wjazdów oraz długo wyczekiwanych przez mieszkańców chodników wraz z wykonaniem wpustów kanalizacji deszczowej, z włączeniem ich do istniejącego kanału deszczowego. Długość trasy objętej przebudową wyniesie dokładnie 296,2 m, natomiast odcinek pasa drogowego będzie miał zmienną szerokość w zakresie od 10 do 12 m.
O ile postęp w pracach jest widoczny, to nie jest on na tyle zaawansowany, aby mówić o zakończeniu wszelkich robót do końca marca. Jak się okazuje, wykonawca złożył już stosowny wniosek w gminie Mrocza o wydłużenie ostatecznego terminu ukończenia inwestycji. Więcej na ten temat powiedział kierownik mroteckiego Referatu Inwestycji i Gospodarki Przestrzennej Krzysztof Wiese, który przytoczył także kilka istotnych faktów na temat tego przedsięwzięcia. – Swego czasu mieszkańcy przychodzili do nas do urzędu z pretensjami, że obiecaliśmy remont tej ulicy, pisane było nawet na ten temat w gazecie, ale ostatecznie gmina remontu się nie podjęła. Sytuacja była taka, że przebudowa ul. Postępu była przesuwana na później z uwagi na brak odpowiedniej ilości środków finansowych w gminnym budżecie. Po pewnych perturbacjach, a także dzięki zaangażowaniu mieszkańców, udało się doprowadzić do rozpoczęcia tego remontu. Z tego miejsca chcę podziękować mieszkańcom za całą okazaną nam wyrozumiałość, także tę w czasie prowadzonych prac budowlanych. Szczerze mówiąc, myślałem, że podczas remontu wpływać będzie do nas mnóstwo uwag i skarg spowodowanych utrudnieniami i uciążliwościami w ruchu na ul. Postępu. Jednak pozytywnie się zaskoczyłem, bo nie otrzymałem w tej sprawie żadnego sygnału, nawet telefonicznego. Co do ostatecznego terminu zakończenia inwestycji, pierwotnie miał on przypadać na 31 marca, ale wpłynął do nas wniosek ze strony firmy odpowiedzialnej za prowadzone prace o wydłużenie terminu o miesiąc. Wykonawca argumentował to faktem, że w ostatnim czasie panowały zbyt niskie temperatury, by można było bezproblemowo zająć się wylewaniem masy bitumicznej pod jezdnię. Chodniki praktycznie są już gotowe, więc pozostaje kwestia budowy drogi, co zazwyczaj dzieje się na końcu samej inwestycji. Jak pewnie część osób zauważyła, końcówka drogi się trochę zmieniła. Stało się tak, ponieważ w przyszłych i nieco bardziej odległych planach chcemy połączyć Park Jagiełły z mrotecką obwodnicą. Taka inwestycja zostanie jednak wykonana wtedy, kiedy nadejdą po prostu lepsze czasy – podkreślił Krzysztof Wiese.
Tym samym mieszkańcy ul. Postępu będą musieli jeszcze przez miesiąc zmagać się z mniejszymi bądź większymi utrudnieniami z uwagi na prowadzone prace budowlane.
Źródło:
Czytaj również
Dodaj komentarz
Po Wielkanocy zostało jedzenie? Nie wyrzucaj - podziel się!

Po Wielkanocy zostaje # sporo jedzenia. Warto się nim podzielić.
(czytaj więcej)Ciechocińskie tężnie. Coraz bliżej wpisania na listę UNESCO

Zespół zabytkowej warzelni soli w Ciechocinku# został zarekomendowany przez Komitet ds. Światowego Dziedzictwa Kulturowego w Polsce do wpisania na krajową listę informacyjną, która otwiera drogę do międzynarodowego uhonorowania naszego unikatowego zabytku techniki i wpisania go na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
(czytaj więcej)Światowy Dzień Ziemi. Jak możesz się zaangażować?

22 kwietnia swój dzień obchodzi # Ziemia. Pierwszy w historii Dzień Ziemi odbył się w 1970 roku, a jego idea została zapoczątkowana przez amerykańskiego senatora Gaylorda Nelsona, który będąc w 1969 roku świadkiem katastrofy ekologicznej postanowił taki dzień zorganizować.
(czytaj więcej)Tradycje wielkanocne. Dominuje symbolika zwycięstwa życia nad śmiercią

Wielki Tydzień i Wielkanoc to czas obrzędów# religijnych związanych ze śmiercią i zmartwychwstaniem Chrystusa. Cykl świąteczny rozpoczyna Niedziela Palmowa, a kończy śmigus dyngus w Wielkanocny Poniedziałek.
(czytaj więcej)
Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad
Mieszkaniec , w dniu 21-04-2025 20:46:52 napisał:
odpowiedz
budowlaniec, w dniu 23-04-2025 07:59:44 napisał:
odpowiedz
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!